15
new stories - click to show

Zlínský deník

Description:

Moje Zlínsko - Zlínský deník (denik.cz)

URL:

http://zlinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.4 items/day

Zahrada Věžky: Podzimní výstava pro zahrádkáře a kutily začala, potrvá do neděle

20:09
Už potřetí se letos sjeli do Věžek na Kroměřížsku zahradníci a zahrádkáři. Podzimní prodejní výstava Zahrada Věžky, která začala ve středu 28. září, lákala od ranních hodin zástupy lidí. Akce potrvá do neděle 2. října.

Zlín po těsné prohře s Plzní nezvládl závěr duelu s pražskou Spartou

17:37
Se dvěma těsnými porážkami se museli smířit extraligoví hokejoví junioři Zlína. V pátek zlínské mužstvo podlehlo Plzni 1:3.

Líbí se vám? Zlín už ví, jak bude vypadat dostavba radnice

27.September
Dostavba zlínské radnice dostává konkrétní podobu. Odborná komise vybrala vítěze zadávacího řízení, kterým je tým Apropos Architects s.r.o. spolu s A.B.S. spol. s.r.o. Předpokládaná výše investice je přibližně 90 mil. Kč bez DPH. Zahájení stavby ale nelze čekat dřív než v roce 2025.

Zklidní kontroly na hranicích napjatou atmosféru?

27.September
Jen v minulém týdnu zachytili policisté v příhraničních oblastech Zlínského kraje 383 nelegálních migrantů převážně ze Sýrie. Od začátku roku policie zajistila zhruba 11 tisíc migrantů, kteří přes Česko cestovali převážně do Německa. Na situaci zareagovala vláda rozhodnutím o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem.

Dejte pozor. Od října čeká MHD ve Zlíně a Otrokovicích několik změn

27.September
Několik změn čeká od 1. října jízdní řády MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Změny se dotknou především spojů, které zajišťují přepravu žáků do škol. V Otrokovicích bude navíc od 17. října v provozu nová zastávka na autobusovém nádraží v části města Baťov.

Česko obnovuje kontroly na hranici se Slovenskem, důvodem je nelegální migrace

27.September
Vláda rozhodla kvůli nelegální migraci o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Opatření bude platit od půlnoci ze středy na čtvrtek po nezbytně nutnou dobu.

Daniel Novák: Nejdůležitější kroky u první pomoci lze vysvětlit za dvacet minut

27.September
Daniel Novák po 30letech práce v prostředí nemocniční a přednemocniční neodkladné péče tvrdí, že předat informace o nejdůležitějších postupech „s holýma rukama“ lze za pouhých 20 minut.

Úspěch zlínské zoo. Jako první v Evropě odchovala kotingu tříbarvou

27.September
Další chovatelské úspěchy zaznamenala v těchto dnech zlínská zoo, jejichž chovatelům se podařil první přirozený odchov kotingy tříbarvé v Evropě a početné odchovy vlhovců žlutohřbetých, červenohřbetých a zelených.

Rýsuje se ve Zlíně velká koalice? Jasno bude příští týden, říká primátor Korec

26.September
Povolební vyjednávání o složení nové koalice pokračovaly ve Zlíně také v pondělí. Zatímco už nyní je téměř jisté, že do čela města usedne ANO s ODS, lidovci a Piráty, dveře pro druhý Zlín 21 a STAN zůstávají stále otevřené. Do opozice naopak téměř jistě míří SPD.

Starostka Otrokovic Večerková: Výsledek je úžasný. Kampaň se nakonec vyhrotila

26.September
ROZHOVOR/ Starostka Otrokovic Hana Večerková může být spokojená. Její hnutí ANO 2011, za které kandidovala, suverénně komunální volby vyhrálo a získalo téměř 40 procent všech hlasů ve městě. S deseti křesly na radnici se pustila do volebního vyjednávání z velmi silné pozice.

Zlínští studenti Game Designu vydali svou první počítačovou hru

26.September
Jako student se projedete cyklostezkou ve Zlíně, vyhýbáte se profesorům a ještě se snažíte napsat prezentaci dříve než dorazíte do školy. To je počítačová hra studentů zlínského ateliéru Game Design.

Nejstarší nově zvolená zastupitelka je z Fryštáku na Zlínsku

26.September
Nejstarší zastupitelkou v Česku, která získala mandát v letošních komunálních volbách, je osmaosmdesátiletá bývalá učitelka Sylva Knedlová (ODS) z Fryštáku na Zlínsku. V zastupitelstvu je od roku 1990, zvolená byla už podeváté v řadě.

ANKETA: Co říkáte na výsledek voleb ve Zlíně? Hlasujte

26.September
Horší než jste čekali, lepší než jste doufali nebo přijatelný kompromis? Jak vás potěšily, zklamaly či naštvaly výsledky komunálních voleb ve Zlíně? Hlasujte v naší anketě.

Mým snem je propojit hudbu, výtvarné umění a poezii, říká Michal Pášma

26.September
/FOTOGALERIE/ Pokud zavítáte v těchto dnech do zlínského Kongresového centra, nezapomeňte si ve foyer prohlédnout výstavu malíře Michala Pášmy. Jeho obrazy přenesou návštěvníky do krajin plných fantazie, které díky barevné škále vypadají jako ze sna. Výstava probíhá do 13. října.

Stanislav Mišák přeskákal kandidátku a získal mandát v Otrokovicích

25.September
Politickému matadorovi Stanislavu Mišákovi se podařil husarský kousek. Z desátého místa kandidátky ČSSD se díky přízni voličů vyhoupl na první místo a získal tak jediný mandát této strany v Otrokovicích.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes