Web4Trader

URL:

https://www.web4trader.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

45,8 položek/den

Biopaliva první generace jsou cestou do pekel

14:02
V Česku se loni vyrobilo 157.429 tun látek používaných jako příměsí do bionafty nebo biosložek do směsné motorové nafty.

USA a Čína se dohodly na snížení amerického obchodního schodku

12:51
Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení amerického obchodního deficitu. Vyplývá to ze společného prohlášení obou zemí. Čína by podle dohody měla nakupovat více amerického zboží, zejména zemědělských a energetických produktů, napsala agentura Reuters.

Místopředseda Evropské komise: Připojení k eurozóně potrvá Bulharsku tři roky

11:41
Bulharsko bude potřebovat nejméně tři roky, než se bude moci po přechodném období, označovaném ERM-2, připojit k eurozóně.

Šéf Bundesbank signalizoval, že je připraven řídit ECB

10:32
Šéf německé centrální banky Deutsche Bundesbank Jens Weidmann signalizoval, že je na podzim příštího roku připraven vystřídat Maria Draghiho v čele Evropské centrální banky (ECB). Weidmann, který patří mezi kritiky mimořádně uvolněné měnové politiky v eurozóně, je podle agentury Reuters nejčastěji zmiňovaným kandidátem na příštího šéfa ECB.

Trh se zájezdy letos poroste zhruba o 15 procent. Čeští turisté se opět vrací do Turecka či Egypta

9:15
Trh se zájezdy letos poroste zhruba o 15 procent, více si polepší velké cestovní kanceláře. Čeští turisté se opět vrací do Turecka či Egypta.

Příští týden na akciových trzích: Výsledky představí VIG, na pražskou burzu vtrhnou zahraniční emise a tři ETF

8:38
Příští týden by měl být relativně klidný, co se významných událostí týče. Na programu je zasedání Eurogroup (24.5.), kde se bude sledovat především plán Řecka na další kroky po opuštění záchranného programu (srpen 2018). Investoři budou rovněž sledovat dění v Itálii a program nově vznikající vlády.

Tvrdík: Zaplacení dluhu CEFC Europe zabránily kroky J&T

8:01
Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na twitteru potvrdil, že CITIC Group v dohodnutém termínu nezaplatila dluh za CEFC Europe. Zabránily tomu podle něj ale čtvrteční kroky J&T, která odvolala představenstvo CEFC Europe a nahradila ho krizovým managementem. Ujistil, že firma má peníze na zaplacení dlužných 450 milionů eur (11,5 miliardy Kč) připravené. Mluvčí J&T Private Investme...

Osm procent Čechů si chce své příští auto pořídit přes internet

18:26
Před dvěma lety byly pro tuto formu nákupu rozhodnuté jen dvě procenta lidí. Nejčastěji by přitom pro on-line nákup volili autorizovaného prodejce, jen jeden ze sta řidičů by šel pro vůz do e-shopu typu Amazon.

Výdaje na dávky na bydlení letos dál klesají, ubývá i příjemců

16:10
Výdaje na dávky na bydlení letos dál klesají, ubývá i jejich příjemců. Za první čtvrtletí jim stát vyplatil 2,53 miliardy korun, což je o zhruba 400 milionů méně než před rokem. Celkem loni úřady práce potřebným na bydlení rozdělily 11,04 miliardy, o dva roky dřív to bylo 13,3 miliardy. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce o vyplácených dávkách. V Česku je rekordně nízká nezaměstnanost a výd...

Kim před summitem s Trumpem pečlivě pracuje s médii

15:03
Severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump mají před ostře sledovaným summitem USA-KLDR jedno společné: oba si za něj připisují velké zásluhy. Severokorejci ale dostávají jiné informace o tom, co je na jednacím stole, než sledovatelé drtivé většiny amerických médií, píše agentura AP.

Australan vyhrál v loterii dvakrát během jednoho týdne

19.května
Výhru v loterii nestačil Australan ještě ani pořádně oslavit, když o několik dní později vyhrál podruhé. Během jediného týdne tak získal téměř 2,5 milionu australských dolarů (zhruba 40 milionů korun), informovala agentura AFP.

Jak si budou kosmonauti ve vesmíru pěstovat zeleninu

19.května
Není snadné něco ve vesmíru vypěstovat. Semínka mohou ve stavu beztíže poletovat. Voda neteče. Shlukuje se v kapkách, které mohou zaplavit kořeny. A umělé světlo a ventilátory musejí být zkonstruovány tak, aby nahradily sluneční paprsky a vítr. Avšak pro Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) bude zahradničení ve vesmíru pro příští generace kosmonautů klíčové, píše agentura AFP.

Byznys s takzvanými ready-made společnostmi se propadá

19.května
Snazší a rychlejší zakládání firem se odráží na klesajícím zájmu podnikatelů o koupi předzaložených společností.

USA rozšířily sankce na druhého nejmocnějšího politika Venezuely

19.května
Spojené státy v pátek uvalily sankce na místopředsedu venezuelské vládní socialistické strany, jenž je považován za druhého nejmocnějšího představitele režimu. Diosdado Cabello čelí postihu spolu se svou manželkou a bratrem. Rozšíření sankcí zasáhlo i Cabbelova důvěrníka a s ním spojené firmy sídlící na Floridě. USA tak zvyšují tlak na činitele v Caracasu, jimž vyčítají korupci a potlačování op...

Šálky i kondomy, aneb široká škála královských suvenýrů

19.května
Od masek a hrníčků, přes čajové sáčky až po kondomy - královští fanoušci si mohou pořídit všechny druhy suvenýrů, které jim poslouží jako upomínka na nadcházející svatbu prince Harryho a Meghan Markleové, napsala agentura Reuters.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes