Zdravestravovani.eu

Description:

Novinky ze světa hubnutí, diet a zdravého stravování

URL:

http://www.zdravestravovani.eu/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

4.8 items/day

Úlevu od bolesti kloubů podpoří konzumace určitých potravin

11:31
Bolest kloubů je velice nepříjemná. Nejčastěji artróza zasahuje kolena a kyčle, bolet však mohou i jinde. Problémy se mohou týkat i ramen, loktů, zápěstí. Artróza nebo také osteoartróza (osteoartritida) patří k nejčastějším onemocněním kloubů a postihuje cca 12 procent populace.

Poloha při spánku může odhalit více o osobnosti ženy, obzvláště jedna konkrétní

11:31
Obecně se přijímá tvrzení, že kvalitní, pravidelný, dostatečně dlouhý a nepřerušovaný spánek je klíčový pro lidské zdraví. Již méně se však ví, že poloha při spaní může leccos prozradit o osobnosti ženy. Možná si toho začnete i vy po přečtení tohoto článku více všímat.

Dlouhověkost je něco, po čem většina lidí touží. Existuje několik cest, jak jí dosáhnout

11:31
Pokud i mezi vaše sny a plány patří dlouhověkost a chcete vědět, co vše byste měli udělat, abyste jí dosáhli, přečtěte si pozorně tento článek. Nevychází jen z teorií, ale i z životních příběhů, zvyků a zkušeností lidí, kteří se v pozoruhodné fyzické i psychické kondice dožili vysokého věku 100 a více let. Vědci tyto osoby se zájmem zkoumali a sestavili pro všechny zájemce základní pravidla pro...

Hlavní rozdíly, podle kterých od sebe můžete odlišit chřipku a Covid-19

11:31
Odborníci vysvětlují, jak odlišit koronavirus od chřipky. Období chřipek se nezadržitelně blíží, a proto bychom měli vědět, jak od sebe tyto dvě choroby odlišit. Na počátku totiž vykazují velmi podobné příznaky a je obtížné určit, co jsme to vlastně chytili. Díky následujícímu textu už si je nikdy nespletete!

Tajemství hubnutí: Faktory, které výrazně ovlivňují úspěch či neúspěch

11:31
Krásná a štíhlá postava je v dnešní době sice považována za určitý společenských statut, její význam je však mnohem důležitější pro zdraví jednotlivce, jelikož tělesná hmotnost ovlivňuje veškeré procesy, které v těle probíhají. Zvýšení hmotnosti se tak může nepříjemně projevit na dalších životních procesech a vést k řadě civilizačních nemocí.

Zácpa může být příznakem některého ze závažných onemocnění

19.October
Problémy s trávicím ústrojím a vylučováním si ve svém životě užil asi každý a dokáže si představit, jaká bolest je doprovází, i jaká je t úleva, když konečně odejdou. Zácpu, čí průjem způsobuje řada faktorů, které navazují především na stav střevní mikroflóry, typ stravy, kterou přijímáme, obecné nastavení biorytmů a s nimi související střevní pochody apod.

Uznávaní vědci přišli s novým způsobem řešení pandemie. Namísto lockdownu by měla nastoupit cílená ochrana

19.October
Tisíce lékařů a vědců v oblasti veřejného zdraví podepsali deklaraci prosazující alternativní řešení problému epidemie covid-19. Podle ní je daleko účinnějším nástrojem tzv. cílená ochrana nejohroženějších skupin, nikoliv hromadné lockdowny.

Česnekový olej nalezne své využití jako účinný lék na spoustu neduhů

19.October
Česnekový olej není vůbec složitý na přípravu. Můžete ho mít uskladněný několik měsíců a je skvělý na funkci kloubů a má také dobrý analgetický účinek.

Anticovidová opatření pomohou zmírnit i chřipkovou nákazu a další respirační potíže

19.October
Přes první vlnu jarní pandemie jsme se všichni poctivě naučili umývat si správně ruce, kýchat do rukávu, nosit ochranné roušky a dodržovat všechna opatření. Dělali jsme to proto, abychom snížili pravděpodobnost přenosu nákazy COVID-19. Odborníci ale upozorňují, že tato opatření pomohou také výrazně snížit riziko nachlazení a chřipky, které nejvíce hrozí právě na podzim a v zimě.

Důvody, proč mají muži břicho na dotek tvrdé a ženy naopak měkké

18.October
Všimli jste si také, že muži mají na dotek břicho tvrdé, kdežto ženy měkké? Důvod, proč tomu tak je, už bohužel není úplně pozitivní. Je to proto, že se jedná o tuk koncentrovaný na malém místě. Jedná se o vnitrobřišní tuk – tedy viscerální.

Černé tečky a ucpané póry budou minulostí díky správné péči o pleť

18.October
S problémy jako jsou ucpané póry a černé tečky se nepotýkají pouze lidé v období puberty. S tímto problémem se běžně potýkají lidé všech věkových kategorií. Na samém počátku je nahromadění mazu či odumřelých kožních buněk. Tím vznikají ucpané póry, které mohou následně ztmavnout vlivem znečištění okolního prostředí. Předejít jejich vzniku je přitom jednoduché. Jak na to?

Ztučnělá játra: Problém, který ohrožuje čím dál tím více lidí

18.October
Tento zdravotní problém, který ohrožuje játra, bývá nejčastěji spojován s dalšími zdraví ohrožujícími faktory. Mezi ně patří vysoký cholesterol, obezita a vysoký krevní tlak. V počátečních fázích není toto onemocnění snadné odhalit. Přesto existují jevy, které na jeho výskyt mohou upozornit.

Ojedinělá studie sleduje působení Covid-19 na duševní zdraví mužů

18.October
Jaký má pandemie COVID-19 dopad na duševní zdraví mužů? Studie Cleveland Clinic během pátého ročníku kampaně o duševním zdraví MENtion It, která se zabývá tématy duševního zdraví a důvody jejich neřešení ze strany mužů, se zaměřila na mužské duševní zdraví během pandemie.

Nadměrná konzumace alkoholu může mít devastující dopad na organismus

17.October
Asi není nutné dlouze psát o tom, že nadměrná konzumace alkoholu škodí zdraví. A naopak mírná konzumace může prospívat zdraví. Najít zlatou střední cestu nemusí být zase tak složité. Společně se dnes podíváme na benefity, které přináší umírněná konzumace alkoholu a rizika, která přináší nadměrné pití alkoholu.

Nepřítel jménem roztroušená skleróza. Důležitá fakta, která by měl každý znát

17.October
Roztroušená skleróza je autoimunitním onemocněním, kdy dochází k útokům imunitního systému na nervy v mozku a míše. Jakmile nervy přestanou pracovat tak, jak by měly, vznikají chyby v komunikaci mezi mozkem a zbytkem těla, až nakonec dojde k trvalému poškození nervů.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes