15
new stories - click to show

zdravezpravy.cz

Description:

Informace ze světa zdravotnictví

URL:

https://www.zdravezpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

2.8 items/day

Nemocnice Vrchlabí otevře příští rok novou ortopedii

4:32
Nemocnice Vrchlabí otevře nové ortopedické oddělení. Důvod? V Oblastní nemocnici Jičín ortopedie není, na západ od Hradce Králové toto oddělení chybí. Říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz lékařský náměstek Nemocnice Vrchlabí Petr Jindra. The post Nemocnice Vrchlabí otevře příští rok novou ortopedii appeared first on zdravezpravy.cz .

Plošné antigenní testování chce vláda stihnout do Vánoc

14:18
V závěru roku Česko zřejmě čeká plošné antigenní testování. Podle předsedy vlády Andreje Babiše [ANO] bude dobrovolné a zdarma. Realizovat jej stát začne ve třetím stupni protiepidemického systému PES. The post Plošné antigenní testování chce vláda stihnout do Vánoc appeared first on zdravezpravy.cz .

Moderna dodá EU 160 milionů vakcín proti covidu

12:27
Evropská komise [EK] uzavřela smlouvu s americkou farmaceutickou firmou Moderna, která unijním státům zajistí až 160 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Jedná se o šestý kontrakt na dodávku covidových vakcín do Evropy. The post Moderna dodá EU 160 milionů vakcín proti covidu appeared first on zdravezpravy.cz .

Zákon o elektronizaci zdravotnictví se chystá na vládu

25.November
Zákon o elektronizaci zdravotnictví dostal ke zpracování letos v únoru Ústav zdravotnických informací a statistiky. Norma ve svém aktuálním znění počítá se zavedením další sítě pro lékaře a poskytovatele zdravotních služeb. A to se nelíbí IT firmám. The post Zákon o elektronizaci zdravotnictví se chystá na vládu appeared first on zdravezpravy.cz .

FN Ostrava akreditovala svá čtyři laboratorní pracoviště

24.November
V listopadu prošla úspěšným akreditačním procesem čtyři laboratorní pracoviště FN Ostrava. Část akreditačního procesu se odehrávala kvůli proticovidovým opatřením online. The post FN Ostrava akreditovala svá čtyři laboratorní pracoviště appeared first on zdravezpravy.cz .

Antibiotická rezistence vážně ohrožuje zdraví veřejnosti

24.November
Schopnost bakterií odolat působení antibiotik při léčbě nemocí stále sílí. Navíc v posledních letech na trh s léky přibylo pouze několik nových antibiotik. Antibiotická rezistence tak ohrožuje zdraví každého z nás. The post Antibiotická rezistence vážně ohrožuje zdraví veřejnosti appeared first on zdravezpravy.cz .

Jaké zákonitosti mají klinické studie vakcíny proti covidu

24.November
Z dat Světové zdravotnické organizace vyplývá, že 48 kandidátních vakcín proti covidu je v klinickém hodnocení, 164 v hodnocení preklinickém. Co to však znamená? Jak přesně vypadají klinická hodnocení vakcín proti covidu? The post Jaké zákonitosti mají klinické studie vakcíny proti covidu appeared first on zdravezpravy.cz .

Nakládání s odpady infekční domácnosti má svá pravidla

23.November
Nakažení covidem-19 i osoby v nařízené karanténě mají podle Národního referenčního centra znát zásady pro nakládání s infekčním odpadem z domácnosti. To především kvůli zamezení šíření infekce mezi pracovníky, kteří s odpady manipulují. The post Nakládání s odpady infekční domácnosti má svá pravidla appeared first on zdravezpravy.cz .

Zdravotnický hackathon vyhrála aplikace na dávkování léků

23.November
Vítězem dvoudenního Smart Health Hackathon zaměřeného na vývoj inovativních projektů ve zdravotnictví se stal Mild Blue Breviary. Jde o inteligentní aplikaci usnadňující dávkování heparinu a inzulinu. The post Zdravotnický hackathon vyhrála aplikace na dávkování léků appeared first on zdravezpravy.cz .

Americká FDA schválila užívání léku na covid REGN-COV2

23.November
Americké úřady schválily pro pohotovostní užívání při léčbě nemoci covid-19 preparát americké společnosti Regeneron Pharmaceuticals. Přípravek REGN-COV2 podali lékaři prezidentovi Donaldu Trumpovi poté, co se v říjnu nakazil koronavirem. The post Americká FDA schválila užívání léku na covid REGN-COV2 appeared first on zdravezpravy.cz .

Umožníme znovu elektivní péči, uvedl náměstěk Černý

22.November
MZ ČR zkraje příštího týdne rozešle tuzemským nemocnicím pokyn k ukončení zákazu elektivní péče. Uvedl to náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. V pořadu ČT se dotkl i chystané kampaně na podporu vakcinace proti covidu. The post Umožníme znovu elektivní péči, uvedl náměstěk Černý appeared first on zdravezpravy.cz .

Konopí za svůj život vyzkoušelo až 39 procent Čechů

22.November
Nejčastěji užívanou nelegální drogou v Česku zůstává konopí, nejproblémovější pak tradičně pervitin. Nelegální drogy se k nám dovážejí, ale i produkují. Vloni pracovníci policie a celní správy odhalili 258 indoor pěstíren konopí a 234 varen pervitinu. The post Konopí za svůj život vyzkoušelo až 39 procent Čechů appeared first on zdravezpravy.cz .

Mladá Španělka navrhla přístroj na samovyšetření prsou

21.November
BBC: Třiadvacetiletá Španělka Judit Giró Benetová přišla s nápadem, jak ženám usnadnit přístup k vyšetření prsou. Za svůj přístroj Blue Box, samovyšetřovací sadu, obdržela mezinárodní cenu Jamese Dysona pro mladé inženýry. The post Mladá Španělka navrhla přístroj na samovyšetření prsou appeared first on zdravezpravy.cz .

MZ ČR má příští rok hospodařit s více než 10 miliardami

20.November
Rozpočet ministerstva zdravotnictví [MZ ČR] v roce 2021 počítá s 200 miliony korun navíc na ochranu veřejného zdraví, například na provoz zdravotních ústavů nebo hygienických stanic. Celkově má MZ ČR hospodařit v příštím roce s 10,38 mld. Kč. The post MZ ČR má příští rok hospodařit s více než 10 miliardami appeared first on zdravezpravy.cz .

VFN zkoumá DNA české populace

20.November
Fakultní transfuzní oddělení VFN znovu pořádá projekt, jenž je zaměřen na sestavení databáze genetických informací typických pro českou populaci. VFN proto začala sbírat vzorky od cca jednoho tisíce osob ze všech krajů ČR. The post VFN zkoumá DNA české populace appeared first on zdravezpravy.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes