Znojemský deník

Popis:

Moje Znojemsko - Znojemský deník (denik.cz)

URL:

http://znojemsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

9,9 položek/den

Muž se vloupal do policejního klubu, policisté ho chytili přímo na místě

15:10
Znojmo - Do policejního klubu v Rumunské ulici ve Znojmě se v úterý po druhé hodině v noci snažil dostat šestatřicetiletý muž z Náchodska. Rozbil okno a vnikl dovnitř, čímž spustil zabezpečovací zařízení. Policejní hlídka muže zadržela ještě uvnitř klubu.

Po roce se postižená žena dostane z domu. Díky schodišťové plošině může ven

15:10
Moravský Krumlov – Dvacetiletá Nikola Plachá z Moravského Krumlova je upoutaná po úrazu mozku na invalidní vozík. Po propuštění z péče lékařů byla rok zavřená v bytě ve čtvrtém patře se svojí mámou. Nyní se její mámě splnil sen. Díky schodišťové plošině se dostane na čerstvý vzduch. „První reakce když byla venku? Vypadala moc spokojeně,“ uvedla matka Nikoly Petra Plachá.

Akce jako z thrilleru! Policisté honili v kanálech muže převlečeného za ženu

15:10
Prostějov - Začalo to dopravní kontrolou, pokračovalo útěkem a málem skončilo tragédií. Řeč je o úterních manévrech policie v prostějovské Kralické ulici. Za vším stál muž z Vyškovska.

Využití kláštera kapucínů? Ve hře je i křesťanská školka

13:49
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Mezi zdi kapucínského kláštera na Masarykově náměstí ve Znojmě se vrátí život. Zástupcům znojemské římskokatolické farnosti zbývá jen krok k tomu, aby dostali do ruky klíče. S penězi na nákup pomohli početní dárci. Věnovali pět milionů korun.

Idylické bydlení v golfové jamce u lesa? Žití narušují soudy o dluhy

13:49
Jižní Morava - Domy ve tvaru golfových jamek, lesy a golfový areál na dohled. Idylku však narušuje soudní spor. Stavební firma, která pro developera v Kořenci na Blanensku stavěla část z deseti domů, ho dala k soudu.

Letuška z Hodonína doprovázela poutníky do Mekky

12:25
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Procestovala vzduchem Asii a Afriku, přistávala také u nejsvětějšího města islámu – Mekky. Jako letuška se Veronika Homolová z Hodonína čtyři roky vracela do nového domova v Saudské Arábii. „Životní styl je tam úplně jiný. Nejen, že je to království, ale především je tam toho hodně zakázaného,“ říká Homolová.

Lidé na veletrzích uloví z tajícího ledu lední medvědy

9:51
Brno /ANKETA/ - Již ve čtvrtek začínají tradiční veletrhy cestovního ruchu na brněnském výstavišti. Letos se nově jižní Morava a Brno představí ve společném stánku. Celkově přijede 800 vystavovatelů.

ČERNÁ A BÍLÁ: Měla Palachova oběť smysl?

7:11
/ANKETA/ Jan Palach se upálil na Václavském náměstí v Praze 16. ledna před padesáti lety. Tři dny na to zemřel. Jeho pohřeb se stal tichou manifestací odporu proti okupantům a jejich stále četnějším českým a slovenským slouhům.

Čína, Amerika i Vietnam. V roce 2018 vyrostl rekordní počet mrakodrapů

7:11
Celkem 143 mrakodrapů, z nichž hned osmnáct spadá do kategorie super vysokých, tedy těch, které převyšují hranici tří set metrů. Taková je loňská a zároveň rekordní bilance pomyslného závodu o dobývání nebes, jemuž vévodí Čína. Téměř půl kilometru vysoký "věžák" však vyrostl i ve Vietnamu. V galerii si prohlédněte fotografie deseti nejvyšších staveb roku 2018.

Policisté zadrželi hledanou kapsářku

22:04
Znojemsko – Na nákup v obchodním centru Hatě dlouho nezapomene muž ze Znojemska. Koncem roku si v jednom z tamních bankomatů vybral osmdesát tisíc korun. Peníze, které si dal do tašky, mu však zanedlouho ukradla dvojice kapsářek.

Vedení kraje: Těžbu nechceme, odvoláme se

18:09
Moravský Písek – Několik odvolání zamíří v následujících dnech na Obvodní báňský úřad pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Obce, hodonínské Vodovody a kanalizace a nově i krajské vedení se chtějí postavit proti rozhodnutí báňského úřadu.

Přepálený olej? Inspektoři ho našli v bistru v Brně i ve Znojmě

18:09
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Přepálený olej našli loni v létě kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v bistru Susu Nonstop u brněnského hlavního nádraží. Toto úterý inspekce zveřejnila výsledky loňských kontrol fritovacích olejů v restauracích či rychlých občerstvení v celé České republice. Neprošla čtvrtina podniků.

Znojmo se objeví v dokumentu o Přemyslu Otakarovi II.

15:30
Znojmo – Nový projekt s názvem Až zařve lev představili na znojemské radnici režisér a producent v jedné osobě Jan Svatoš a kameramanka Romi Straková. Informoval o tom místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Spor o známku tahání koštýřem graduje, úřad ji odmítl zapsat

15.ledna
Mikulov – Vytáhnout upadající řemeslo ven ze sklepů a vzbudit o něj zájem u běžných lidí. S takovým cílem uspořádal před deseti lety pod hlavičkou Mikulovských vinných trhů majitel tamního hotelu Zámeček Josef Ševčík první mistrovství v tahání vína koštýřem na čas.

Moravský Krumlov má nové rodinné centrum. Nejen pro věřící

15.ledna
Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Nezisková organizace Kolpingova rodina Moravský Krumlov provozuje od začátku ledna nové Rodinné centrum Most v Moravském Krumlově. „Jsme občané, rodiče dětí navštěvujících místní základní školy. Potkáváme se na mších svatých, ale i na dětských hřištích. Pojí nás touha vytvořit společenství navzájem se podporujících rodin, které vychází z Římskokatolické farnosti...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes