Zlínský deník

Description:

Moje Zlínsko - Zlínský deník (denik.cz)

URL:

http://zlinsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

3.3 items/day

Při darování krve v době pandemie, se na nás někteří dívali skrz prsty

18:32
„Při nedávném odběru nám říkali, že na naši krev už čeká sanitka, která ji hned poveze pacientovi do Olomouce. Najednou vidíte, že pomáháte někomu konkrétnímu,“ vypráví svůj zážitek Hana Jelínková z Kroměříže, která chodí darovat krev pravidelně.

Čtyřikrát dražší referendum o nové nemocnici. Zároveň s volbami se nestihne

18:32
Více než deset tisíc podpisů mají nyní petiční archy, které mají být pro vedení kraje podkladem pro vyhlášení referenda o tom, zda lidé chtějí novou nemocnici v Malenovicích.

Hromadné akce nerušíme, není důvod, zní od zástupců kraje

5.August
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, ředitelka Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (KHS ZK) Eva Sedláčková, starostové obcí s rozšířenou působností i poslanci a senátoři za Zlínský kraj rokovali ve středu dopoledne na půdě budovy krajského úřadu ve Zlíně o budoucnosti hromadných akcí.

Letošní Filmovku zahájí Havel. Jak bude festival v době koronavirové vypadat?

4.August
Letní filmová škola (LFŠ). Festival, který vám dá jedinečnou možnost zažít prázdniny jinak. Zažít prázdniny v Uherském Hradišti – ve městě, které otevře návštěvníkům svou náruč a jen tak je nepustí.

Jak by měl vypadat opuštěný areál KNTB? Na světe jsou další dvě studie

4.August
Jak by mohlo vypadat území o rozloze téměř dvaceti hektarů, na kterém se doposud nachází Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně po tom, pokud se odstěhuje do nově postavené nemocnice v Malenovicích? Čeká se na vítězný návrh.

Velká změna v čele zlínského magistrátu. Po 12 letech má nového tajemníka

4.August
Na Magistrátu města Zlína došlo k 1. srpnu k zásadní personální změně. Na základě výsledku výběrového řízení a souhlasu ředitele Krajského úřadu Zlínského kraje, jmenoval primátor města Zlína Jiří Korec do funkce nového tajemníka Magistrátu města Zlína pana Tomáše Langa.

Aktuální čísla Covidu - 19. Zase stoupla

4.August
115. Takový je počet lidí, kteří se ve Zlínském kraji nyní léčí s nemocí Covid - 19. V úterý ráno to ve své zprávě uvedli hygienici.

Pandemie koronaviru škodila podnikatelům. Stát i města se jim snaží pomoci

4.August
„Žádné velké fňukání nemá cenu. Nejde říct: jdu od toho, po mně potopa,“ říká provozovatel Galerie pod Radnicí Zlín Otto Kamenský, který zde se svou ženou provozuje i malou kavárnu.

Ať Paseky nesou jméno Jardy Švacha. Jste pro?

4.August
ANKETA/ Žádost o přejmenování fotbalového hřiště Zlín – Paseky na „Areál Jaroslava Švacha“ v pondělí oficiálně předal primátoru Jiřímu Korcovi člen vedení paseckého klubu a poslanec Marek Novák. Oznámil to v médiím zaslané zprávě.

Boj se suchem se změnil v boj s predátory. Ryby v kraji se mají v tocích lépe

3.August
Rybáři a hospodáři si letos na dlouhotrvající sucho, slabé průtoky v korytech či masivní úhyny ryb v důsledku minima srážek nemůžou stěžovat. Na většině území Zlínského kraje jsou spokojení, pokud se potýkají s problémy, mohou za to predátoři, nebo předchozí způsob hospodaření na tocích a jejich úpravy.

První prohřešky na dětských táborech

3.August
Celkem 70 kontrol, které se zabývaly zajištěním dětské rekreace, v kraji vykonali od minulé středy do pátku hygienici. Výsledek? První prohřešky.

Minipivovary pandemii ustály, stále však nemají vyhráno

2.August
Zrušené festivaly a velké akce se do chodu pivovarů a minipivovarů promítnout více než dvouměsíční uzavření restaurací a hospod.

Radek Kašpárek v Rožnově pod Radhoštěm: Tenhle valašský koutek miluju

2.August
ROZHOVOR/ Radek Kašpárek si uvědomuje, že krize kolem pandemie skončila. „Je třeba nefňukat a začít makat,“ vzkazuje restauratérům.

Jaké jsou ty nej? Podívejte se, jak okurky připravují známé tváře z našeho kraje

1.August
Kolik pepře, kolik cukerínu a jaký vybrat tvar okurek? Nechte se při letošní zavařovací sezoně inspirovat návody známých tváří z našeho regionu. Častokrát se v jejich rodinách dědí doslova z generace na generaci. „Zavařuji v klasickém zavařovacím hrnci z roku 1950, přes léto udělám asi 70 sklenic (0,7l),“ prozradil například náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes