15
new stories - click to show

Zlin.cz

Description:

informační server

URL:

http://zlin.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

6.9 items/day

Začíná Trnkobraní, Truck Sraz Zlín a FEDO. Centru Zlína se v sobotu dopoledne raději vyhněte, radí policie

18:28
Tradiční akce pro milovníky velkých aut Truck Sraz Zlín bude mít i letos zázemí v areálu Kapřína v Březůvkách, kde se otevřou brány pro veřejnost v pátek v 17 hodin.

Léto se nechce vzdát, chlazení nutné

16:18
Obligátní je pochopitelně ochlazení ve vodě koupališť. I přes přetrvávající horko a sucho je vody ke koupání dostatek. „Rád to potvrzuji, sucho v bazénech nám skutečně nehrozí,“ podotýká k tématu šéf společnosti Steza Zlín, která provozuje koupaliště v Zimních lázních, na Panoramě a na Zeleném, Lubomír Matoušek.

V Zubří se srazil osobní vůz se sanitkou. Pro těžce zraněného řidiče přiletěl vrtulník

14:08
Od desáté hodiny dopolední zasahují hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody, která se stala v ulici U Bečvy v Zubří. Osobní vozidlo značky Renault Megane skončilo po srážce se sanitkou na střeše.

Policie na hranicích se Slovenskem zadržela přes sto ilegálních migrantů

12:30
„Výčet obcí, v jejichž katastru byli migranti vypátráni, je poměrně dlouhý. Jednalo se mimo jiné například o Strání, Starý Hrozenkov, Březovou, Bánov, Suchou Loz nebo Nedašovu Lhotu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Výjezd ze Zlína směrem na Vizovice je částečně uzavřený. Omezení potrvají do dnešního odpoledne

10:18
Důvodem dopravních komplikací je výstavba nového silničního napojení průmyslové zóny Zlín-východ, konkrétně betonáž dalšího pole nosné konstrukce mostní estakády.

Vsetín získal lotyšského útočníka Berzinše, na úvod přípravy vyhrál

9:14
„Líbí se mi ambice a cíle Vsetína. Chtěl bych pomoci k tomu, aby se nám je podařilo naplnit. Rád bych se zařadil mezi lídry týmu a přispěl k úspěchu co nejvíce vstřelenými góly,“ uvedl na klubovém webu Berzinš, jenž se k novým spoluhráčům připojí příští týden.

Školačky pomohly dopadnout zloděje

7:03
Když v pátek 12. srpna v podvečer uviděla děvčata při jízdě na kole po ulici Žerotínova dvaatřicetiletého muže, který se zahradním nářadím v rukou přeskočil plot jednoho z rodinných domů, nezaváhala ani na okamžik.

Stavba kulturního centra v Rožnově po dlouhých jednáních pokračuje. Navýšení ceny se však stále řeší

17.August
Stavba nového kulturního centra, která je jednou z největších investičních akcí města za několik let, začala letos v dubnu. Už za dva měsíce zde ale byly stavební práce přerušeny, protože zhotovitelská stavební firma upozornila na několik projektových nedostatků a žádala o změnu subdodavatele.

Nejmladší zlínská tenistka Gloria. Dostojí jednou svému jménu?

17.August
„Teď chvilku odpočívá v kočárku, ale raketu z ruky nedá, má s ní spojeny už nějakou dobu své první krůčky,“ ukazuje maminka Hana Šimoničová patnáctiměsíční holčičku Glorii.

Primátor Zlína Jiří Korec: Uplynulé volební období bylo nelehké, ale hodnotím jej kladně

17.August
Jak hodnotíte uplynulé čtyři roky ve funkci primátora města Zlína? Končící volební období bylo velmi specifické, protože mělo nejvíce měsíců za poslední roky v nouzovém stavu, kdy primátor vykonával funkci předsedy krizového štábu.

Řidiči, pozor! Cesta mezi Jaroslavicemi a Kudlovem bude ve čtvrtek zcela uzavřena

17.August
Během měsíce srpna provází průjezd z Jaroslavic na Kudlov po ulici Návrší a Pomezí dopravní omezení. Kromě zúžení komunikace z důvodu opravy vedení nízkého napětí a snížení rychlosti na 30 km/h dojde na jeden den, a to ve čtvrtek 18.

Muž, který v budově krajského úřadu zastřelil svou expřítelkyni, podlehl zraněním

17.August
Střelec podlehl vážným zraněním hlavy a mozku, které si způsobil při pokusu o sebevraždu poté, co zastřelil svou expřítelkyni, která na úřadě pracovala. Informaci potvrdila tisková mluvčí Baťovy nemocnice, kde byl muž hospitalizován.

Data, tablet a aplikace místo rýče. Chytré farmaření 50 kilometrů od Zlína

17.August
Princip aquaponického farmaření je jednoduchý: sumeček africký vylučuje do vody, odkud se filtrací sbírají živiny a s jejich pomocí se v laboratoři pěstuje zelenina.

Startovní listina Barumky odtajněna. Ve Zlíně pojedou Kopecký, Llarena i Tempestini

17.August
Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky celkem 115 soutěžících z 21 států. Do Zlína přijede téměř kompletní špička letošního evropského šampionátu, z prvních sedmi jezdců v průběžném hodnocení schází pouze Španěl Nil Solans.

Policisté si posvítili na řidiče. Jednomu naměřili neuvěřitelných 172 km/hod

17.August
„V celém kraji policisté zkontrolovali přes tisíc vozidel a zjistili celkem 217 dopravních přestupků. Více než 150 z nich souviselo s překročením nejvyšší povolené rychlosti,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes