Znojemský deník

Description:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

7.6 items/day

Bok po boku. Nafukovací Měsíc se Zemí lidé uvidí na Kraví hoře

17:22
Téměř čtyři sta tisíc kilometrů. Taková vzdálenost dělí od sebe Zemi a Měsíc ve vesmíru. V Brně to bude pouze pár metrů. Lidé si totiž od pozítří po celý týden prohlédnou v parku na Kraví hoře jejich obří nafukovací modely. Kromě prvního společného vystavení lunalónu a terralóny brněnská hvězdárna pro zájemce připravila i další zajímavý program, třeba v podobě letního sci-fi kina.

Lávku ke znojemské nemocnici opravují. Odstraňují korozi

17:22
/FOTO/ Muže na lanech, kteří natírají konstrukci lávky k nemocnici, mohou v těchto dnech vidět lidé ve Znojmě. „Opravy vyjdou na 1,5 milionu korun. Pracovníci specializované firmy opravují poškozené nátěry, odstraňují korozi a nanášejí nového ochranného nátěry. Opravíme také chráničky inženýrských sítí, které jsou zde zavěšeny. Hotovo bude v září,“ sdělil místostarosta Jakub Malačka.

Místo května v srpnu. Na znojemský Majáles přišlo několik stovek mladých lidí

16:12
/FOTOGALERIE/ Patrik Malý, skupina Like-it, tanečníci Crazy Step Breakers, zpěvačka Sima a nakonec slovenský rapper Rytmus. Na tyto umělce se v sobotu večer přišlo na znojemské Masarykovo náměstí podívat několik stovek především mladých lidí.

Zdraví pohlídá umělá inteligence. Technologie z VUT upozorní na blížící se nemoc

13:53
Nové zařízení, které uživateli podá kompletní přehled o jeho zdravotním stavu, v současnosti vyvíjejí vědci z brněnského Vysokého učení technického. Na těle nositelná technologie má umět vyhodnotit majitelovu vitalitu a informovat o vývoji kvality jeho životního stylu.

Čí sú hody? Naše! Šatovskou návsí šli krojovaní při jubilejním posvícení

13:53
/FOTOGALERIE/ Na prostranství před šatovským obecním úřadem je živo. Patnáct párů mladých v krojích trpělivě čeká na předání hodového práva. To sledují desítky místních i turistů. Z budovy úřadu vychází první dáma Šatova.

Emise? S jejich odhalením pomůže nová aplikace meteorologů z Brna

12:45
Jak uleví životnímu prostředí díky výměně kotle či paliva, zjistí lidé v nové webové aplikaci. Vytvořili ji meteorologové z Brna, na jejichž stránkách ji zájemci najdou. „Cílem je upozornit na znečištění kvůli lokálnímu vytápění,“ přiblížil za autory Jáchym Brzezina.

Bioklimatolog Trnka: Sucho nás nezruinovalo, ale udeří znovu. A s ním i povodně

7:09
/ROZHOVOR/ Roky sucha na jižní Moravě pocítili zemědělci, lesníci, vodohospodáři i ti, kteří si třeba nemohli napustit bazén. Deštivé dny v posledních měsících pomohly. Boj se suchem ale zdaleka neskončil. „Nyní se musíme připravit na to, že přijde znovu. Spolu s ním navíc i povodně,“ varuje brněnský bioklimatolog Miroslav Trnka.

Krumlovští školáci přijdou do nového. Uvítají je i chytré tabule

7:09
S opravami dalších tříd základní školy na Klášterním náměstí finišují řemeslnici „Třídy jsou vymalované, dostávají nové obložení. Do začátku školního roku v nich ještě umístíme nové katedry připravené na připojení moderní techniky a nainstalujeme chytré tabule,“ uvedl místostarosta Krumlova Zdeněk Juránek.

Nákaza na Moto GP v Brně. Člen týmu promotérské společnosti má koronavirus

8.August
Přísné bezpečnostní podmínky panují letos kvůli na Velké ceně silničních motocyklů v Brně. Na Masarykův okruh se nedostane žádný divák. Přesto se koronavirus závodu zcela nevyhnul, jak v sobotu večer informovala v oficiálním prohlášení promotérská společnost Dorna, jeden z členů jejího týmu má pozitivní test na nemoc Covid-19. Je v izolaci.

V Bohumíně zemřelo při požáru 11 lidí. Někteří při něm vyskakovali z 11. patra

8.August
/FOTOGALERIE/ Jedenáct mrtvých, včetně dětí, si vyžádal sobotní podvečerní požár v 11. patře domu v Nerudově ulici v Bohumíně. Tři dospělí a tři děti zahynuli přímo v hořícím bytě, dalších pět lidí se zabilo skokem z bytu o patro výš. Podle neoficiálních zpráv od lidí z místa požár v bytě kdosi založil úmyslně. Policie to zatím nepotvrdila.

Výlet do minulosti. Retro muzeum slaví narozeniny, otevírá expozici kočárků

8.August
/FOTOGALERIE/ V brněnském Retro muzeu Na statku si lidé brzy užijí novou expozici. Tentokrát půjde o historické kočárky. Muzeum letos slaví třetí narozeniny.

Obří brouci v centru města. Znojemská prostranství ozdobí hmyz ze dřeva

8.August
Další z projektů pro zpestření veřejného prostoru ve městě podle návrhů lidí dokončuje znojemská radnice.

Kontroly inspekce na jižní Moravě: Laky znečišťují životní prostředí

8.August
Na barvy, laky, ředidla, rozpouštědla nebo technické benzínové čističe se zaměřili kontroloři z České obchodní inspekce. Na jihu Moravy a ve Zlínském kraji udělali v druhé polovině loňského roku čtyřiadvacet kontrol, u osmi zjistili pochybení. Výsledky zveřejnili tento týden.

Na D1 na Brněnsku začalo měření rychlosti. Kvůli zklidnění dopravy

8.August
Na rychlost si musí dát pozor řidiči mezi 168. a 178. kilometrem dálnice D1 na Brněnsku. "Začíná tam úsekové měření," informoval v pátek mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Kraj zasáhnou horka. Teploty vystoupají nad 30 stupňů, Brno ochladí kropení ulic

8.August
V nadcházejícím týdnu čeká obyvatele jižní Moravy pořádné horko. Teploty by se přes den měly držet na jednatřiceti stupních. „Pokud teplota ještě o pár stupňů stoupne, bude platit výstraha před vysokými teplotami,“ řekl meteorolog Peter Hruška.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes