Zlin.cz

Popis:

informační server

URL:

http://zlin.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publikuje:

10,6 položek/den

Pivarník napoprvé: Nitra dostala "bůra"

19:01
ZLÍN - Souboj šestého s šestým, tedy rozuměj z české a slovenské nejvyšší soutěže. Zlínští fotbalisté si na "příčkových kolezích" z Nitry pěkně smlsli. Zakousli je Na Vršavě 5:0.

Razula láká na domácí zabijačku i dětské závody

16:10
VELKÉ KARLOVICE – Vynikající podmínky panují před víkendem ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Lyžaři si mohou návštěvu střediska v sobotu zpestřit dětským lyžařským závodem nebo ochutnávkou zabíjačkových specialit. V provozu jsou také běžkařské stopy v údolí, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí resortu Valachy Martina Žáčková.

V Kroměříži a okolí loni přibylo podnikatelů

15:01
KROMĚŘÍŽ - Ve správním obvodu Obecního živnostenského úřadu v Kroměříži v loňském roce přibylo podnikatelů. K poslednímu prosinci 2018 jich úřad evidoval 12.170, uvedl pro server Zlin.cz mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Sociální služby mohou žádat o dotace

13:19
ZLÍN - Správní rada Sociálního fondu statutárního města Zlína vyhlašuje dotační Program na podporu poskytování registrovaných sociálních služeb v roce 2019. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Východní Morava včetně Zlína se prezentuje na veletrhu Regiontour

11:38
ZLÍN - Město Zlín se společně se Zlínským krajem prezentuje na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Letos poprvé se bude kraj prezentovat ne podle jednotlivých oblastí jako například Slovácko či Valašsko, ale podle nabídek konkrétních produktů, sdělil serveru Zlin.cz pracovník zlínského magistrátu Lukáš Fabián.

Obce dostaly z kraje instrukce, jak pomáhat v sociální oblasti

10:30
ZLÍN - Krajský úřad Zlínského kraje uspořádal pro starosty a pracovníky obecních úřadů poradu o poskytování sociálních služeb a vůbec o možnostech pomoci v sociálních otázkách na úrovni obcí. Server Zlin.cz o tom informovala pracovnice hejtmanství Helena Mráčková.

Opilci obtěžovali v centru Zlína kolemjdoucí

8:48
ZLÍN - Problémy se skupinou opilců, kteří obtěžovali své okolí, museli ve čtvrtek řešit městští policisté ve Zlíně. Server Zlin.cz o tom informoval jejich mluvčí Pavel Janík.

Piráti šli ke dnu. Chomutov - Zlín 1:4

18.ledna
CHOMUTOV - Dlouhá cesta se vyplatila. V extralize se hraje o každičký bodík, Berani jsou pořád až jedenáctí a tak se tři body z Chomutova věru hodí. Zlínští je získali po zásluze a s přehledem.

Záchranné složky ve Zlínském kraji dostanou 2,5 milionu

18.ledna
ZLÍNSKÝ KRAJ – Kolem 2,5 milionu korun dostanou od kraje záchranné složky ve Zlínském kraji. Nejvíce přes dva miliony půjde dobrovolným hasičům, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Zlínského kraje Adéla Kousalová.

Zlínský útulek se loni postaral o 374 psů a 275 koček

18.ledna
ZLÍN – Útulek pro zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě se loni stal útočištěm pro 374 opuštěných psů a 275 koček. Zhruba polovina se po pár dnech vrátila k majitelům, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Poplatek za odpad a psa je v Otrokovicích splatný do dubna

18.ledna
OTROKOVICE – Do dubna mají lidé v Otrokovicích čas zaplatit poplatek za odpad a psa, který zůstává ve stejné výši jkao loni. Letos poprvé ale nedostanou do schránek poštovní poukázku, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Zlínský kraj rozdělil loni skoro dva miliony více než 200 včelařům

18.ledna
ZLÍNSKÝ KRAJ – Více než 200 včelařů si loni rozdělilo od Zlínského kraje skoro dva miliony korun. Peníze dostali začínající včelaři i stávající na pořízení základního a doporučeného vybavení, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

V Otrokovicích se na křižovatce střetla dvě auta

18.ledna
OTROKOVICE - Pět minut před sedmou hodinou ranní měli dnes vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Otrokovice, kteří byli vysláni na ulici Komenského k hlášené dopravní nehodě.

Na Rožnovsku vynesla Tříkrálová sbírka skoro 1,5 milionu korun

18.ledna
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Skoro 1,5 milionu korun vynesla letos Tříkrálová sbírka v mikroregionu Rožnovsko a okolí. Je to o 54 tisíc více než v loňském roce, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovké radnice Tomáš Gross.

TIP NA VÍKEND: Neděle patří tučňákům

18.ledna
ZLÍN - Den tučňáků připadá dle amerického kalendáře na 20. leden. Svátek má lidem připomenout, jak úžasní tito tvorové jsou a také upozornit na smutnou skutečnost, že hned několik druhů tučňáků patří mezi velmi vzácné a ohrožené druhy. K nim se řadí rovněž tučňáci Humboldtovi, které můžete navštívit i v ZOO ZLÍN.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes