Blesk.cz

Description:

Blesk.cz

URL:

http://www.blesk.cz/kategorie/7/zpravy

Catalog:

Ostatní

Publishes:

72.9 items/day

Češi v Řecku: Zmatky v hotelu, rozestupy u bufetu, dezinfekce a personál se štíty

19:10
Hotelový resort Labranda Sandy Beach v letovisku Agios Georgios na jihozápadě řeckého ostrova Korfu striktně dbá na hygienu a bezpečnost v souvislosti s koronavirem. Uzavření hranic a delší přípravy na novou sezonu však nevyužil ke zlepšení svého vybavení a recepce dnes mimo jiné příliš nezvládala odbavení hostů.

Koronavirus ONLINE: 353 mrtvých v ČR. Karanténu pro Čechy zavádí Estonsko i Lotyšsko

19:10
Česko hlásí 353 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 12 248 lidí, vyléčených je 7848 a aktuálně nakažených je pak 4047. Nárůst počtu nemocných se podepsal i na vnímání Česka v zahraničí - od soboty nebude ČR pro Slovince bezpečnou zemí. Premiér Andrej Babiš (ANO) však nevidí důvod, aby Slovinci k takové změně přistoupili. Také v Estonsku a Lotyšsku však nařídili 14denní karanténu pro Čechy, k...

Černošská transgender žena (†22) byla zastřelena. V USA jde už o 19. podobnou vraždu

18:33
Byla to mladá a krásná dívka plná života, kterou její bližní milovali. Ale nejspíš někomu vadilo, že jde transgender ženu nebo černošku. Merci Macková (†22) byla zastřelena na parkovišti v americkém Dallasu.

Potíže na cestě do Chorvatska: Češi, už nejste bezpeční, vzkázali Slovinci. Babiš se diví

17:19
Slovinsko dnes vyřadilo Česko, Chorvatsko a Francii ze zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem. Češi se proto od půlnoci z pátka na sobotu budou muset při cestě do Slovinska prokazovat potvrzením o zaplaceném ubytování a také negativním testem na covid-19, který bude starý nanejvýš 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude nadále možný bez omezení, uve...

Potíž Řeporyjce Novotného: Jmenovce označil za koště a navrhoval pověsit, čelí obvinění

16:42
Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému. Starosta o svém obvinění informoval dnes na twitteru, napsal Deník N. Případ má na starosti odbor extremismu a terorismu pražské policie. Starosta má v polovině července podat kriminalistům vysvětlení.

Mladá máma porodila dvojčátka a vzápětí zemřela na koronavirus: Otec na ně zůstal sám

16:42
Brazilka Larissa Blancová snila už odmalička o tom, jak se z ní stane matka. Její sen se vskutku splnil, když porodila dvojčátka, ale vzápětí se změnil v noční můru. Žena totiž onemocněla koronavirem a na komplikace s ním spojené krátce po porodu zemřela.

Záhadná smrt Marečkova (†2) vraha: Ztráta naděje a chladný kalkul, soudí psychiatr!

16:42
Měl si odsedět spravedlivý 22letý trest za brutální utýrání nevlastního syna Marečka (†2), teď je mrtvý! Podle policie nejde o cizí zavinění, tyran Josef Kuča (†21) tak zřejmě spáchal sebevraždu, a to teprve týden po nástupu do výkonu trestu. Psychiatr Jan Cimický (72) pro Blesk.cz řekl, že v takových případech jde u vězňů o definitivní ztrátu naděje a chladný kalkul.

Premiérův otec odletěl přes zákazy do vily v Řecku. „Smrdí to,“ útočí na Johnsona opozice

16:42
Britský premiér Boris Johnson (56) řeší další skandál, tentokrát mu zavařil jeho otec Stanley (79), který si i přes stále platná omezení cestování, vyjel do Řecka, kde má vilu. Snímky z cesty se starší z Johnsonů pochlubil na své sociální síti. Premiérův otec obešel řecké nařízení, tamní letiště jsou totiž otevřená jen pro 25 zemí Evropské unie a 14 mimo ni, v seznamu „vyvolených“ Británie chyb...

Zpěvák Jim Morrison (†27) zemřel ve vaně: Zabil ho můj přítel, prohlásila hudebnice

15:26
Svět si v pátek připomíná tragickou smrt zpěváka a básníka Jima Morrisona, který proslul především jako člen neméně slavné americké rockové skupiny The Doors. Od chvíle, kdy jeho bezvládné tělo objevila jeho přítelkyně ve vaně pařížského bytu v ulici Rue Beautreillis, uplynulo již 49 let.

Velká cena motorek v Brně se pojede: Definitivně a bez diváků

15:26
Velká cena motorek v Brně se v srpnu pojede. Diváci ale nebudou mít k okruhu přístup. Oznámilo to město Brno, které společně s Jihomoravským krajem závody placené z veřejných peněz pořádají.

Labrador žárlil na dvojčátka (†26 dní) své paničky: Roztrhal je přímo v postýlce

15:26
Pejsci jsou naši miláčci, mazlíčci a také mnohdy nejlepší kamarádi. Ale i oni mají pocity. Kříženec labradora a amerického foxhounda začal žárlit na novorozená dvojčátka své paničky Elaine Novaisové (29) z Brazílie. Děti proto napadl a roztrhal.

VIDEO: Záchrana z nebezpečného jezu na vlastní kůži! Odborník předvedl, co s vámi voda udělá

15:26
Možná měl ještě šanci na záchranu, kvůli vandalství ale zemřel! Policie prověřuje utonutí muže (†22), který v pátek skočil u jezu v Ústí nad Orlicí do rozvodněné řeky. Záchranná souprava, která je u jezu umístěna, nebyla kompletní, upozornil předseda Asociace vodní turistiky a sportu Petr Ptáček. A názorně ukázal, jak může pomůcka v nebezpečné situaci pomoci!

Pocta otci genetiky Mendelovi: Obří sedmimetrový hrášek se kutálí Brnem

15:26
Originálním způsobem v podobě obřího sedmimetrového zeleného hrášku se v Brně rozhodli upoutat pozornost k blížícímu se 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela (†61) v roce 2022. Hrášek symbolizuje jeho slavné pokusy s křížením hrachu, které prováděl za zdmi Augustiniánského opatství v Brně. Výsledkem byla publikace Pokusy s rostlinnými hybridy, která položila základy moderní...

Starosta udal syna a synovce. Odvezl je na policii po nelegálním koronavečírku

15:25
Všeobecné uznání veřejnosti si podle BBC vysloužil kolumbijský starosta Carlos Higgins Villanueva, který nahlásil vlastního syna na policii za to, že mladý muž porušil opatření proti šíření koronaviru. Tím se v Kolumbii nakazilo již přes 102 tisíc lidí, 3650 z nich zemřelo. Podle starosty on a jeho rodina musí jít příkladem a jako první respektovat a dodržovat zavedené restrikce.

Konečně! Po měsících usilovného hledání našli v Bohumíně zubaře: Čeká na něj 3000 pacientů

14:48
Po několikaměsíčním úsilí se podařilo Bohumínu najít zubaře, který by měl alespoň částečně zmírnit nedostatek stomatologů ve městě. Po odchodu dvou zubařek v loňském roce tehdy zůstaly ve městě bez ošetřujícího lékaře asi 3000 pacientů.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes