Znojemský deník

Description:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

12.1 items/day

Tip Deníku: Hradební příkop ovládnou lučišníci, sokolníci a zbrojnoši

16:43
Znojmo - Celodenní program představí dětem, jak žili a bojovali středověcí obránci znojemských hradeb. Hradební pondělek začne už v deset hodin dopoledne.

Sraz milovníků jižní Moravy: pestrobarevné kroje zaplnily břeclavské podzámčí

15:25
Břeclav – Pestrobarevné kroje ze všech koutů jižní Moravy, ale i ze Slovenska či Hané, řízná dechovka, ale také neskutečné tropické vedro a zaplněné prostranství pod zámkem. Takové jsou atributy již čtvrtého setkání přátel jiižní Moravy, které se v sobotu uskutečnilo v Břeclavi.

Koncert na mostě opět spojil Čechy a Rakušany. I po třiceti letech

15:25
Čížov, Hardegg /VIDEO/ - Na mostě spojující český a rakouský břeh řeky Dyje mezi obcemi Čížov a Hardegg v samém centru Národního parku Podyjí - Thayatal zněla v sobotu před polednem dechovka. Rakouská skupina voixBrass - šestice dechových nástrojů doplněná bicími - svým hudebním vystoupením připomenula znovuotevření hraničního přechodu před třiceti roky.

U Lechovic se srazilo auto s cisternou. Pět lidí je zraněných, z toho tři děti

15:25
Lechovice – K hrozivé dopravní nehodě došlo v neděli v jedenáct hodin dopoledne u Lechovic na Znojemsku. Na silnici 414 se tam srazilo osobní auto s cisternou. Záchranáři ošetřovali pět lidí, z toho tři děti.

Politici se přiznali. K učení studentů i hypotéce

11:29
Jižní Morava – Pronájem bytů i vlastní podnikání. Po tom, kdo si vydělává i jinde než při práci pro lidi, pátral Deník Rovnost v majetkových přiznáních politiků, která museli do prázdnin podat.

Tip Deníku: Na Hradišti zazní hudba z archivu

10:09
Znojmo - Skladby nalezené v historických archivech města Znojma zazní při nedělním koncertu nádvoří proboštství na Hradišti.

Ocení rozkvetlé domy. Poukazy do zahradnictví nebo vstupenkami na vinobraní

7:28
Znojmo - I letos mohou lidé ve Znojmě soutěžit se svými květinovými výzdobami. "A to v kategoriích nejlépe vyzdobené okno, balkon, lodžie a předzahrádka,“ informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Vyškovská zoo prodává koťata kočky bengálské. Jako z množírny, bouří se kritici

6:09
Vyškov – Vyškovská zoologická zahrada čelí obvinění, že se zachovala v případě prodeje koťat kočky bengálské jako množírna.

Volkswagen Brouk (asi) definitivně skončil. Tohle auto má výrazné "české" kořeny

6:09
Po osmdesáti letech a pěti měsících zřejmě definitivně skončila éra vozu, který patří mezi největší milníky automobilové historie. Poslední Volkswagen Beetle sjel z výrobní linky v Mexiku a zamířil do muzea.

Při nehodě auta s motorkou na křižovatce se zranila i nezletilá dívka

23:32
Kravsko – Motorkář i nezletilá spolujezdkyně osobního auta skončili v nemocnici po nehodě na silnici 38 u Mramotic.

50 let od přistání na Měsíci: fandili astronautům, roli hrál i odpor proti Rusům

20.July
Jižní Morava - Přesně před pěti desítkami let se dvojice amerických astronautů prošla poprvé v historii po Měsíci. Přistání sledovali v rádiích a televizích i lidé na jižní Moravě.

V krumlovských Novosadech finišují práce

20.July
Moravský Krumlov – Stavební práce v lokalitě Novosady v Moravském Krumlově spějí do konce. Práce zahrnovaly výstavbu inženýrských sítí a nových silnic a cest.

Tříhodinová bitva s požárem: hořely stropy i konstrukce, škoda je 350 tisíc

20.July
Mašovice – Několik hodin likvidovaly tři jednotky hasičů požár dvoupodlažního rodinného domu v Mašovicích na Znojemsku. Předběžnou škodu vyčíslil vyšetřovatel na 350 tisíc korun.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes