15
new stories - click to show

Zlínský deník

Description:

Moje Zlínsko - Zlínský deník (denik.cz)

URL:

http://zlinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.7 items/day

Vánoční Avia opět brázdí ulice Slavičína. Vozí čaj, svařák a dobrou náladu

14:05
Stalo se už tradicí, že každý rok zpříjemňuje adventní neděle ve Slavičíně vánočně ozdobená hasičská Avie. Projíždí uličkami města, z reproduktorů zní vánoční koledy a na pravidelných zastávkách nabízí svařák, čaj a hlavně dobrou náladu.

Silvestr a Nový rok ve Zlíně: v plánu je ohňostroj, akrobaté i afterparty

12:50
Zatímco na poslední den letošního roku si musí Zlíňané program naplánovat sami, Nový rok mohou oslavit společně. Město totiž na tento sváteční den, připadající na pondělí, chystá veřejnou oslavu příchodu roku 2024. V plánu je tradiční novoroční ohňostroj i vystoupení akrobatů či afterparty na náměstí Míru.

Ve Zlínském kraji má celý den sněžit, hasiči a policisté řeší první nehody

11:34
Vytrvalé sněžení potrápilo dnes ráno motoristy ve Zlínském kraji. Na silnicích regionu došlo k několika dopravním nehodám, vozovky jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné.

Zoo Zlín chystá první záchranné centrum lvů v ČR. I kvůli tragédii z Valašska

6:29
Výstavbu prvního záchranného centra pro lvy v České republice zahájí na začátku roku 2024 zlínská zoo. Projekt za zhruba 90 milionů vznikne v Karibuni, nové oblasti zoo, na rozloze téměř půl hektaru. Domov tam najdou zvířata, která stát odebere soukromým chovatelům kvůli nevhodným podmínkám nebo ilegálnímu chovu. Pokud půjde vše podle předpokladů, otevření tohoto centra plánuje Zoo Zlín na hlavní…

Punč za 55, langoš za 120. Kolik stojí občerstvení na vánočních trzích ve Zlíně

5.December
O prvním adventním víkendu odstartovaly ve Zlíně tradiční vánoční trhy. Lidé si na náměstí Míru mohou zpříjemnit čekání na Ježíška setkáním s přáteli a u punče se naladit na vánoční atmosféru.

Budovu číslo 32 čeká nástavba. V areálu Svitu ve Zlíně vzniknou nové byty

5.December
Nové byty vyrostou do roku 2026 nástavbou budovy číslo 32 v areálu Svit ve Zlíně. Investor už získal stavební povolení. Část bytů využijí studenti Univerzity Tomáše Bati (UTB).

Senioři z domova Hvězda se postupně stěhují. Dnes odešel první z nich

5.December
Necelý měsíc od přijetí rozhodnutí Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) o zrušení registrace sociálních služeb zlínského poskytovatele Hvězda začíná postupné stěhování klientů do náhradních zařízení ve Zlínském kraji. Týká se 59 klientů, kteří v zařízení bydlí. První z nich odešel do nového domova 1. prosince.

Obout brusle a hurá na led! Kde si na Zlínsku zabruslíte?

5.December
Bruslit se dá na zimních stadionech téměř celoročně, ale led pod širým nebem má své kouzlo. Deník zjišťoval, kde se na zimní sezonu v kraji připravují a kde se už bruslí.

VIDEO: Na náměstí Míru Zlíně slavnostně rozsvítili vánoční strom. Podívejte se

3.December
Plné náměstí Míru ve Zlíně přihlíželo v podvečer první adventní neděle slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Podívejte se na video Deníku, jak to tam vypadalo.

VIDEO: Coca – Cola kamion přivezl do Zlína vánoční atmosféru

3.December
Jako obří parník po hladině se za mohutného troubení svého klaksonu sunul v sobotu navečer vánoční Coca – Cola kamion davem rodičů s dětmi, kteří jej s nadšením vítali před obchodním domem ve Zlíně.

Čerti ze všech koutů se sjeli na jarmek do Valašských Klobouk. Podívejte se

2.December
/VIDEO, FOTOGALERIE/ I počasí si přálo, aby se jubilejní ročník Valašského mikulášského jarmeku vydařil. Od sobotního rána padal na Valašské Klobouky sníh a vytvářel krásnou atmosféru zimy. Po náměstí byly rozesety dřevěné stánky s rukodělnými výrobky od hrnčířů, pekařů, kovářů, nechybělo koření, svíčky, vařečky, produkty z přírodních materiálů, vánoční ozdoby, keramika, řezbované a proutěné zbož…

Silnice ve Zlínském kraji jsou převážně mokré a sjízdné

2.December
Do deseti centimetrů sněhu napadlo od pátečního večera do sobotního poledne ve Zlínském kraji. Na rozdíl od Jihočeského kraje a Vysočiny jsou v našem regionu silnice převážně mokré a sjízdné. Počet dopravních nehod podle policistů nevybočuje z průměru během jiných dnů.

Šampioni mezi vánočním cukrovím? Jednoznačně vanilkové rohlíčky

2.December
Nejoblíbenějším vánočním cukrovím ve Zlínském kraji jsou tradiční vanilkové rohlíčky. Právě tento druh křehkého pečiva dostal v anketě Deníku nejvíc hlasů. I když by se mohlo zdát, že vanilkové rohlíčky jsou jen jedny, každá hospodyňka má svou tajnou ingredienci, díky které jsou právě ty její nejlepší.

Krampusáci i čerti z Tasova vyděsili Slavičín. Pochod sledovalo plné náměstí

1.December
Rozsvícení vánočního stromu ve Slavičíně letos provázel pochod Krampusáků a čertů z Tasova. Vystoupení plné ohně a děsivých masek si nenechalo ujít zaplněné náměstí.

Sněhová děla jedou na plný výkon. Start zimní sezony v Beskydech se blíží

1.December
Zima konečně ukázala svou tvář a kopce na Valašsku pokryla sněhovou peřinou. Na to čekali nejen turisti a milovníci zimních radovánek, ale hlavně provozovatelé skiareálů. Sněžná děla už spustila kanonádu a vlekaři dolaďují poslední technické detaily, aby mohla lyžařská sezona začít.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes