Znojemský deník

Popis:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,1 položek/den

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

6:49
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Za jednu ruku visí ze střechy. Socha Freuda nad náměstím láká na umění

5:32
Mikulov – Dívat se vzhůru k nebi dostává pro kolemjdoucí v Mikulově na Náměstí nový význam. Až do konce srpna tam totiž mohou vidět sochu s názvem Viselec, kterou vytvořil kontroverzní český výtvarník David Černý. Toto dílo je součástí minivýstav pětadvacátého ročníku Mikulovského výtvarného sympozia.

Léky proti průjmu i na revma? Nemáme, odpovídají lékárníci. Výrobci mají výpadek

17:51
Jižní Morava – Chtěla si na dovolenou u moře koupit Endiaron, sháněla ho však marně. „V lékárně mi řekli, že mají výpadek. Museli jsme se obejít bez léků,“ svěřila se Petra Krobová z Bohdalic na Vyškovsku. Endiaron nebyl k dostání pět měsíců, teď se pomalu na pulty vrací. Chybí ovšem i další prášky.

Po deseti letech opět stavební parcely na prodej. Jevišovice nabízejí osm míst

16:31
Jevišovice – Stavebníky rodinných domů a firmu na stavbu bytového domu hledá radnice v Jevišovicích. Nejmenší město Znojemska má po letech na prodej volné parcely.

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

17.července
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Do Podyjí se po dvou letech vrátil čáp černý

16.července
Znojemsko /FOTOGALERIE/ – Je to pohled, který poslední dva roky nad Podyjím nikdo neviděl. Nad Sealsfieldovým kamenem krouží dvojice čápů černých a hledá potravu pro svá mláďata. Jsou jedním ze dvou párů, který letos v národním parku zahnízdil. Ornitologové doufají, že se tento výrazný pták nad údolí řeky znovu natrvalo vrátil.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

16.července
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Historické válčení u Dobšic: Francouze zahnali rakouští granátníci do řeky

15.července
Dobšice /FOTOGALERIE, VIDEO/– Pod zamračenou oblohou a za vytrvalého mrholení se v sobotním odpoledni scházejí diváci a vojáci v uniformách z devatenáctého století. Krátce před druhou hodinou déšť ustává, vysvitá slunce a začínají práskat první salvy z mušket. Po dvě stě devíti letech se k Dobšicím vrací napoleonská řež.

Když ve znojemském kostele dozněl Svár, následovaly ovace ve stoje

15.července
Znojmo /FOTOGALERIE/– Znojemským kostelem svatého Michala šumí tlumené hovory. Diváci plní lavice, čtou program nebo si prohlíží dřevěnou stupňovitou scénu. Pomalu přichází hudebníci, tiše ladí nástroje. Za chvíli začne čtrnáctá vlastní inscenace Hudebního festivalu Znojmo, oratorium Svár duše s tělem Emilio de Cavalieriho.

Operu chystám týdny, uvidím možná generálku, říká produkční Buliščaková

14.července
Znojmo - V ruce zvonící mobilní telefon, před sebou notebook s dalšími e-maily k vyřízení. A to se hlavní produkční Hudebního festivalu Znojmo Barbora Buliščaková jen na chvíli zastavuje v kanceláři.

Okurky, bitvy nebo promenádní koncerty. Jižní Morava nabízí léto plné zábavy

14.července
Jižní Morava – Plné kultury a zábavy budou města na jihu Moravy o prázdninách. Pořadatelé zvou na gastronomické oslavy okurek, Napoleonské hry či promenádní koncerty na náměstí měst.

U Dobšic svedou dávnou řež, připomenou bitvu z období Napoleona

13.července
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Dvoudenní boje v okolí Znojma, které před 209 lety ukončily jednu část napoleonských válek, připomenou přátelé vojenské historie v Dobšicích. Nabídnou dvě bojové ukázky.

Rozřezávání padlého Gottwalda a pomoc za všechny peníze: zhlédněte videa dne

13.července
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 12. července 2018.

Hurá do důchodu. Radnice na Znojemsku opustí zkušení politici

13.července
Znojemsko – Sedmasedmdesátiletý místostarosta Znojma Ludvík Hekrle (KSČM), o pět let mladší starosta Miroslavi, nestraník Augustin Forman, ale také třeba první muž Kuchařovic Lubomír Mlejnek a řada dalších starostů chce skončit s prací na radnicích.

Sokolové ze Znojma prošli Prahou a cvičili na sletu

12.července
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Na čtyřicet sokolů ze Znojma zavítalo na XVI. Všesokolský slet do Prahy, a to ve dnech 1. až 6. července. „Dvanáct žen cvičilo skladku Spolu, devět dětí v kategorii staršího žactva a šestnáct mladších dětí. Jeli s námi i praporečníci a rodiče, kteří nám pomáhali,“ sdělila náčelnice Sokola Znojmo Věra Macounová.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes