15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Zdravě.cz

Popis:

Zdravý život

URL:

https://www.zdrave.cz/

Katalog:

Lifestyle → Zdraví

Publikuje:

2,1 položek/týden

Černý kašel – příznaky, léčba, očkování a přeočkování

23.dubna
Černý kašel je akutní nakažlivé bakteriální onemocnění dýchacích cest. Je běžný nejen v rozvojových zemích, v posledních letech však zaznamenáváme značný rozmach této nemoci i ve vyspělých zemích světa, včetně České republiky. Plošné očkování proti černému kašli u nás bylo zavedeno v roce 1958. V dnešní době se proti černému kašli používají acelulární vakcíny, které jsou velmi šetrné a mají 85% ú…

Vaření bez teflonu: jaké materiály jsou zdraví bezpečné a navíc vám vydrží dlouho?

20.dubna
Používání teflonu je už nějakou dobu předmětem mnoha diskusí. Je pravdou, že si získal popularitu jako skvělý nepřilnavý povrch, ale zároveň se čím dál více lidí snaží o to, aby tento materiál byli schopni efektivně nahradit jinými. Studie totiž ukazují, že při přílišném zahřívání teflon uvolňuje látky jako PFOA (kyselina perfluoroktanová) a PFAS (perfluorované a polyfluorované látky). Jejichž vl…

Pomocná síla vosků pro tělo i duši, od svíček až po depilaci

17.dubna
Vosky, ať už včelí nebo různé rostlinné, jsou používané v rámci wellness terapií poměrně široce. Jejich léčivá síla, příjemná vůně a schopnost navodit pocit relaxace je fascinující. Ať už se jedná o svíce na tělo, masážní svíce nebo pomoc při zbavování se nechtěných chloupků. Jsou tady, aby pomohly v mnoha částech našich životů, zbavily nás stresu nebo utišily bolesti hlavy.

Mensa – kdo se může stát jejím členem a jak probíhá IQ test?

14.dubna
Mensa International je mezinárodní nezisková organizace založená v roce 1946 v Oxfordu. Sdružuje lidi s IQ mezi horními 2 % populace. Členem se může stát každý, kdo tohoto výsledku dosáhne v testu inteligence, schváleném mezinárodním dozorčím psychologem Mensy International Ltd. Ve více než stovce zemí má tato organizace přes sto tisíc členů.

Péče o pokožku po permanentním make-upu

11.dubna
Kdo by nechtěl mít dokonalý vzhled každý den, aniž by musel trávit hodiny před zrcadlem? Permanentní make-up nebo také mikropigmentace je inovativní technika, která přináší možnost mít vždy perfektní obočí, oční linky nebo rtěnku, aniž by ženy musely každý den sáhnout po tužce nebo rtěnce. Probudit se každé ráno a nebát se nakouknout do zrcadla může dodat sebevědomí a připravit člověka na den pln…

Moringa: exotický strom, který dává léčivé listy a obohatí jídelníček

8.dubna
Moringa je známá také pod názvem „strom života“. Je součástí tradičních lidových medicín a v poslední době se o ní mluví jako o dobrém doplňku stravy pro boj se světovou podvýživou. Její popularita se zvyšuje nejen kvůli výbornému výživovému profilu, ale také díky kosmetickým benefitům, které přináší.

Mýty a rizika detoxikačních diet: stojí za to je vůbec zkoušet?

5.dubna
V dnešní době je trendem čistit tělo nejrůznějšími detoxikačními dietami. Ty slibují eliminaci toxinů, zlepšení trávení, ztrátu hmotnosti a celkové ozdravení těla. Často jsou spojovány s touhou po rychlém a viditelném účinku. Nicméně, za tímto zdánlivě zdravým a lákavým obrazem se skrývají i rizika, která stojí za zvážení.

Rozprouděte na jaře lymfatický systém pomocí bylinek

3.dubna
Naturopati nazývají lymfu „bílou krví“. V tradičních léčebných systémech je kladen důraz na to, aby dobře fungovala. Pokud tomu tak není, je potřeba ji rozproudit pomocí ověřených postupů. Její správná cirkulace je totiž důležitá pro zachování celkového zdraví a tělesné pohody.

Montessori – ten nejlepší start do života dítěte?

30.března
Za touto dnes tolik populární a propagovanou metodou stojí první vysokoškolsky vzdělaná lékařka v Itálii. Maria Montessori, vědkyně, která podle všeho považovala dětství za stěžejní období života každého z nás. Montessori pedagogika pohlíží na dítě s ohledem na jeho individuální stupeň vývoje, nezávisle na pohlaví a jeho sociálním původu či rodinném zázemí a jako takové je respektuje.

Pravidelné čištění nosu podpoří dobré dýchání, provádět ho se vyplatí i na jaře

26.března
Stále více ORL specialistů hovoří o respirační přecitlivělosti. Tváří v tvář stále se zvyšujícímu znečištění je pro tělo velkou výzvou se na něho adaptovat. Obranná bariéra těla proti vdechování škodlivin je proto důležitá ještě více. Zachovat co nejlepší stav sliznic nosní dutiny je tedy více než prospěšné.

Touha po spánku, melancholie a velká únava – proč na jaře trpíme jarní únavou?

22.března
Jarní únava, odborně jarní astenie, je stav, který mnoho lidí zažívá v období přechodu z chladného zimního počasí do teplejšího jara. Potíže spojené s jarní únavou jsou charakteristické ospalostí, sníženou energií, náladovostí a obecným pocitem vyčerpání. Přestože jarní únava není klinickou diagnózou a nejedná se o vážné onemocnění, může negativně ovlivnit kvalitu života a výkonnost jednotlivce.

Paliativní péče – co všechno má na starost?

19.března
Onkologická a chronická onemocnění představují nejvýznamnější zdravotní hrozbu v Evropě. Onkologická onemocnění jsou každoročně nově diagnostikována u téměř čtyř milionů lidí a je třeba mít na paměti, že paliativní péče je nezbytná součást odpovědi na otázku, jak se k těmto nemocem stavět v budoucnu. Paliativní léčba zajišťuje především důstojnost konečné fáze života, její přínos však sahá mnohem…

Poraďte si s pálením žáhy pomocí přírodních prostředků, které máte doma

16.března
Pálení žáhy není nic příjemného. Ať už se objeví z jakýchkoli příčin, je fajn se s ním rozloučit rychle a efektivně. Proti tomuto problému mohou pomoci přírodní prostředky, o kterých jste třeba ještě neslyšeli, ale v naturopatii mají své stálé místo.

Srdeční arytmie u dětí – typy, projevy a léčba

13.března
Poruchy srdečního rytmu jsou v dětském věku většinou nezávažné, ale i tak se vyskytují a v některých případech mohou dítě i ohrozit na životě. Jde o onemocnění, kdy srdce pracuje buď nepravidelně, příliš pomalu nebo naopak příliš rychle. Při podezření na srdeční arytmii pošle dětský lékař dítě k patřičnému vyšetření na specializovaném pracovišti. Detailní vyšetření pak umožní přesné určení typu a…

Vliv různých potravin na ekzém – kterým potravinám se vyhýbat a které naopak zařadit?

9.března
Ekzém je zánětlivé onemocnění kůže. Vyznačuje se zejména kožními lézemi, svěděním a nepříjemnou suchostí. Jeho rozvoj podporuje několik faktorů, do kterých patří také stravovací návyky. Proto je potřeba při jeho výskytu eliminovat některé druhy potravin a dalším naopak dávat přednost.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes