Zlínský deník

Popis:

Moje Zlínsko - Zlínský deník (denik.cz)

URL:

http://zlinsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publikuje:

2,2 položek/den

OBRAZEM: Sportovní festival Wannado bavil Zlín

14:41
Wannado festival je sportovní náborový festival pro děti, jehož hlavní myšlenkou je, aby si děti vybraly správný sport a pravidelně se mu věnovaly. Na rok 2018 je plánováno sedm zastávek, mezi nimiž nechybělo ani město Zlín.

Volby šly díky festivalu stranou. Anebo lidi Senát nezajímá

26.května
Volební místnosti se uzavřely. Skončily doplňkové volby do Senátu za Františka Čubu. Do druhého kola se probojovali dva kandidáti. Zda zvítězí Michaela Blahová za KDU-ČSL nebo nezávislý kandidát Tomáš Goláň (SENÁTOŘI 21) bude jasné vzhledem k velmi nízké volební účasti velmi brzy.

V Tescu můžete hlasovat i pro Fair Play

26.května
Setkání netradičních sportů a umění v jednom čase a na jednom místě. To je smysl celodenního festivalu Fair Play, jehož osmý ročník se bude konat v sobotu 23. června v areálu Activity parku Všemina.

Volby do Senátu. Žena, či muž? Koho voliči vyberou?

25.května
ROZHOVORY/ VOLBY DO SENÁTU. Začalo II. kolo doplňovacích voleb do Senátu pro zlínský obvod 78. Voliči vybírají mezi Michaelou Blahovou a Tomášem Goláněm. Volební místnosti se otevřely na některých místech Zlínska a Valašska dnes ve 14 hodin. Výsledek bude v sobotu.

Každý osmý řidič platí za parkování v centru kartou

23.května
Řidiči si rychle zvykají na novou možnost úhrady a Zlín je v podílu bezhotovostních plateb na špičce. Zhruba každá osmá platba za parkovací místo v centru Zlína je provedena kartou. Kromě zásadního zvýšení uživatelského komfortu mají navíc nové automaty potenciál pro další využití v rámci konceptu Smart City.

Jak jste prožili 20. století? Ptají se žáci ze Zlína svých sousedů

22.května
Slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků ze Zlínska, se uskuteční ve středu 23. března od 16 hodin se v Hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně.

Ve třetím podlaží Baťova mrakodrapu obnoví podlahu

22.května
Na více než 3 miliony korun přijde oprava teracové podlahy ve 3. patře zlínského Baťova mrakodrapu. Ve zmíněném podlaží se nachází jídelna či podatelna finančního úřadu, i přes omezení kvůli obnově dlažby se však lidé do obou zařízení dostanou.

Desáté narozeniny Želechovice neslaví. Odtržení od Zlína jim ale prospělo

22.května
17. května uplynulo deset let od referenda, kdy obyvatelé Želechovic nad Dřevnicí dali „sbohem“ krajskému městu a osamostatnili se.

Mimořádný úspěch: Zoo Zlín jako první mimo Asii odchovala puštíka tečkovaného

21.května
Letošní rok je pro chovatele ve zlínské zoo opravdu mimořádný. Po nedávném významném odchovu dvojzoborožce indického dosáhli další výjimečný úspěch. Tím je odchov velmi vzácně chovaného puštíka tečkovaného, jehož domovinou jsou lesy jihovýchodní Asie.

Nevzhledný prostor u prvního segmentu se má radikálně změnit

21.května
Bouloviště, prolézačky, rámová dvojhoupačka, šeptanda, odpočinková zóna, lanové prolézačky, ale i trampolína. K tomu tržiště, koncerty či divadlo, to vše a mnoho dalšího nabídne za více než 16 milionů nově rekonstruovaný prostor za I. segmentem na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Práce na stavbě začaly letos 2. května, hotovo má být v polovině září příštího roku.

VIDEO: Železný Zekon se snažil pokořit malotraktor. Rekord ale nepadl

20.května
Udržet traktor proti rozjezdu silou svých paží. O vytvoření takového nového českého rekordu se v sobotu ve Vítonicích na akci Vítoňský malotraktor pokusil valašský profesionální silák a držitel řady rekordů Železný Zekon, vlastním jménem Zdeněk Knedla. I přes nadšené povzbuzování fanoušků se mu to ale nepodařilo.

Tomáš Goláň: Voliči vědí, že rozumím zákonům. Chci rozhýbat Senát

19.května
O případné novely zákonů by se rád zasadil Tomáš Goláň (BEZPP), který coby druhý získal nejvíce hlasů v doplňujících senátních volbách ve zlínském okrsku 78. „Díky osobnímu kontaktu lidé vidí, že jsem normální člověk z masa a kostí,“ říká v rozhovoru pro Deník.

Michaela Blahová: Voliče možná nadchlo i to, že jsem byla jediná žena mezi muži

19.května
Setkávat se osobně s voliči a prosit je o podporu i v dalším kole. To si pro další dny dává za cíl krajská radní Michaela Blahová (KDU-ČSL). V prvním kole doplňujících senátních voleb ve zlínském okrsku 78 získala nejvíce hlasů (4118), v druhém se utká o senátorské křeslo s právníkem Tomášem Goláněm. „Výsledky jsem sledovala v autě, když jsem jela z Prahy. Bylo to o to zajímavější,“ usmívá se M...

Miroslav Adámek (STAN): Prohru v senátních volbách beru jako fakt

19.května
Zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN) do senátorského křesla neusedne. Do druhého kola jej voliči neposlali. Přiznává, že jej to tak trochu mrzí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes