15
new stories - click to show

Zlin.cz

Description:

informační server

URL:

http://zlin.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

6.7 items/day

Fotbalisté Zlína podpořili rodinu Trojanových z Hrušek. Společně s partnery darovali 120 tisíc korun

19:33
„Dům, ve kterém rodina bydlí, zůstal po zásahu ničivého tornáda bez střechy, včetně zdevastovaného okolí. Zmizel plot, stromy a zahrada se proměnila v jedno velké staveniště.

Zahrady a jejich záhady. Jak pan Petr broskev vzkřísil

17:57
Jako třeba Zlíňanu Petru Polákovi, který má své království ovoce a zeleniny jako mnozí jiní starousedlíci v jedné kolonii s báječným výhledem na krajské město. Teď je pan Petr, už nějaký čas penzionovaný, ale stále nesmírně vitální a hodně pracovně vyhledávaný stavební inženýr, plný dobré nálady a může se pochlubit nádherným ovocnářským úspěchem.

Zlínský dvojboj zná své vítěze

15:14
Druhého kola českého poháru ve dvojboji, které se uskutečnilo po roční covidové pauze, se zúčastnilo celkem 41 závodníků z různých krajů České republiky. V parném počasí tak soupeřily dvě kategorie mužského obsazení, a to do 35 let a nad 35 let.

Elektromobily si dají dostaveníčko ve Valmezu. Tentokrát ale jinde než na náměstí

13:34
Letošní ročník se kvůli probíhající revitalizaci neuskuteční na náměstí, ale přesune se na zámecké nádvoří a přilehlé plochy. Ty už od rána obsadí majitelé automobilů a dalších vozítek na elektrický pohon.

Někdo poškrábal zaparkovaná vozidla v Otrokovicích

11:22
Policisté z Otrokovic se od soboty zabývají vandalstvím v Otrokovicích na ulici Bezručova. Neznámý výtržník tady zřejmě během páteční noci ostrým předmětem poškrábal celkem sedm vozidel zaparkovaných na pravé straně ulice.

Druhý domov Evy Holubové. Co na Sicílii vidí?

10:49
Jak jsme zmínili, domek, který herečka obývá, není přepychovou vilou. Nemá luxusní pokoje ani zahradu s bazénem. Jde o typické bydlení místních obyvatel a dle slov Holubové se jí právě tímhle zalíbil.

Krajské dožínky budou letos zemědělci slavit v Kroměříži

9:12
Ve dvoudenním programu dožínek nebudou chybět hudební, taneční a divadelní vystoupení na Velkém náměstí, celodenní výstava zemědělské techniky a tradiční dožínkový jarmark.

Tento týden patří kojení. Nemocnice ve Zlíně je velkým propagátorem této výživy dětí

7:34
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) patří mezi velké propagátory kojení. „Mateřské mléko obsahuje potřebné látky pro správný fyzický i psychický růst dítěte, chrání ho před mnoha nemocemi, je prevencí proti vzniku obezity, alergií nebo vysoké hladiny cholesterolu,“ upozornil Jozef Macko, primář Novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice.

Léto budiž pochváleno (i to mírně bláznivé)

2.August
Tak třeba ve Vlčkové, kde se na krásném recesním závodění sešli odvážní mistři nadvodních a pak „podvodních“ dopravních prostředků. Vlčkovská lávka se jela už podevatenácté.

Kromě fotky i dva otisky prstů. Tak budou od srpna vypadat občanské průkazy

2.August
Tento nový typ občanského průkazu bude obsahovat vysoce zabezpečený bezkontaktní čip, na kterém budou uloženy biometrické údaje. Ztíží se tím možnost občanský průkaz padělat nebo zneužít.

Stavba úseku D55 ze Starého Města do Moravského Písku startuje

2.August
Čtyřproudá dálnice s živičným povrchem začíná za mimoúrovňovým křížením Staré Město-jih se silnicí I/50, kde navazuje na předchozí již budovaný úsek Babice – Staré Město“.

Slovácko i podruhé zvítězilo 1:0, Zlín schytal ostudný příděl v Ostravě

2.August
Celek z Uherského Hradiště je po dvou kolech s plným bodovým ziskem jediným týmem, který dosud neinkasoval. „Mužstvo zase ukázalo charakter a srdce. Hráči šli do vyždímání.

Požár v průmyslovém objektu v Uherském Hradišti. Škoda se pohybuje okolo 10 milionů korun

2.August
V 4:41 hodin přijali hasiči hlášení o požáru v provozu galvanovny. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a Zlín, jednotce Hasičského záchranného sboru podniku Mesit reality s.

Bundy zelený: v kapsách bylo přes čtvrt milionu

2.August
Bundy zelený měly v Zádveřicích hvězdné obsazení. Mimo mnoha jiných klasikové Vojta Kiďák Tomáško, Honza Vančura, Pavel Dobeš, ale třeba také Nedvědův syn Vojta, který společně s dalšími poslal tátovi pozdrav do nebe.

Ve Zlíně bude do konce října probíhat Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC

2.August
Na vybrané domácnosti se v této době obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny a každý respondent obdrží za účast ve výzkumu finanční odměnu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes