15
new stories - click to show

ZápadočeskýDeník.cz

Description:

Vaše zprávy ze Západních Čech

URL:

http://www.zapadoceskydenik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

4.9 items/week

Plzeň zdraží vodu. Navýšení bude o 4,56 procent

25.November
Rada města Plzně schválila nové ceny vodného a stočného pro rok 2021. Oproti roku 2020 se jedná o navýšení o 4,56 procenta.

Na karlovarských ulicích bez alkoholu. Filmového festivalu se to netýká

25.November
Vyhlášku omezující pití alkoholu na veřejnosti schválili karlovarští zastupitelé. Vyhláška má pomoci zabránit obtěžování lidí, znečišťování veřejných prostranství a dalším negativním jevům.

Nová vozovna na Slovanech bude mít zelenou střechu

25.November
Rekonstrukce vozovny Slovany začala. Pro Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) začala jedna z největších akcí v novodobé historii společnosti.

Jízda z Karlových Varů do Prahy by měla být rychlejší. ŘSD zprovozní 2 úseky D6

25.November
Spojení Karlovarského kraje s Prahou po dálnici D6 stále není hotové a dlouho ještě nebude. Jízda autem by ale přesto měla být rychlejší, do konce roku 2020 mají být zprovozněny dva úseky ve Středočeském kraji.

Rondel v centru Plzně zmizí. Přestavba průtahu městem má stát k půlmiliardě

25.November
Zastupitelstvo města Plzně schválilo technickou studii, která řeší přestavbu křižovatky Rondel – Karlovarská v centru Plzně. Nyní může začít projektová příprava této rozsáhlé a náročné přestavby jednoho z důležitých dopravních uzlů města Plzně. Samotná realizace by mohla začít v roce 2023.

Nové minibusy DPKV nasadí do Karlových Varů, Ostrova a Jáchymova

25.November
Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) může díky získání finančních prostředků z dotačního titulu Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ) ve výši 85 % v roce 2020 zařadit do provozu nové nízkopodlažní autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se celkem o 9 nových autobusů značky Iveco.

Novou podobu v centru Plzně získala Solní ulice

25.November
Město Plzeň opravilo tramvajovou trať, chodníky i vozovku v Solní ulici v centru Plzně. Rekonstrukce byla nezbytná z důvodu špatného stavu tramvajového tělesa.

Vyšetření žaludku může odhalit vážnou nemoc. Šetrnou metodou je transnasální gastroskopie

17.November
K vyšetření žaludku by se měli objednat ti, kteří mají zažívací potíže - od pálení žáhy, přes bolesti břicha až po další komplikace. Včasná diagnostika například prostřednictvím metody transnasální gastroskopie je šetrná a přitom může zachránit život.

Vláda vyhlásila omezení pohybu v Česku. Co to znamená?

16.March
Od 16. března 0:00 do 24. března 6:00 se zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR s výjimkou cest do zaměstnání či výkonu podnikatelské či jiné obdobné čnnnosti. Rozhodla o tom vláda a opatření sdělila na tiskové konferenci v neděli (15.3.2010) hodinu před půlnocí.

Přehledně koronavirus: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu

14.March
Pro celou Českou republiku byl vyhlášen nouzový stav. Od pátku 13. a soboty 14. března 2020 platí omezení a opatření. ZápadočeskýDeník.cz přináší přehledný souhrn.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes