Zet.cz

Popis:

Informace, byznys, kultura, technologie, věda (témata)

URL:

http://www.zet.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,2 položek/den

Přední e-shopy v čele s Amazonem se zavázaly k rychlejšímu stahování nebezpečných výrobků

17:50
Čtyři hlavní internetové obchody, mezi nimiž figurují Amazon, Alibaba (AliExpress), eBay a Rakuten France - se zavázaly na rychlejším odstraňování nebezpečných výrobků prodávaných prostřednictvím svých internetových obchodů. Na oznámení o nebezpečných výrobcích ze strany orgánů členských států EU budou reagovat do dvou pracovních dnů, na oznámení zákazníků pak do pěti pracovních dnů. Závazek v ...

Obchodní spory s USA mají negativní dopad na asijské i evropské akcie

16:49
Obchodní spory mezi Spojenými státy a ostatními předními ekonomikami způsobily na začátku týdne pokles evropských akcií. Hlavní indexy ztrácejí 0,9 až 1,3 procenta, nejhorší je situace v automobilovém a technologickém sektoru. Zpráva o tom, že Spojené státy chtějí omezit čínské investice do technologických firem a blokovat vývoz tohoto odvětví, měla negativní dopad na asijské burzy. Propad násl...

Proč Češi opouštějí zaměstnání? Důvodem je nejčastěji nedostatek uznání

15:45
Kvůli čemu Češi nejčastěji opouštějí zaměstnání? Důvodem jsou nízký plat, nedostatek uznání a neuspokojující kariéra. Zaměstnanci naopak v práci setrvají kvůli jistotě zaměstnání, finančnímu zdraví zaměstnavatele, mzdě a zajímavému obsahu práce. Informace vycházejí z aktuálního průzkumu zaměstnaneckých preferencí personálně poradenské společnosti Randstad.

General Electric prodává výrobu průmyslových motorů

12:24
Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) stojí před uzavřením dohody o prodeji své divize vyrábějící průmyslové motory, za nejméně tři miliardy dolarů (téměř 66,5 miliardy Kč) by ji mohla získat investiční společnost Advent International. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to napsal ekonomický list The Wall Street Journal.

USA prý chtějí omezit čínské investice do technologických firem

11:08
Ministerstvo financí Spojených států připravuje opatření, která by zabránila firmám s nejméně 25procentní čínskou účastí kupovat americké podniky s "průmyslově významnou technologií". S odkazem na své zdroje to napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Omezení mají být oznámena v pátek, do té doby se ale může limit na vlastnický podíl ještě změnit, uvedly zdroje.

Objem veřejných zakázek do konce dubna vzrostl o 43 procent

11:08
Veřejní investoři v Česku zadali do konce dubna firmám 10.673 zakázek za 141 miliard korun. Hodnota vzrostla meziročně o 42,8 procenta, počet se zvýšil o 12,4 procenta. Objem nově vypsaných zakázek meziročně vzrostl o 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research.

Přikročí ČNB ke zvýšení sazeb?

24.června
Bankovní rada České národní banky by ve středu mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento, domnívá se většina analytiků oslovených ČTK. Důvodem je podle nich především slabší kurz koruny proti euru, než centrální banka odhadovala. Navíc růst mezd i inflace je proti odhadům ČNB vyšší. Někteří ekonomové ale upozornili, že zvýšení není jisté kvůli tomu, že na za...

ČNB: Čistý zisk bank klesl letos o 400 milionů na 18,2 mld. Kč

24.června
Bankám a spořitelnám v Česku v prvním čtvrtletí meziročně klesl souhrnný čistý zisk o 400 milionů na 18,2 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru koncem března byla 7,32 bilionu korun, což je meziroční nárůst o 310 milionů korun.

OPEC zvýší těžbu ropy o milion barelů, dočkáme si snížení cen PHM?

22.června
Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se domluvili na zvýšení těžby ropy asi o jeden milion barelů denně. Mělo by k tomu dojít v červenci. V pátek o tom informovala agentura Reuters, jež se odvolává na zdroje obeznámené s jednáním ministrů v sídle kartelu ve Vídni. Celkový objem těžby zatím není znám. Svůj odmítavý postoj ke zvýšení těžby poněkud zmírnil Írán.

Volkswagen se zaměří na větší decentralizaci a předá zodpovědnost za řízení svým značkám

22.června
Německý výrobce automobilů Volkswagen informoval o nové strategii zaměřené na větší decentralizaci. Zodpovědnost za řízení regionů tak předá svým značkám. V pátek o tom informoval ředitel společnosti Herbert Diess, jenž převzal vedení automobilky v dubnu. Bezprostředně poté odstartoval proměnu firemní struktury, jejíž cílem je koncern zeštíhlit a podpořit rozvoj jeho značek. Škoda Auto bude nyn...

Trump Evropské unii pohrozil 20procentním clem na dovoz aut

22.června
Americký prezident Donald Trump v pátek na twitteru pohrozil Evropské unii dvacetiprocentním clem na dovoz automobilů, pokud EU brzy nezruší svá ochranářská opatření proti Spojeným státům. Trump tak činí měsíc poté, co jeho administrativa začala prošetřovat, zda dovoz aut a autodílů není pro USA bezpečnostním rizikem. Oznámení amerického prezidenta se okamžitě odrazilo na akciových trzích v Evr...

Airbus hrozí, že důsledkem brexitu odejde z Británie

22.června
Výrobce letadel Airbus varuje Británii před opuštěním jednotného trhu a celní unie Evropské unie bez tranzitní dohody. V tomto případě by se totiž mohl stáhnout ze Spojeného království. Firma v Británii zaměstnává zhruba 14 tisíc lidí. Informaci zveřejnil server BBC.

Rusko společně s USA budou pravděpodobně v létě jednat o strategické stabilitě

22.června
Jednání mezi Ruskem a Spojenými státy o strategické stabilitě se může uskutečnit letos v létě. Informaci o tom zveřejnila agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný zdroj z ruského ministerstva zahraničí.

Paříž zaplaví elektrokoloběžky, ve městě módy začíná nový startup

22.června
Paříž je městem umění, módy, jídla a romantiky. Nyní do soupisu těchto věcí připisuje ještě elektrické koloběžky. Do francouzského hlavního města totiž míří americký startup Lime, který chce velkým stylem zasáhnout Evropu. Jeho počáteční štací je právě Paříž, který od pátku spouští svoji službu zaměřenou na půjčování elektrokoloběžek. Více o tom už informuje zpravodajský portál CNN.

Čedok se vrátil po třech letech k zisku, pomohlo mu rozšíření nabídky

22.června
Cestovní kancelář Čedok se loni po třech ztrátových letech vrátila k zisku. Stalo se tak poté, co vydělala 3,1 milionu korun. Obrat firmy vzrostl o 22 procent na 2,15 miliardy korun. Informoval o tom ředitel Čedoku Jan Koláčný.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes