15
new stories - click to show

Vývoj.HW.cz

URL:

https://vyvoj.hw.cz/

Catalog:

Tech → Elektronika

Publishes:

7.7 items/week

Multistack LPWAN kit Yamori zjednoduší vývoj smart city aplikací

26.January
Kit Yamori z dílny firem Murata a Sentium ukazuje, jak se posouvají možnosti bateriově napájených LPWAN aplikací a jak může fungovat multisíťové prostředí.

Bezdrátový modul STM32

26.January
Oblíbený mikrokontroler STM32 od STMicroelectronics je nyní k dispozici ve variantě bezdrátového modulu, který obsahuje rádiovou komunikaci Bluetooth, Zigbee, Thread nebo LoRaWan, Sigfox Mbus wireless včetně integrované antény.

První zcela autonomní 60GHz radar pro snímání pohybu

25.January
Radar BGT60LTR11AIP MMIC pracuje na frekvenci 60 GHz a má plně integrovaný mikrovlnný snímač pohybu včetně antén. Kromě pohybu dokáže zachytit také směr pohybu. Proto se často označuje jako náhrada za tolik rozšířené PIR snímače.

Raspberry Pi Pico využívá první čip, navržený pro řadu Raspberry Pi

21.January
Výkonný a cenově výhodný mikropočítač Raspberry Pi Pico s vlastním čipem RP2040 byl navržen tak, aby se snadno integroval do profesionálních řešení vyžadujících použití mikrokontrolérů.

Prosadí Maxim energy harvesting i do nositelné elektroniky?

21.January
Sběrač MAX20361 je navržen speciálně pro jedno či vícečlánkové solární zdroje a využití v nositelné elektronice i miniaturních IoT aplikacích. Má pro to všechny předpoklady – miniaturní rozměry i vysokou účinnost.

Ochrana průmyslových komunikačních sítí

21.January
Spolehlivá průmyslová komunikace je základem pro bezproblémový provoz továrny. Velká část této komunikace probíhá přes lokální sítě schopné dálkového přenosu dat. Používají se osvědčené rozhraní RS-422 / RS-485 podporující protokoly vyšší úrovně, jako je Profibus, Interbus nebo Modbus. I když jsou tyto protokoly robustní, je nutné je chránit proti vnějším vlivům.

Novinky Mobileye pro AV: LiDAR SoC a True Redundancy

19.January
Na letošním veletrhu CES 2021 představila společnost Mobileye inovativní křemíkový fotonický SoC realizující kompletní LiDARovou jednotku pro budoucí AV vozidla. S tím je pak úzce souvisí i problematika spolehlivosti autonomních aut řešená systémem "True Redundancy".

Quectel 5G – moduly, o kterých ještě uslyšíme

18.January
Nové moduly Quectel podle očekávání míří do sítí 5G. Vedle rychlého datového přenosu pro IoT a průmysl slibují podporu pro 4K/8K video, podporu online meetingů, telemedicínu nebo dopravu.

Nové elektronické zátěže Keysight EL30000 – změřte, zaznamenejte, zobrazte

18.January
Nové elektronické zátěže Keysight EL3000 představují skutečnou revoluci. Měření a testy, na které jste dříve potřebovali minimálně zátěž, multimetr a osciloskop, zvládnete nyní s jediným přístrojem.

Výkonné WiFi moduly za výhodné ceny u SOS electronic

18.January
ESP32-S2-WROOM a ESP32-S2-WROOM-I s bohatou sadou periferií jsou přírůstkem v nabídce produktů Espressif. Jsou ideální volbou pro širokou škálu aplikací internetu věcí (IoT), nositelné elektroniky a inteligentních domů.

RIIM - Rychlá cesta na trh, ověřená kvalita

18.January
Nedávno jsme referovali o nové rodině radiových modulů RIIoT, RIIM a Mioty firmy Radiocrafts, schopných vytvářet rozlehlé anebo rychlé radiové sítě se spoustou zajímavých možností. Nyní výrobce přišel s novinkou pro RIIM moduly (bude zakrátko k dispozici), která zvyšuje datovou propustnost sítě tím, že zvýšila využití radiového pásma (jak je povoleno v Evropě) z 1% na přibližně 40% !

Energy Harvesting nakrmí i LTE-M/NB-IoT komunikaci

14.January
Integrovaný obvod AEM pro energy harvesting ve spojení s platformou Monarch LTE-M/NB-IoT eliminuje jednu z největších slabin mobilních IoT aplikací – závislost na bateriích.

DEBATECH-technologická konference SOS electronic

14.January
Datum: Úterý, 2. Březen 2021 SOS electronic zve na online konferenci, která přinese příspěvky na téma 5G, umělé inteligence nebo zelené energie.

Systém R-Car V3U ASIL pro autonomní řízení

13.January
Společnost Renesas přichází se systémem R-Car V3U, který nabízí vysoký výpočetní výkon pro neuronové sítě používané v autonomním řízení.Součástí je několik bezpečnostních mechanismů, které zajišťují rychlou a spolehlivou detekci překážek v okolí.

Farnell dodává nová vlastní šasi značky Multicomp Pro

13.January
Nový online nástroj pro řadu Multicomp Pro společnosti Farnell umožňuje zákazníkům vytvářet vlastní cenově dostupná šasi pro náročné aplikace IoT a M2M s certifikací IP67.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes