zdravezpravy.cz

Description:

Informace ze světa zdravotnictví

URL:

https://www.zdravezpravy.cz/

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

2.8 items/day

MZ ČR: Riziko eskalace nákazy v Česku přetrvává

15:36
Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje, počty pozitivních i hospitalizovaných budou stále vysoké. Reprodukční číslo se dostalo na hodnotu 1,13. Riziko eskalace počtu nakažených přetrvává. V problémech jsou domovy seniorů. The post MZ ČR: Riziko eskalace nákazy v Česku přetrvává appeared first on zdravezpravy.cz .

Antigenní test je levnější nástroj pro diagnostiku covidu

8:32
Antigenní test se stává běžným nástrojem diagnostiky covidu-19. Využívat ho budou praktičtí lékaři, nemocnice, zařízení sociální péče i lázně. Podle Společnosti pro lékařskou mikrobiologii ČLS JEP antigenní test plně nenahradí testy PCR. The post Antigenní test je levnější nástroj pro diagnostiku covidu appeared first on zdravezpravy.cz .

Lidé s covidem bez příznaků rychleji ztrácejí protilátky

8:32
Lidé nakažení covidem, ale bez příznaků nemoci, zřejmě rychleji ztrácí protilátky proti novému koronaviru. Vyplývá to ze studie londýnské univerzity Imperial College. Jsou tu i další zajímavá zjištění. The post Lidé s covidem bez příznaků rychleji ztrácejí protilátky appeared first on zdravezpravy.cz .

Ministr Blatný převzal úřad, pronesl první řeč k veřejnosti

29.October
Ministr Blatný převzal úřad. Přitom uvedl, že rozhodnutí budou vždy vycházet z dostupných, srozumitelných a oddiskutovaných dat. Za svou prioritu označil otevírání škol, chce také zaktualizovat pandemický plán země. The post Ministr Blatný převzal úřad, pronesl první řeč k veřejnosti appeared first on zdravezpravy.cz .

Testování v sociálních zařízeních začne příští týden

29.October
V pobytových zařízeních sociální péče začne příští týden covid testování antigenními testy. V případě pozitivity zdravotníci ověří výsledek PCR testem. Nevýhodou rychlotestů je vysoká nespolehlivost. The post Testování v sociálních zařízeních začne příští týden appeared first on zdravezpravy.cz .

Prezident Zeman ocenil i osobnosti ze zdravotnictví

29.October
V den výročí vzniku samostatného Československa, 28. října, ocenil prezident Miloš Zeman 38 osobností. Několik z nich ze zdravotnictví: Jiří Běhounek, Jana Březinová, Tomáš Cihlář, Jaroslav Matýs, Roman Prymula, Petr Šnajdárek a Radim Uzel.. The post Prezident Zeman ocenil i osobnosti ze zdravotnictví appeared first on zdravezpravy.cz .

Povoláváme do zdravotnictví mediky nebo dělníky?

28.October
„Stát chce využít tisíců mediků, ale posílá je vykonávat pomocné práce,“ píše ve svém komentáři „Povoláváme do zdravotnictví mediky nebo dělníky?“ děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Martin Vokurka. The post Povoláváme do zdravotnictví mediky nebo dělníky? appeared first on zdravezpravy.cz .

Josef Čapek: Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen

28.October
V roce 1929 vůbec poprvé vyšlo knižně "Povídání o pejskovi a kočičce...", které napsal Josef Čapek, bratr Karla Čapka. Jednou z kapitol byla i povídka „Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen“. The post Josef Čapek: Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen appeared first on zdravezpravy.cz .

Jan Blatný bude nový ministr zdravotnictví

27.October
Prezident Zeman dnes na zámku v Lánech přijal kandidáta na nového ministra zdravotnictví Jana Blatného. Jan Blatný se specializuje na dětskou hematologii a ve funkci má nahradit Romana Prymulu. The post Jan Blatný bude nový ministr zdravotnictví appeared first on zdravezpravy.cz .

Lubomír Chudoba je nový politický náměstek MZ ČR

27.October
Někdejší prezident České lékárnické komory a zastupitel na Praze 13 Lubomír Chudoba je nový politický náměstek na ministerstvu zdravotnictví. Minulý týden ho do funkce jmenoval Roman Prymula. The post Lubomír Chudoba je nový politický náměstek MZ ČR appeared first on zdravezpravy.cz .

O účinný lék na covid-19 usilují farma firmy po celém světě

27.October
Ačkoliv farmaceutické firmy po celém světě zkoumají až 200 možných přípravků na SARS-CoV-2, doposud není žádný lék na covid-19 plně registrovaný. Čtyři léky jsou schválené pro emergentní využití ve Spojených státech, jeden z nich i u nás. The post O účinný lék na covid-19 usilují farma firmy po celém světě appeared first on zdravezpravy.cz .

Pojistný plán VZP na rok 2021 počítá s výdaji 230 miliard

27.October
„Celý proces bude probíhat transparentně,“ uvedla po včerejším jednání Správní rady VZP ČR její předsedkyně Věra Adámková k volbě nového ředitele pojišťovny. Jinak správní rada řešila hlavně zdravotně pojistný plán VZP pro příští rok. The post Pojistný plán VZP na rok 2021 počítá s výdaji 230 miliard appeared first on zdravezpravy.cz .

Vakcína AstraZeneca vyvolává imunitu proti covid-19, uvedla firma

26.October
Vakcína proti covid-19 britské společnosti AstraZeneca vyvolává imunitní reakci u mladších i starších testovaných, potvrdila dnes firma. U starších osob dokonce s nižším výskytem nepříznivých reakcí organismu. The post Vakcína AstraZeneca vyvolává imunitu proti covid-19, uvedla firma appeared first on zdravezpravy.cz .

Nákaza zlatým stafylokokem stála chlapce vynětí plíce

26.October
Infekce vyvolaná zlatým stafylokokem u patnáctiletého chlapce přešla v těžký zápal plic. Došlo k trhlině na plíci a následně mohutnému krvácení do hrudní dutiny. Nikolase stála nákaza zlatým stafylokokem jednu plíci, ale uchoval si život. The post Nákaza zlatým stafylokokem stála chlapce vynětí plíce appeared first on zdravezpravy.cz .

ČT: V restauraci na Vyšehradě měl být i David Šmehlík

25.October
Dalším účastníkem středeční noční schůzky v restauraci na Vyšehradě s předsedou sněmovního poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem byl dle informací České televize [ČT] náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR David Šmehlík. The post ČT: V restauraci na Vyšehradě měl být i David Šmehlík appeared first on zdravezpravy.cz .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes