15
new stories - click to show

Zdroják

Description:

Zdroják - tvorba webových stránek a aplikací

URL:

https://www.zdrojak.cz/

Catalog:

Tech → Programování

Publishes:

3 items/month

Web nás provází už 30 let, WebExpo se zaměří na jeho budoucnost

18.June
Před 30 lety v CERNu nezkoumali jen vznik vesmíru. Když tu 6. srpna 1991 spustil Tim-Berners Lee první webové stránky, zažil zde svůj velký třesk i web. A své třicáté narozeniny oslaví na WebExpu – největší technologické konferenci ve střední Evropě.

Fluentd, case study

19.May
Pamatujete si na film Inception? Šlo o to, že ve snu se odehrává sen, ve kterém se odehrává sen a něm… se odehrává sen. Tak něco podobného jsem implementoval ve Fluentd.

Zkoumání HTTPS provozu z iOS na Windows s Fiddlerem

17.May
Před časem jsem změnil heslo do Googlu. Na mém iPadu mě to odhlásilo z Google účtu. Chrome a další aplikace po mě chtěly zadat heslo. Jediný problém bylo to, že místo přihlašovacího formuláře Googlu jsem viděl prázdnou bílou stránku, nebo chybovou hlášku, která říkala jen -- (NSURLErrorDomain: -999).

Workshop Efektivní vývoj v Reactu pro pokročilé

17.May
Odteď už Vás React v ničem nepřekvapí. Nový workshop, díky kterému ovládnete React na maximum, je na světě! Pro příznivce Reactu jsme připravili praktický online workshop na téma „Efektivní vývoj v Reactu pro…

Lehký úvod do Fluentd

20.April
Dnes budeme pokračovat dalším dílem minisérie o Fluentd. Podíváme se, jak si nakonfigurovat jednoduchou logovací infrastrukturu.

Zapojte se do průzkumu o Nette!

12.April
V Nette se snažíme vytvářet knihovny, nástroje a weby, díky nimž budou vývojáři produktivnější a spokojenější. Abychom věděli, co opravdu používáte a co je pro vás důležité, přicházíme s průzkumem ekosystému Nette. Zúčastněte se prosím průzkumu Nette…

Jak nasadit aplikaci za jediný týden?

25.March
Jestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

FOSDEM 2021, Monitoring & Observability room

18.March
Reportáž z virtuální konference FOSDEM. Minule jsem popsali Go room, dnes se věnujeme monitoringu a observability.

Merkur aneb jak vzniká mikrofrontend framework

12.March
Mikrofrontendy jsou zajímavá adaptace konceptu microservices pro potřeby frontendového vývoje. Podívejte se, co to v praxi obnáší a proč jsme se v Seznam.cz rozhodli vyvinout náš vlastní microfrontend framework, Merkur.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes