15
new stories - click to show

zdravezpravy.cz

Description:

Informace ze světa zdravotnictví

URL:

https://www.zdravezpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

2.7 items/day

Nová vláda zruší povinné očkování u lidí nad 60 let

9:43
Nová vláda zruší paragraf vyhlášky, která stanovuje povinné očkování proti covidu pro lidi nad 60 let. Uvedl to kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL].

Část lékařů tvrdě zaútočila na prezidenta ČLK Kubka

6:41
Na internetu je volně k dispozici k podpisu takzvaná Deklarace lékařů k nátlaku na očkování. Deklarace kritizuje aktuální tlak úřadů na očkování, ale i se ostře vyjadřuje k politice ČLK.

ZdraveZpravy.cz: Články od 29.11. do 5.12. 2021

20:41
Přehled článků od 29.11. do 5.12. 2021: Nechcete-li trávit dlouhý čas hledáním toho, co vás zajímá, nabízíme pravidelný týdenní přehled článků na ZdraveZpravy.cz.

Cystická fibróza vidět není. Klub cystické fibrózy vidět je

5.December
Markéta Mikšíková je marketingová a PR manažerka Klubu nemocných cystickou fibrózou a sama trpí touto nemocí. V podcastu ZdraveZpravy.cz přibližuje aktivity Klubu cystické fibrózy.

Onkolog Slabý rezignoval na funkci vládního zmocněnce

5.December
Vláda na svém pondělním jednání odvolá vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Ondřeje Slabého. Ten na funkci rezignoval v listopadu. Uvádí to materiál pro jednání vlády.

EMA hodnotí vakcínu proti covidu vyvinutou z živého viru

4.December
Vůbec první vakcínu proti covidu připravenou z živého viru jeho chemickou inaktivací od firmy Valneva posuzuje evropská EMA. Evropská komise si objednala až 60 milionů dávek této vakcíny.

Vakcína Janssen si žádá přeočkování po dvou měsících

3.December
K přeočkování po jednodávkové vakcíně Janssen má podle ministerstva zdravotnictví ideálně dojít po dvou měsících, a to mRNA vakcínou. Platnost certifikátů platí pro všechny typy vakcín devět měsíců.

Vlastimil Válek uvedl první jména svých spolupracovníků

3.December
V personálních změnách na ministerstvu zdravotnictví nemá budoucí Vlastimil Válek zatím zcela jasno. Pomoc mu ale přislíbil stranický kolega a exministr zdravotnictví Leoš Heger či biochemik Jan Konvalinka.

Finský úřad nedoporučil plošné očkování malých dětí

3.December
Finský institut národního zdraví doporučil očkovat proti covidu jen ty děti od pěti do 11 let, u kterých hrozí těžký průběh covidu. Případně ty, jež mají doma rizikového pacienta. U nás by měli děti očkovat praktici.

ČAP podala stížnost k EK kvůli pojišťování cizinců PVZP

2.December
Stížnost k Evropské komisi kvůli monopolu pojišťování cizinců podala Česká asociace pojišťoven. Podle novely zákona z letošního července totiž cizinci v Česku uzavírají povinné zdravotní pojištění jen u Pojišťovny VZP.

Rakovině pohlavních orgánů brání prevence a očkování

2.December
Snížit riziko rozvoje gynekologických nádorů u žen a nádorů pohlavního ústrojí u mužů pomáhá prevence, očkování proti HPV a ne příliš časté střídání sexuálních partnerů. To platí pro muže i pro ženy.

Telefon lékaři není žádná telemedicína, tvrdí pacienti

2.December
Český zdravotní systém není připraven na telemedicínu. Připraveni nejsou zdravotníci, pojišťovny a chybí i zákony. Uvádí to Strategie distanční péče perspektivou pacientských organizací.

Indie vyvezla první vakcíny proti covidu-19 od Novavaxu

2.December
Indický výrobce léčiv Serum Institute vyvezl první vakcíny proti covidu od americké firmy Novavax. Jde o první vývoz od letošního dubna, kdy Indie vývoz vakcín pozastavila kvůli jejich zajištění pro své obyvatelstvo.

Děti od pěti let se začnou hlásit k očkování od 13.12.

1.December
K očkování proti covidu-19 začnou rodiče své děti ve věku od pěti do 11 let registrovat od pondělí 13. prosince. Ve stejném týdnu se začne dětská vakcína od Pfizer/BioNTech do Česka i zavážet.

ČR navzdory EK snižuje diskriminační vyšetření PCR

1.December
Diskriminační vyšetření PCR pozitivních vzorků na covid se v Česku snižují ze stávajících 30 % na 10 % ze všech pozitivních vzorků. A to navzdory tomu, že Evropská komise vyzývá k opaku.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes