Zapni mozek

Popis:

Studentský server pro středoškoláky.

URL:

http://www.zapnimozek.cz

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

3 položek/měsíc

Recenze: Karty mrtvého muže

19.března
Mezi hráči deskových her jsou na prvních místech hry karetní. Ačkoli žolíky, Bang či Citadelu zná skoro každý, je mnoho dalších, které už tolik známé nejsou. A jelikož zkusit se má vše, přinášíme vám v tomhle článku recenzi na jednu z nich. Hra Karty mrtvého muže je zábavná, nemá složitá pravidla a nabízí několik různých variant hraní.

Emoční upíři kolem nás aneb Odčerpám ti trochu energie, nevadí?

27.února
Všichni je známe a některé možná i velmi důvěrně. Lidi, kteří z nás vysávají energii, kteří nás táhnou dolů a v jejichž přítomnosti se necítíme zrovna dobře, protože jejich přístup k životu je tak nějak černý, nepřátelský, negativní, ...

Proč nás baví deskovky?

19.února
Activity, Dostihy a sázky nebo staré dobré žolíky. Navzdory dnešní digitální době zájem o stolní a deskové hry rozhodně neupadá. Výrobci chrlí jednu hru za druhou a umožňují tak lidem pobavit se s přáteli či s rodinnými příslušníky tisíci různými způsoby. Důvody, proč si volí zrovna tento druh trávení volného času, se různí.

Narodila jsem se nevidomým – no a?

29.ledna
Jmenuji se Jana a je mi 22 let. Narodila jsem se nevidomým rodičům, což je pro mnoho lidí velice těžko pochopitelné. Často slýchám otázky jak mě vychovávali, jak to zvládali, jestli jim někdo pomáhal. Rozhodla jsem se tedy, že se jich na tyhle otázky prostě zeptám.

Atmosférický LARP staví na komplexním zážitku

28.prosince
O LARPech (z ang. Live Action Role Play) jste už určitě slyšeli: hraní rolí v příběhu s cílem se pobavit, zabojovat si nebo se i něco dozvědět. Druhů LARP her je mnoho, jsou inspirované historií, světy fantasy nebo science fiction. Ale co je atmosférický LARP?

Jak na dárky k Vánocům – 2. díl

9.prosince
Jsou české Vánoce komerční? Kolik se pod stromečekem sejde obvykle dárků? A jaké jsou tipy na dárky pro rodiče? Dozvíte se v dokončení článku o vánočních dárcích.

Jak na dárky k Vánocům – 1. díl

4.prosince
Za měsíc jsou tu Vánoce - už zase. Pamatujete si ještě na ty minulé? Jaké byly, co jste dělali a jak jste se cítili? Pojďme si Vánoce trochu přiblížit. A i na dárky se dostane, nebojte.

Učíte se angličtinu? Zkuste Duolingo!

17.září
Různých udělátek na podporu učení cizího jazyka je spousta, stejně jako milión zaručených metod, jak se naučit jazyk za 14 dní. Málo co z toho funguje, ale jedna pěkná aplikace, která stojí za vyzkoušení, je Duolingo.

Co nás bajka O slunci a větru může naučit o komunikaci s druhými

9.září
Každý člověk touží po uznání, po ocenění, po pochvale. Současně jsme ale všichni určitě zažili situaci, kdy nás naopak někdo nevybíravě kritizoval, něco nám vyčítal nebo ponižoval naši hodnotu. S pomocí pár tipů ale můžeme posílit a podpořit vztahy a komunikaci s našimi blízkými.

Je spánek důležitý?

28.srpna
Spánkem strávíme asi 1/3 života. Je to zbytečně ztracený čas, nebo je to nezbytná součást kvalitního života? A je spánek důležitý pro učení?

Proč mají muži bradavky?

22.srpna
Všechno v přírodě má obvykle svůj účel, je kvůli něčemu, k něčemu. K čemu jsou ale mužům bradavky, když přece nekojí? Nebo by mohli?

Úklid doma, úklid v duši

18.srpna
Když mám pocit, že je toho na mě v životě moc, že se na mě valí jeden problém za druhým, velmi často uklízím fyzický prostor. Uvědomila jsem si díky tomu, že úklid je velmi mocným terapeutickým nástrojem.

Mořské želvy vymírají. Proč?

12.srpna
Mořské želvy jsou tady už sto miliónů let. Zažily i dinosaury, a to v celé jejich kráse. V posledních sto letech však jejich populace neskutečně klesla, na některých místech i o více než 90 %. Na vině je především jejich hlavní predátor – člověk.

Co o nás říká Marshmallow test?

6.srpna
Kdo by neznal máršmelouny! Sladká pěna z cukru, želatiny a škrobu obarvená a navoněná, dá se dokonce opékat. Psychologové jí používají jako testovací nástroj, aby zjistili, jak se dokážeme ovládat a co to pro nás znamená.

Mohou mít rituály vliv na náš úspěch?

28.července
Rituály mají tu moc, že nám dokáží zlepšit pocit, změnit náladu, dovedou soustředit a naladit naši mysl na něco příjemného. Třeba ještě předtím, než se naplno vydáme ven do nového dne.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes