15
new stories - click to show

Žába na prameni

Description:

Žába na prameni se profesionálně zabývá vzděláváním a výchovou směřující k aktivnímu občanství, ke společnosti bez předsudků, k vyrovnávání šancí žen a mužů, k celoživotnímu vzdělávání. Snaží se reflektovat aktuální potřeby občanské společnosti.

URL:

http://www.zabanaprameni.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

14. května 2020 zemřel skvělý člověk, náš bývalý kolega a glosátor dění nejen v oblasti rovných příležitostí žen a mužů Karel P

15.May
Zemřel redaktor Karel Polanský. Držel nad vodou žabí stránky i žabí legendu www.zabanaprameni.cz ještě dávno po její zlaté éře, vlastně až do 28. 8. 2019. Milý Karle, velký dík za všechno. Cena Zlatá Žába- tedy vlastně Zlatý Žabák je navždy Tvoje a s tebou odchází Tam Nahoru i tyto stránky. Velký Dík Karle.

Hůlová: Dokud ženy nezačnou upřednostňovat hodné muže, feminismus se může jít klouzat

28.August
Svou loňskou knihou Stručné dějiny Hnutí naštvala některé feministky, přestože se k podpoře ženské emancipace sama hlásí. Letos na ni navázala románem Zlodějka mýho táty, ve kterém opět vykresluje dystopickou vizi blízké budoucnosti, tentokrát však poukazuje na proměny vztahů mezi rodiči a dětmi. O obou tématech i o současné české politice mluví v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Chce ministerstvo financí zničit sociální služby v České republice?

28.August
Smysl podle něho mají dálnice a beton, kdežto péči a sociální inovace nechápe ani jeden z vrcholných představitelů ANO jako podstatná témata pro kvalitu života v České republice. A to by nás mělo znepokojovat: v takovém pohledu na svět se totiž Babiš až nebezpečně podobá svému nepříteli Kalouskovi.

Maláčová: Nejsem prominentní fracek, šetření mám v DNA. S výroky Babiše mi došla trpělivost

26.August
„Ukázalo se, že to pan premiér řešit neumí,“ říká na konto letní vládní krize ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. V rozhovoru pro INFO .CZ popisuje vztahy mezi vládními partnery, tahanice o podobu rozpočtu na příští rok, ale i to, jak se jí žije ve vládě, proti jejímuž předsedovi chodí protestovat stovky tisíc lidí. „Jistě že to neberu na lehkou váhu, jistě, že mi to není příjemné,“ přiznává. A pro Babiše a ministryni financí Alenu Schillerovou má jasný vzkaz: „Nejsem žád...

Putin mění historii, jeho rozpínavost nemá hranice. Protesty budou sílit, říká Zubov

26.August
Když před pěti lety kritizoval ruskou anexi Krymu, přišel přední ruský historik a politolog Andrej Zubov o místo na prestižním moskevském Státním institutu mezinárodních vztahů ( MGIMO ). Od té doby přednáší v Rusku i zahraničí, v předvečer 80. výročí nacisticko-sovětského paktu Ribbentrop-Molotov přijel do Prahy. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz hovoří o ruském pojetí dějin, jak je využívá prezident Vladimir Putin i o svých nadějích v aktuální protesty za demokracii v ruských městech.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes