Znojemský deník

Popis:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,8 položek/den

Rajbas dobrodruhy láká už dvacet let. Letos představí dvě světové premiéry

18:45
Blansko - Zkušení cestovatelé se zde mohou podělit o zážitky, začínající filmaři ukázat svůj um a návštěvníci získat trochu inspirace. Tak by se dal popsat blanenský festival Rajbas, který je dílem místního trampa a cestovatele, Milana Daňka. Letos událost oslaví dvacátý ročník a patří k největším akcím svého druhu v republice.

Hasili balíky slámy. Škoda je šedesát tisíc korun

17:24
Litobratřice – Pět jednotek hasičů vyrazilo v pondělí ráno krátce po půl deváté k hlášenenému požáru v Litobratřicích na Znojemsku. Hořel tam seník.

Děti ovládnou bývalý byt školníka i prázdnou hasičskou zbrojnici

16:01
Znojemsko – Děti za hračkami a maminky na kus řeči u kávy brzy zamíří v Moravském Krumlově do nového rodinného centra a ve znojemských příměticích do nepříliš využité hasičské zbrojnice.

Socha Svobody na Moravě a taneční rekord v Brně: prohlédněte si videa víkendu

6:32
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 11. listopadu 2018.

OBRAZEM: Svatý Martin přivezl víno k požehnání

11.listopadu
Znojmo – Mladá a svatomartinská vína ochutnávají v neděli příznivci dobrých vín v křížové chodbě dominikánského kláštera. Symbolicky jedenáct minut po jedenácté hodině přinesl sv. Martin lahev letošního Svatomartinského vína k požehnání do sousedního kostela sv. Kříže. Od dětí z farnosti dostal na památku obrázek s bílým koněm.

Novorozená miminka Znojemska 45. týdne 2018

11.listopadu
Znojmo – Nově narozená miminka z 45.. týdne roku 2018. Celá redakce přeje vše nejlepší do začínajícího života.

OBRAZEM: Hnanice slavily hody s mladým vínem

10.listopadu
Hnanice – K mohutnému gotickému kostelu sv. Wolfganga uprostřed hnanické návsi se brzkým sobotním odpolednem trousí skupinky lidi, někteří se sklenkami na víno. Sychravým a zamlženým brzkým sobotním odpolednem najednou zní řízná dechovka a ještě veselejší hlučné výskání chasy. Hnanice slaví tradiční svatomartinské hody.

OBRAZEM: Přivítali Martina, chystají betlém

10.listopadu
Kuchařovice – Na cestě na okraji Kuchařovic je v pátek po setmění nezvykle rušno. Schází se skupinky dětí i dospělých, zdaleka jsou vidět první už rozsvícené lampiony. Zvětšuje se i skupinka mladých v historických kostýmech. Opodál si poslední části úboru římského důstojníka nasazuje Michal Kacetl. Za chvíli se vyšvihne do sedla bělouše a vyrazí do setmělých ulic vsi. Kuchařovice potřetí vítají...

Zázemí v kotelně nebo garáž, kam se nevejde sanitka. Půjčí si na opravy základen

10.listopadu
Jižní Morava – Boskovice na Blanensku, Hustopeče a Mikulov na Břeclavsku, Kyjov a Veselí nad Moravou na Hodonínsku, Bučovice a Slavkov na Vyškovsku i Šumná na Znojemsku. Osm záchranářských základen, které chce kraj obnovit díky úvěru od Evropské investiční banky. „Práce lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků je velmi náročná. Plně si zaslouží podmínky pro práci včetně zázemí základen, ...

Za pohodlí důchodců dá Znojmo šest milionů, Břeclav ještě víc

9.listopadu
Znojmo, Břeclav - Další modernizací projde do konce letošního roku znojemský Domov pro seniory U Lesíka. „Přízemí získá nová okna a čtvery dvoukřídlé dveře, celou budovu vymalujeme. Nechali jsme také vyměnit světla a v plánu je pořízení pětasedmdesáti speciálních lůžek,“ sdělila Petra Maršounová z tiskové kanceláře znojemské radnice.

„Syslí“ víno z Miroslavi. Zvířata se rozšířila z letiště do vinic

9.listopadu
Jižní Morava – Syslí nory objevili letos nově ve vinicích blízko sportovního letiště v Miroslavi na Znojemsku. I díky práci vinařů se tamní populace kriticky ohroženého tvora rozšiřuje. „Na travnaté ploše letiště za deset let stoupla z deseti jedinců na 650,“ uvedla Kateřina Poledníková z organizace ALKA Wildlife.

Znovuzrození zlínské dominanty a zatčení muže politého pivem: videa dne

9.listopadu
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 8. listopadu 2018.

Umělci Kristkovi vadí prolézačky u sochy

9.listopadu
Vranov nad Dyjí – Ostrý spor vzplanul mezi umělcem Lubo Kristkem a představiteli Vranova nad Dyjí. Kristek městys viní ze znehodnocení svého díla.

Oprava kláštera Louckého kláštera? Radní znovu vyberou firmu

8.listopadu
Znojmo - Firmu, která opraví nejstarší část louckého kláštera ve Znojmě, takzvanou starou školu, radní města na první pokus nevybrali. Důvod? Drahé nabídky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes