Žena.cz

Popis:

Kategorie Zdraví.

URL:

http://zena.centrum.cz/zdravi/

Katalog:

Lifestyle → Zdraví

Publikuje:

5,6 položek/týden

11 potravin, které si určitě nedávejte před spaním

0:25
S kručícím žaludkem se špatně usíná i špatně spí. Jenže aby měl váš organismus šanci na pořádnou regeneraci, měli byste se zamyslet nad tím, co před spaním sníte. Máme pro vás přehled potravin, které si raději odepřete.

7 potravin, které pročistí vaše cévy: Jak se vyhnout nejen infarktu

23.září
Kdo by nechtěl být fit! Vždyť zdraví je zřejmě naším největším bohatstvím a pokud chybí, jen těžko vám v životě budou fungovat ostatní věci. Vím, že výraz "prevence" je v současnosti používán víc než hojně, ale věřte nebo ne, má to vážně smysl...

Jak poznáte, že je muž v přechodu: Příznaky jsou změny nálad, únava i návaly horka

21.září
Menopauza je obdobím, které dříve či později nastane v životě každé ženy. Víte ale, že podobné potíže mívají i někteří muži? Jde o tzv. mužský přechod neboli andropauzu, která však postihuje jen necelou polovinu mužů. Co myslíte, zažívají muži v tomto období podobně nepříjemné stavy jako ženy? Jaké jsou příznaky andropauzy, co pomůže pro zmírnění symptomů a jak s mužem v takovém období "zacházet"?

10 prvních signálů, jimiž se hlásí Alzheimer: Hrozí i vám?

20.září
"Zase jsem zapomněla klíče, já mám snad Alzheimera," vtipkujeme, i když se skrytou obavou. Běžné zapomínání předmětů, slov, jmen i povinností, však odborníci připisují spíš stresu a vysoké zátěži. Obávaná nemoc se ale projevuje jinak - obzvlášť v mladším věku.

Jak nám škodí kila navíc: Možná ani netušíte, co dělá obezita s vaším zdravím

20.září
Spousta z nás řeší faldíky především z estetického hlediska. Jenže přemíra tuku v těle škodí především našemu zdraví. Víte, které části naší tělesné schránky trpí nejvíc?

BLOG Markéta v troubě: Podzim v kuchyni

20.září
Podzim mám snad ze všech období nejraději. Nejen kvůli počasí, ale hlavně na naší zahrádce dozrává spousta zeleniny i ovoce a je momentálně líp zásobovaná než místní obchod. Pojďme si shrnout, které sezónní poklady si nenechat na podzim ujít.

"Češky si stále neumí vybrat dioptrické brýle," říká podnikatelka

20.září
Práce ve velké korporátní firmě přestala Janu Lemieux naplňovat, tak si s manželem, který pochází z Francie, otevřela vlastní optiku. Naráží ale na to, že vnímáme nošení brýlí jako handicap.

9 mýtů o mozku: Kterým z nich věříte vy?

12.září
Myslíte si, že se mužský a ženský mozek liší a pouštění Mozartových děl ještě nenarozeným dětem zvýší jejich inteligenci? Nebo že poškození mozku jsou nevratná a alkohol zabíjí mozkové buňky? A zajímá vás, co je pravda a co spadá do skupiny mýtů? Pak pokračujte ve čtení...

10 tipů na posílení imunity: Smějte se a větrejte

11.září
Podzim už pomalu bere za kliku a spolu s ním i strašák ve formě oslabené imunity, nepříjemných nachlazení a nejrůznějších viróz. Jak obranyschopnost svého organismu posílit a vyhnout se tak nepohodlným zdravotním komplikacím?

18 tipů na zdravé a veselé svačinky, které budou dětem určitě chutnat

10.září
Také pořád dokola řešíte "svačinový" problém? Co připravit, jak obměnit, čeho víc a co raději ubrat, aby byly vaše děti najedené a s tím, co jim připravíte na talíř, spokojené? Je to každodenní výzva i rébus, lámání hlavy a trénink mozku, případně vaší trpělivosti. Aby vám nechyběla inspirace a vašim dětem chuť (klidně i na zeleninu a ovoce), připravili jsme pro vás několik svačinových tipů.

Test z biologie člověka: Znáte dobře lidské tělo?

8.září
Žáci základních škol se většinou těší, až budou probírat biologii člověka a opustí pro mnohé nezáživný svět rostlin, živočichů a přírodnin. Měli jste to jako děti podobně? A co si z hodin biologie pamatujete? Své znalosti si prověřte v našem zábavném testu.

5 zlatých rad Petra Havlíčka: Jak konečně trvale zhubnout a žít zdravě

7.září
Zdravý životní styl, hubnutí, nastartování trvalé změny… Znáte i vy tato nesmrtelná témata? Často bohužel zůstávají pouze na úrovni přání a nekonečných rozhovorů, jak na to. A víte jak? My už ano!

5 věcí, které byste měli dělat pro zdraví kloubů

4.září
S přibývajícím věkem jsou však kloubní chrupavky stále více zatěžovány a dochází k jejich opotřebování. Co dělat, abychom svůj pohybový aparát udrželi co nejdéle v kondici?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes