Zdroják

Popis:

Zdroják - tvorba webových stránek a aplikací

URL:

https://www.zdrojak.cz/

Katalog:

Tech → Programování

Publikuje:

3,5 položek/týden

Jak jste začali přispívat do open source? Popište svůj příběh.

0:23
Těžko se vydáte na cestu, pokud neuděláte první krok. Jaký byl ten váš? Svěřte se a pokuste se inspirovat ostatní.

Rychlý přehled 33. týdne 2018. Opravdu super rychlý.

14:12
Rychlý přehled vám zabere jen asi 1-3 minuty. To je fakt. A můžete být klidní, že vám nic důležitého neuteklo. Představení Julia 1.0. Lazyloading v Chrome. VORACLE vs VPN. Podcast Dataři. Who left open the cookie jar? L1 Terminal Fault. Historie TLS. Man-in-the-Disk.

Začněte používat jazyk Julia 1.0. Představujeme možného nástupce R.

15.srpna
Zaznamenali jste vydání programovacího jazyka Julia 1.0 a přemýšlíte, co by vám mohl přinést? Má cenu se jím zabývat? Nebude to stát moc času? V článku ukážeme první kroky, u kterých se můžete rozhodnout, zda chcete dát Julii šanci.

Týdenní přehled. Co by vám nemělo uniknout z 32. týdne 2018

13.srpna
Přehled zajímavostí uplynulého týdne, které by vám neměly uniknout. Dart 2, Julia 1.0, Android P, Inverse Spectre Atack, Social Mapper, nový AppCode.

Stylelint: Jak si jej nainstalovat v editorech kódu?

13.srpna
Pojďme si rozjet Stylelint přímo v editoru. Je to totiž to první místo, kde bychom jej měli používat.

Lightning Cup Prague je tu

8.srpna
Reactive Meetups pořádá speciální Lightning talk ve spolupráci s STRV, VacuumLabs, Blueberry nebo ACTUM Digital, který se uskuteční již příští čtvrtek 16. srpna v Prague Startup Market. 1 večer, 8 spíkrů, 1 vítěz.…

Týdenní přehled. Co by vám nemělo uniknout z 31. týdne 2018

5.srpna
Přehled zajímavostí tohoho týdne, které by vám neměly uniknout. TypeScript 3.0, Kotlin roste, další chyba Intelu, Fusion.js, Atari v Tesle, progressive roadmap, Android s dvěma výčnělky/zářezy, Netbeans 9 a nová kniha o vyučování technologií.

Bus faktor v praxi

1.srpna
Bus faktor je číslo, které říká, kolik lidí by muselo odejít, aby to vážně ohrozilo projekt. Nejhorší číslo je 1. Z pohledu manažerů, by bylo skvělé, kdyby lidé byli snadno zaměnitelní jako součástky stroje. My si někdy můžeme nafoukaně myslet, že jsme takřka nepostradatelní (i když jako manažer, bych se snažil takových lidí zbavit). Pravdou je, že každý je nahraditelný. Otázkou je, za jakou cenu.

WebExpo přiveze hvězdy JavaScriptu – vystoupí tvůrce Socket.io Guillermo Rauch i Eduardo San Martin Morote, člen core týmu Vue.

1.srpna
WebExpo letos oslaví již jedenácté narozeniny, a přestože se záběr konference rok od roku rozšiřuje, v centru pozornosti je stále webový vývoj. O tom svědčí i letošní program, ve kterém najdeme, kromě speakerů z Twitteru, Heroku a Facebooku, taky tři světové odborníky na JavaScript. Do Prahy zavítá Guillermo Rauch, tvůrce Socket.io, Eduardo San Martin Morote, člen core týmu Vue.js, a Lyza Dange...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes