15
new stories - click to show

Zlínský deník

Description:

Moje Zlínsko - Zlínský deník (denik.cz)

URL:

http://zlinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.7 items/day

Den kraje ve Zlíně bavil tisíce lidí: novinky, pohoda a sluníčko

23:12
Povedený den. Tak by se dal nazvat 12. ročník Dne Zlínského kraje, který se nesl v duchu zábavy i poučení a který se uskutečnil v sobotu u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a v přilehlém okolí. Nabídl pestrý program tisícům návštěvníků.

VIDEO: Miniaturizované stromy v miskách obdivovaly davy lidí

21:57
Floria Podzim Bonsaj na kroměřížském výstavišti nabízí výjimečnou výstavu, na které jsou k vidění desítky vzácných bonsají a kamenů suiseki.

OBRAZEM: Zlínská univerzita otevřela brány veřejnosti. Konala se tam Noc vědců

25.September
VIDEO/ Ve Zlíně se uskutečnila populární a velmi oblíbená akce – Noc vědců. Tentokrát provázaná tématem ČAS. Vědecký festival má ve Zlíně pod svou taktovkou tradičně Univerzita Tomáše Bati.

VIDEO: Kouzelná atmosféra, klauni i stánky. Náměstí žilo Kejklířským jarmarkem

24.September
Na zlínském náměstí Míru to ve čtvrtek a v pátek doslova žilo. Konal se zde tradiční Kejklířský jarmark, který do centra Zlína přilákal stovky lidí.

Jak se žije ve Vysokém Poli? Pojďte na návštěvu

24.September
Čím žijí města, vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Seriál Deníku vás provede obcemi na Zlínsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Dnes se podíváme do obce Vysoké Pole.

Unikátní nález! Polešovická Venuše je stará 7 500 let

24.September
Dvaadvacátým rokem probíhají v lokalitě Nivy Polešovice archeologické výzkumy, které předcházejí těžebním pracím v tamní pískovně. Za tu dobu přinesly řadu velmi vzácných nálezů, které se dají počítat na tisíce. Vzácným letošním nálezem je polešovická Venuše stará 7500 let.

Envicentrum ve Vysokém Poli nabízí ponaučení, zábavu i relax

23.September
Vysoké Pole Vysoké Pole, obec v srdci Vizovických vrchů ležící pod pověstmi opředenou horou Klášťov, má rozhodně lidem co nabídnout. V souvislosti s turistikou je s tímto místem nejčastěji spojovaný název Envicentrum pro krajinu Vysoké Pole (Envicentrum). Právě tam během sezony zavítají tisíce návštěvníků, především dětí.

Stav dvou vážně zraněných mužů po výbuchu v Koryčanech je stabilizovaný

22.September
Stav dvou mužů, kteří před týdnem utrpěli vážná zranění při výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku, je stabilizovaný. Zůstávají hospitalizováni v Ostravě a Brně. Třetí zraněný muž strávil po neštěstí jednu noc ve zlínské nemocnici, následně ho zdravotníci propustili do domácího ošetřování. ČTK to dnes řekly mluvčí nemocnic.

Slzy, pocty a déšť. V Koryčanech se loučili s hasičem, který zemřel při výbuchu

22.September
Údery kostelního zvonu, siréna hasičského auta, hustý silný déšť, rodina, přátelé a stovky hasičů z téměř celého Zlínského kraje, kteří vyprovázeli na poslední cestě pětatřicetiletého dobrovolného hasiče z Koryčan Jaroslava Filu na jeho poslední cestě.

S vyšetřováním kauzy Vrbětice požádala ČR o právní pomoc Rusko

22.September
V souvislosti s vyšetřováním výbuchů ve Vrběticích požádala Česká republika o právní pomoc Ruskou federaci. České orgány činné v trestním řízení dál podezírají pracovníky ruské vojenské zpravodajské služby, že v muničních skladech na Zlínsku umístili nástražné zařízení, které iniciovalo explozi. Krajské státní zastupitelství v Brně dnes v tiskové zprávě podepsané dozorovým státním zástupcem Mar...

Vodní dílo Vlachovice promění obce ve Zlínském kraji. I Vysoké Pole

22.September
Jak bude okolí obce Vysoké Pole na Zlínsku vypadat třeba za patnáct let? Pokud už bude v tuto dobu vybudováno vodní dílo Vlachovice (VD Vlachovice), tak se zásadně změní. Vždyť vodní plocha o rozloze téměř 213 hektarů se bude rozprostírat i v katastru této obce.

Hledáme redaktora pro Valašský deník

21.September
Zajímá vás aktuální dění, rádi sbíráte informace, píšete poutavě, máte smysl pro kreativitu a chcete to všechno předat našim čtenářům? Pak neváhejte a přihlaste se!

Světový podnikatel, který sloužil. Baťa má venkovní výstavu

21.September
Netradiční výstava ve Zlíně prozradí, jak Tomáš Baťa trávil dovolenou, kdy jej manželka viděla plakat, co o jeho očích řekl nevlastní bratr Jan, co psal v dopisu Henrymu Fordovi.

OBRAZEM: Výstava láká na úžasné modely aut. Podívejte se

21.September
Bezmála dvě stě modelů aut v měřítku 1:18, fenomén sběratelství a mnoho zajímavostí ze světa automobilů je k vidění v prostorech Filmového uzlu Zlín v areálu filmových ateliérů.

OBRAZEM: Na Čepkov se sjely náklaďáky plné dobrot. Takto vypadal Food truck sraz

21.September
Pomalované nákladáčky plné jídla zaparkovaly u Nákupního centra Čepkov Zlín. O třetím zářijovém víkendu tam proběhl historicky první Food truck sraz.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes