15
new stories - click to show

Za Plzní

Description:

Magazín o aktuálním dění v Plzeňském kraji

URL:

https://zaplzni.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

6.5 items/day

Litmanová: Spiš jako malovaná

10:27
Standa Bartůšek se probudil v hotelu a zdá se, že tak úplně neví, kde je. Tak se, Stando, pořádně nasnídej a my ti povíme, že ses dostal na východ Slovenska.

Zeměpisný kvíz: Víte, ve kterých krajích leží tato města?

9:10
V České republice najdete přibližně 6 250 obcí. 608 z nich má status města. A právě o městech bude dnešních kvíz. Ukažte, jaký jste znalec a zeměpisný mistr a zkuste desítku českých měst v našem kvízu přiřadit ke kraji, ve kterém leží. A nezapomeňte své znalosti porovnat s ostatními členy vaší rodiny.

Plzeňská černá kronika: Strach o sousedku i psychicky nemocný muž na stromě

9:09
Plzeňská městská policie skutečně nezahálí. Kromě běžných přestupků však čas od času řeší i poněkud prekérnější situace. O třech takových z poslední doby informuje Tereza Schliková z Tiskového odboru Městské policie Plzeň.

Rokycany se chtějí rozvíjet udržitelně. Znají své silné i slabé stránky

9:09
Hodnocení udržitelného rozvoje města Rokycany je nově zpracovaným analytickým podkladem Rokycan. Analýzu představí veřejnosti Vít Zeman, a to ve čtvrtek 7. března 2024 v 15 hodin v zasedací místnosti Triana Městského úřadu Rokycany.

Automobiloví nadšenci mohou vyrazit na exkluzivní místa se slavnými tvářemi

7:54
Výlety za auty. Tak se jmenuje zajímavý projekt pro všechny automobilové nadšence, který umožňuje navštívit zajímavá místa s automobilovou tematikou a zároveň strávit den se slavnou osobností spojenou se světem aut.

Nový Superb koupíte pod milion

7:54
Výbavový stupeň Laurin & Klement je v nabídce od 1 135 000 Kč včetně DPH s motorem 1,5 TSI 110 kW, od 1 195 000 Kč včetně DPH s motorem 2,0 TDI 110 kW a od 1 325 000 Kč včetně DPH s motorem 2,0 TDI 142 kW 4×4. I v tomto případě platí, že kombi stojí o 40 000 Kč více. Nad rámec výbavy Selection přidává L&K například Matrix-LED přední světlomety, head-up displej, adaptivní podvozek DCC+ s progresiv…

Kvíz: Znáte naše hrady a zámky?

21.February
Česko je zemí s pestrou paletou památek. Těmi, ke kterým jsme přilnuli možná úplně nejvíce, jsou stará šlechtická sídla. Hrady a zámky jsou cíli našich rodinných výletů už od útlého dětství. Když pak máme děti vlastní, opět je bereme poznávat krásy naší vlasti právě do těchto míst. I proto najdete v Čechách, na Moravě i ve Slezsku hned několik desítek hradů a zámků, které zná snad každý. Poznáte …

Čtyři roky s elektromobilem. Majitel popsal zkušenosti s Teslou Model 3

21.February
Jestli ve světě elektromobility existuje vůz, který lze nazvat gamechangerem, je to Tesla Model 3. Americká automobilka Elona Muska v roce 2017 přišla se sedanem velikosti Octavie, jehož cena se třeba právě od špičkově vybavených Octavií příliš nelišila. A neliší se ani dnes, spíše naopak. Tím se z něj stal celosvětový bestseller. Jan Staněk, známý též jako Electro Dad, před několika dny shrnul, …

Plzeňský Západní okruh slaví první narozeniny

21.February
V Plzni mu říkáme Západní okruh, i když o žádný okruh nejde. První část jednou možná vybudovaného silničního okruhu kolem celé Plzně funguje už rok. Za tu dobu si našla spoustu fanoušků i odpůrců a podle čísel magistrátu významně snížila dopravní zatížení centra krajské metropole.

Elektromobily a rok 2024: Odborníci vědí, co bude

20.February
Oblast elektromobility patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory. V zemích jako Norsko, Nizozemí, Švédsko či Dánsko převýšil v roce 2023 už počet nově prodávaných elektromobilů podíl 25 % a v celé EU činil v prosinci 2023 tržní podíl elektroaut 18,5 % – víc než podíl dieselových vozů. Mnoho Čechů se zatím k praktickému využití elektromobilů staví skepticky a v určité části společnosti panují i …

Nebezpečná sršeň asijská znovu v ČR. Opět na Plzeňsku

20.February
Sršeň asijská je nebezpečný invazní druh sršně, který se nekontrolovatelně šíří Evropou. Před dvaceti lety byl zavlečen do Francie se zásilkou zboží z východní Asie. Našemu území se vyhýbal až do loňského podzimu, kdy bylo jeho hnízdo zaznamenáno a zničeno v Plzni. Už tehdy ale odborníci varovali, že jde sice o první, ale určitě ne poslední případ.

Profesionální smlouva pro patnáctiletého útočníka. Viktoria spojuje budoucnost s atletickým mistrem republiky

20.February
Viktoria Plzeň si pojistila služby velkého talentu. Před několika dny podepsala profesionální kontrakt s patnáctiletým útočníkem Adamem Novákem. Ten je velkým příslibem do budoucna nejen jako člen reprezentační šestnáctky, ale i díky svým pohybovým dispozicím.

Nová expozice plná zážitků pro malé i velké roste v centru Plzně

20.February
Chátrající budova v širším centru Plzně se dočká záchrany. Po rekonstrukci si ji navíc užijí malí i velcí, místní i návštěvníci krajské metropole. Město Plzeň totiž zrekonstruuje chátrající budovu na Klatovské 19, jejíž součástí jsou i architektonicky cenné interiéry od Adolfa Loose.

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech hýří akcemi i v březnu

20.February
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech má brány otevřené. V budově v Hostašově ulici i v barokní lékárně se i v březnu můžete těšit na velkou dávku zajímavostí.

Běžně roste v lese a pomáhá léčit rakovinu – to je outkovka pestrá

20.February
Zdálo by se vám, že teď není houbařská sezóna, a tak si youtuberka Šumavská houbička užívá zaslouženého odpočinku? Tak to chyba lávky! Ve svém posledním videu se věnuje houbě, kterou jste určitě už také viděli, ale zřejmě vás ani nenapadlo, že by vám k něčemu mohla být. Její jméno zní outkovka pestrá.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes