15
new stories - click to show

Znojemský deník

Description:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.7 items/day

Věž zámku v Miroslavi už je pod novou střechou, za obnovu zaplatili 12 milionů

5:50
Hotovo, předáno. Střecha věže zámku v Miroslavi na Znojemsku už září novotou. Práce na její rekonstrukci dokončili řemeslníci ve středu.

Až pět korun na kilometr. Cesta autem k Jadranu vyjde o třetinu dráž než vloni

4:45
Náklady na cestu autem z některých českých měst do Splitu se vyšplhaly k deseti tisícům korun. Třetina z této sumy padne na mýtné, zbytek spolykají pohonné hmoty.

Teplotní rekord: v Lednici naměřili 34,8 stupně Celsia

20:05
Teplotní rekordy byly ve středu překonány na třech meteostanicích na jižní Moravě. Nejvyšší rekord je z Lednice, kde naměřili 34,8 stupně Celsia. Zprávu přinesly Události v regionech.

Poslední naděje z jihu Moravy: gastrický bypass vyléčí většinu diabetiků

16:48
Gastrický bypass je operace, při níž chirurg pacientovi posune tenké střevo. Orgán pak není schopný vstřebávat takové množství živin a člověk hubne. U devadesáti procent diabetiků, kteří zákrok podstoupí, do dvou let odezní potřeba užívat inzulin. Operaci nové nabízí v brněnském Surgalu. A to na účet pojišťovny.

Pes vyčmuchal zloděje: zloděje vozíku dopadli ve Vranovské Vsi na Znojemsku

13:30
Kvůli pátrání po pachateli vloupání do chaty zamířil policejní psovod do katastru Doubravic nad Svitavou na Blanensku, kde si připsal úspěch. Zloděje našel navzdory tomu, že případ byl hlášený s dvouhodinovým zpožděním.

Legenda končí: Pavel Vajčner po třiceti letech odchází z čela Znovínu

13:30
Jeho krok se dá přirovnat k zemětřesení ve vinařském světě. Spojení Pavel Vajčner a Znovín Znojmo končí. Nejdéle sloužící šéf vinařského podniku odchází po třiceti letech do zaslouženého důchodu. Od prvního července ho ve vedení firmy nahradí nový nástupce.

Poloprázdná lahev pro jihomoravské poslance: chybí v ní, jako v rozpočtu kraje

10:11
Lahev vína, ve které však chyběla skoro čtvrtina, dostali v úterý od krajských radních členové českého parlamentu zvolení za Jihomoravských kraj. Právě třiadvacet procent totiž chybí krajskému rozpočtu na potřebné investice. Výjezdní rady na valtickém zámku se zúčastnil například ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek nebo poslankyně Jana Krutáková.

Tornádo, návrat do minulosti, den 6: fotbal mezi troskami nebo bagry v akci

9:04
29. červen 2021. Šestý den po řádění tornáda na jižní Moravě a snímky ukazující rozsah živelné katastrofy. I upristřed ní si lidé necházejí momenty z běžného života, například sledování fotbalového zápasu v televizi. Přesně rok poté vám Deník Rovnost přibližuje nejčtenější článek toho dne. Připomeňte si v živých souvislostech, co se tehdy dělo a jak jsme o události psali:

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru

6:52
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška

6:52
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.

Po D2 na jihu Moravy jeli piráti 200 za hodinu. Chytli je policisté, podívejte

28.June
Rychlostí více než dvou set kilometrů v hodině se proháněli dva řidiči na jihu Moravy po dálnici D2.

Auta na šrot a uvnitř zaklínění cestující. Hasiči soutěžili ve Znojmě, podívejte

28.June
/VIDEO/ Motorka vražená v předním okně vozu nebo dvě auta na sobě. Skulinou v rozbitém skle těkají dívčí oči. Hasičské sirény houkají na poplach. Jak vypadá boj s časem při vyprošťování lidí hasičskými záchranáři viděly v historickém centru Znojma davy lidí.

Třináctiletou dívku z Brna měl muž znásilnit. Na čas s ní uprchl do Maďarska

28.June
/VIDEO/ Třináctiletou dívku opakovaně znásilnil, pohlavní styk si na ní podle obžaloby vynucoval nožem. Tomáše Kluku viní státní zástupkyně Iveta Eichlerová kromě znásilnění nezletilé z dalších trestných činů, které měl spáchat na více dívkách.

Balíček první pomoci. Ve Znojmě zaplatí dětem kroužky a zastaví růst nájmů

28.June
Zájmové kroužky zdarma, ale třeba i obědy a školní pomůcky. Především k dětem ze sociálně slabých rodin, ale i k důchodcům míří takzvaný Balíček první pomoci ve Znojmě. Tamní představitelé spustili program na pomoc obyvatelům kvůli raketově rostoucí inflaci a cen energií. "Chceme, aby ve městě zůstala sociální soudržnost a aby nejvíce ohrožené skupiny obyvatel nepadly na úplné dno," představil de…

Na pedikúru ke kováři: ve vyškovské zoo ošetřili koním a oslům kopyta, podívejte

28.June
Ošetření kopyt od kovářů se v uplynulých dnech dočkali všichni lichokopytníci ve vyškovském ZooParku. „Jezdí k nám jednou za dva měsíce a věnují se celkem dvanácti koním a šesti oslům. Postupují tak, že koním seříznou a ustřihnou starou odrostlou zrohovatělou část, aby následně oštípané kopyto zabrousili. Délka ošetření se liší v závislosti na plemeni a trpělivosti zvířete,“ přiblížila pracovnice…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes