Zlin.cz

Popis:

informační server

URL:

http://zlin.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publikuje:

9,1 položek/den

AKTUÁLNĚ: Fúze nemocnic se odkládá. Zastupitelé její projednávání zrušili

14:06
ZLÍN – Nemocnice ve Zlínském kraji se spojovat nebudou. Alespoň prozatím. Krajští zastupitelé v pondělí na svém zasedání totiž tento bod, v němž se mělo jednat o sloučení nemocnic do jedné akciové společnosti, neprojednávali a zrušili jej.

Vizovice budou mít opět 17 zastupitelů

13:27
VIZOVICE - V říjnových volbách do obecního zastupitelstva ve Vizovicích lidé budou volit 17 zástupců politických stran. Je to stejný počet jako před čtyřmi lety, uvedla pro server Zlin.cz mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Žalman bude v Popovicích i v novém dokumentu ve Hvězdě

12:49
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Příznivcům folkového písničkáře Pavla Žalmana Lohonky nabídne uherskohradišťské kino Hvězda projekci inscenovaného dokumentu. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí městských kin Jaromír Orel.

Jak vzdělávat generaci digitální mládeže? Kraj hledá odpověď.

12:10
ZLÍN - Zlínský kraj uspořádal seminář pro učitele středních a vyšších odborných škol nazvaný Moderní výuka pro generaci digitálních dětí aneb Naučme se používat běžně dostupné aplikace ve výuce. Akce se konala před pár dny v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje, informovala server Zlin.cz Jana Galová ze zlínského hejtmanství.

Skoro jako po kolejích. Když se chcete hlavně kochat

11:32
ZLÍNSKÝ KRAJ - Menší kondice, nechuť jet kopce, malé děti či jen touha se kochat. Důvodů, proč hledat pro jízdu na kole rovinaté úseky, je mnoho. Jenže ty vyhlášené, například kolem Baťova kanálu, jsou sice krásné, ale moc klidu zde není. Jak tedy dál?

KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Města oslaví s dětmi prázdniny. O víkendu zavítá do Rožnova Zdeněk Pohlreich

10:18
ZLÍNSKÝ KRAJ – Gastronomické speciality, které mimo jiné uvaří i Zdeněk Pohlreich, sečení luk, ale také prázdninové akce pro děti. Takový bude poslední červnový týden, ale také první prázdninové dny.

Studenti SPŠ stavební uspěli v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

9:05
ZLÍNSKÝ KRAJ - Velkého úspěchu a uznání se dočkali studenti Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Za zpracování výhledové zástavby jedné meziříčské lokality získalo ocenění pět studentů, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

DOPRAVNÍ INFORMACE: Cesta na Vršavu bude tento týden otevřena, o prázdninách začnou další uzavírky

7:18
ZLÍNSKÝ KRAJ – Už na konci tohoto týdne se naplno zprůjezdní cesta ze zlínského sídliště Jižní Svahy na Vršavu. Ale už od dalšího týdne čekají na řidiče další uzavírky na několika místech Zlínského kraje.

Zlín ve filmu a v televizi - město podpořilo scénáře

17:29
ZLÍN – Rodinná komedie s Pavlem Zedníčkem, seriál z právnického prostředí, 100 let zlínského fotbalu, dokumenty o Janu Antonínovi Baťovi, Václavu Chadovi a Evě Jiřičné, výpravný cyklus o zlínském zámku nebo film o domácím násilí – město Zlín podpořilo vznik hned osmi scénářů. Zlin.cz o tom informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Otrokovice mají nový plán obnovy majetku města

15:39
OTROKOVICE - Město Otrokovice má vypracovaný plán obnovy majetku města pro období 2018 – 2023. Nový plán projednali zastupitelé na svém včerejším jednání, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Jak zlepšit pracovní uplatnění lidí s postižením – tím se zabývala krajská konference

24.června
ZLÍN – O tom, jak zlepšit podmínky pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením v době, kdy je velmi nízká nezaměstnanost a naopak citelně chybí pracovníci napříč obory, se radili účastníci Krajské konference o zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí zlínského hejtmanství Adéla Kousalová.

Dům na rohu by se mohl z brownfieldu změnit v moderní centrum podnikání

24.června
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém červnovém zasedání zvolilo pro obnovu Domu na rohu architektonické studio Jan Hanousek Architekti, s. r. o., které v soutěži předložilo vítěznou studii možné budoucí podoby objektu. Chátrající stavba na nároží ulic 2. května a Československé armády by se podle ní měla proměnit v inspirativní podnikatelské prostředí s kavárnou a ...

Virtuální procházka městem zavede diváka hluboko do historie

24.června
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Tradičně největší tahák expozice dějin města v bývalé Jezuitské koleji, virtuální prohlídka města, která ukazuje podobu Uherského Hradiště v roce 1670, se představuje divákům v inovované podobě. V jaké - o tom informoval server Zlin.cz mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Zámek Holešov otevřel výstavu Bzzukot o životě ve včelím úlu

24.června
HOLEŠOV - Zámek Holešov otevřel interaktivní výstavu pro malé i velké Bzzukot. Hravou formou představuje svět včelího společenství a cílí především na rodiny s dětmi, informovala server Zlin.cz Dana Podhajská z městského kulturního střediska.

Spolujezdkyni z motorky transportoval z místa nehody vrtulník

23.června
VELKÉ KARLOVICE - Vážná dopravní nehoda se stala dnes dopoledne krátce před devátou hodinou ranní ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes