15
new stories - click to show

Znojemský deník

Description:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

6 items/day

Burácení amerik na jižní Moravě. Mezi tisícovkou aut upoutal i Knight Rider

16:43
Největší sraz amerických vozů přivítaly na čtyři dny jihomoravské Pasohlávky. Řev Mustangu, brblání Chevroletu či předení Pontiacu a dalších automobilových značek si nenechali ujít fanoušci amerických korábů.

Eliška Křenková jako múza. Snímek Marťanské lodě vznikal v Brně

15:38
O lásce, odplouvání a múzách. Převážně v Brně natáčel režisér Jan Foukal nový celovečerní snímek Marťanské lodě.

Na jižní Moravě zprůjezdní opravovanou D2, řidiči pojedou jedním pruhem

7:00
Zhruba polovinou rekonstruovaného úseku D2 ve směru na Brno projedou řidiči od soboty. Pracovníci stavební firmy po poledni otevřou úsek mezi čtyřiadvacátým a osmadvacátým kilometrem D2 a mimoúrovňovou křižovatku u Hustopečí ve směru od Břeclavi.

V horkých dnech se lidé ve Znojmě zchladí pod mlhou i platany

7:00
Zchladit se v horkých letních dnech pod mlžící sprchou či bránou mohou od těchto dní návštěvníci a obyvatelé historického centra Znojma.

Kriminálka Miami v Brně: nový program identifikuje pachatele, stačí mu šmouha

5:56
Šmouha. Tak málo stačí na odhalení pachatele trestného činu. Brněnští odborníci totiž přišli s programem, který dovede identifikovat lidský obličej i z rozmazané fotografie.

Pravěké ženy z Krumlovského lesa: brněnští experti zrekonstruovali jejich podoby

11.June
Jedna blondýna s ostrými rysy. Druhá hnědovláska se smutným úsměvem. Tak vypadaly dvě ženy, které se před šesti tisíci lety pohybovaly v oblasti Krumlovského lesa na Znojemsku. Jejich obličeje zrekonstruovali odborníci z Laboratoř antropologické rekonstrukce Centra kulturní antropologie Moravského zemského muzea v Brně.

Déšť vyplavil Drnovice, 70 hasičů likvidovalo spoušť, potíže i na Znojemsku

11.June
Takový déšť v Drnovicích na Vyškovsku dlouho nepamatují. Po páteční polední průtrži mračen a krupobití tam přívalový déšť vyplavil asi třicítku domů. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek a bezmála sedmdesát hasičů.

Hevlínští obnovují unikátní rybníky, zajistí jim dostatek vody ve studních

11.June
Dříve se v nich plavili koně nebo na nich farmáři chovali husy. „Voda v rybnících byla čistá, protože mezi nimi protékala,“ tak zavzpomínal na slávu hevlínských rybníků pamětník Jan Štach. Unikátní soustavu osmi vodních nádrží po předcích se teď rozhodli Hevlínští obnovit. Bez dotací.

Kdo si hraje, nezlobí, říká sběratelka hraček. Teď vystavuje v Bučovicích

11.June
Chce si hrát a zároveň mít pocit, že dělá něco krásného a objevuje zapomenuté poklady pro budoucí generace. Tak vysvětluje sběratelka hraček Marie Maderová ze Šanova na Znojemsku svou netradiční zálibu.

Operaci břicha zvládli jako první v republice. Kdo? Brněnští

11.June
Diastáza je označení pro rozestup břišních svalů. Tvoří vystouplé břicho, působí problémy s páteří a zavdává ke vzniku pupeční kýly.

Silničáři mají problém. Pokáceli živé stromy u Lechovic. Prošetří je inspekce

11.June
Jen pařezy místo vzrostlých zelených stromů překvapily zkraje tohoto týdne řidiče jedoucí po silnici I/53 od Lechovic do Znojma. Vzaly za své kvůli přípravám na rekonstrukci hlavního tahu z Brna do Znojma. „Byl to docela tristní pohled na podřezané stromy v plném zdraví. Teď už tam bude jen řepka, proč se nekácelo alespoň v době vegetačního klidu?“ reagoval Václav Bauckmann, který spoušť viděl ...

Šumná: nová základna? Rychlejší výjezdy sanitek na Vranovsko. Podívejte se

10.June
Rychleji u pacientů, bez kličkování a zajížděk, budou teď záchranáři na Vranovsku. V Šumné totiž ve středu převzali novou základnu pro výjezdy. Stála dvaadvacet milionů korun.

Vzácná podívaná: lidé pozorovali částečné zatmění Slunce nad Brnem z planetária

10.June
Zhruba dvě stovky pozorovatelů a nadšenců přilákala brněnská Hvězdárna a planetárium na pozorování astronomického jevu částečného zatmění Slunce.

Černoch jako preparát divocha. Bizarní příběh Solimana šokuje i po staletích

10.June
Tělo stáhli z kůže, vycpali a ukazovali návštěvníkům přírodovědeckého muzea. Tak jako má šokovat a poučit expozice Body Worlds aktuálně na brněnském výstavišti, již o více než dvě století dřív vzdělanci po svém využívali naaranžované lidské ostatky. Pobouření vyvolalo vystavení Angela Solimana, patrně nejvýznamnějšího Afričana, který žil v habsburské monarchii v časech osvícenství. Národní pamá...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes