Blesk.cz

Popis:

Blesk.cz

URL:

http://www.blesk.cz/kategorie/7/zpravy

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

65 položek/den

Nejchudší Čechy poslanci vynechali. Cesta z pasti dluhů se otevírá, ale ne pro každého

0:51
Oddlužení ano, ale ne pro každého. Poslanci dnes zavrhli širší senátní návrh, přesto jejich novela insolvenčního zákona přináší širší možnost oddlužení, než tomu bylo doposud. Má však jasné podmínky a dle kritiků na ně jen tak někdo nedosáhne. Situaci nejchudších Čechů, kteří se dostali do problémů, tak prý neřeší. Přesto řada poslanců jásá. Ve Sněmovně se nad novelou objevila poměrně široká sh...

Nutil migranty lehat do zvratků. Šéf azylového centra vyfasoval 30 tisíc pokutu

0:17
Podmínečný trest v délce jednoho roku a tří měsíců v úterý od soudu v Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku dostal někdejší vedoucí azylového zařízení v nedalekém Burbachu, v němž zaměstnanci šikanovali a zneužívali běžence. Musí také zaplatit pokutu 1200 eur (30 700 Kč).

ANO v Praze nespasil. Stuchlík se přesto stal členem hnutí a má smělý plán

0:17
Petr Stuchlík je ode dneška členem ANO. Usneslo se na tom předsednictvo hnutí na svém večerním jednání, kde řešilo rovněž otázky kampaně do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. ČTK to sdělila mluvčí hnutí Lucie Kubovičová. Stuchlík už dříve avizoval, že na nadcházejícím celostátním sněmu plánuje kandidovat do předsednictva.

Dřív ženy jen šmíroval, teď je chtěl zabíjet: Nebezpečný Američan skončil ve vazbě

23:44
Policisté v americkém Utahu zadrželi Christophera Clearyho (27) poté, co na své facebookové stránce vyhrožoval, že zabije všechny ženy, na které narazí. Netušil, že ho už nějaký čas sleduje FBI.

D1 zastavila nehoda: Po srážce kamionu s osobákem zůstal jeden zraněný

23:10
V úterý se pořádně zapotili jihomoravští hasiči i záchranáři. Večer zasahovali na dálnici D1 u nehody kamionu a osobáku. Zraněného muže si odvezla sanitka do nemocnice. Dálnice stála ve všech pruzích.

Bavorské sedláky prý okrádá zloděj s kolečkem: Kořist za desetitisíce vozí do Česka

22:02
Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží dopadnout zloděje s kolečkem. Podle portálu Mittelbayerische Zeitung tamní zemědělské usedlosti obchází mužům zákona již z dřívějška známý občan Rumunska, který svoji kořist vozí na ukradeném kolečku přes zelenou hranici do České republiky.

Muž zapadl do větrací šachty, kde prostál celou noc. Ráno jej podchlazeného vyprostili policisté

22:02
V noci ze soboty na neděli se v Ústí nad Labem v ulici U Kostela stala muži ve středním věku nehoda. Když šel po chodníku okolo obchodního domu Labe, spadl do větrací šachty, jejíž poklop byl otevřený. Jelikož se muž nemohl dostat bez cizí pomoci ven, zůstal ve stísněném prostoru celou noc, během níž teplota klesla pod mínus osm stupňů Celsia.

Promluvil o únosu syna prezidenta. Uprchlého exagenta ze Slovenska teď unesli v Mali

21:28
Někdejší příslušník slovenské zpravodajské služby SIS, který je na Slovensku spojován s únosem syna tehdejšího prezidenta Michala Kováče z roku 1995, byl sám unesen ze své soukromé rezidence ve státě Mali. Uvedla to dnes agentura AFP. V africké zemi pobýval od roku 2016, z rodného Slovenska uprchl těsně před tím, než ho soud odsoudil ke čtrnácti letům ve vězení a pokutě 100 000 eur (2,56 milion...

Policista spletl adresu, Michal (†29) bez pomoci utonul. Za mladíkovu smrt nikdo nemůže?

21:28
Policejní dispečer měl zvednout telefon a na základě přijatých informací vyslat hlídku hasičů na pomoc k tonoucímu. Netušil však, že místo do Hradištka u Štěchovic vyslal požárníky do stejnojmenné vesnice na Nymbursku. Muž, který pomoc potřeboval, utonul. Policista kvůli omylu odevzdal 10 % z měsíčního platu. Za smrt ale prý nemůže. O případu informoval iRozhlas.cz.

Nigérii zachvátila epidemie krvácivé horečky „Lassa“. Zabije každého čtvrtého člověka

20:53
Nigérii znovu zachvátila krvácivá horečka „Lassa“ a nemoc propukla v epidemii. Od začátku ledna jí podle informací podlehlo minimálně 16 lidí. V úterý to oznámily nigerijské zdravotnické úřady. Nebezpečné onemocnění se v této africké zemi opět objevilo, přestože loni se jeho šíření minule podařilo zastavit.

Syrští uprchlíci mrznou v Libanonu a odkládají návrat domů. Bojí se o své bezpečí

20:53
Válka v Sýrii vyhnala z domovů miliony Syřanů, přestože tamní úřady hlásí, že boje jsou u konce a že se lidé se mohou vracet domů, tisíce migrantů s návratem otálí a zůstávají v libanonských uprchlických táborech. Podle Syřanů je lepší žít v zimě a špíně, než v neustálém strachu. Bezpečný návrat do Sýrie jim nikdo nemůže zajistit. Příběh syrských uprchlíků přinesl deník Guardian.

Sexy sestřičce usekl ruku lodní šroub: Sama zachráncům radila, co mají dělat

20:18
V okamžiku, ve kterém ostatní panikařili, zachovala chladnou hlavu. Zdravotní sestra z jednotky intenzivní péče Kristina Dejesusová (32) z New Jersey plavala v jezeře Travis poblíž Austinu, když ji zasáhl lodní šroub jednoho z plavidel a usekl jí ruku. Sexy žena se ukázala jako opravdová profesionálka a to ji nejspíš zachránilo.

Oslava narozenin skončila v krvi: Muže ze Strakonicka ubodal údajně nevlastní syn

20:18
Jihočeská policie šetří případ násilné smrti muže (†40), kterého měl zabít jeho nevlastní syn. Údajně se pohádali během oslavy narozenin. Podezřelý skončil v policejní cele.

Tragédie v Anglii! Erika († 19) z Mostu zabil pád do moře

20:17
Tragédie se odehrála už před téměř dvěma týdny. Devatenáctiletý Erik H. spadl v Anglii do moře, podařilo se ho sice vytáhnout, skončil ale na přístrojích. Před pár dny bohužel zemřel.

Tygr na vodítku a luxusní sporťáky? Podívejte se, jak si žije zlatá mládež v Dubaji

19:41
Písek, slunce a nezměrné bohatství - to si při vyslovení jména Dubaj představí většina lidí. Mladí potomci miliardářů se topí v luxusu a svým životním stylem se nebojí chlubit na sociálních sítích. Odborníci ale varují: život v luxusu nenahradí nedostatek pozornosti ze strany zaměstnaných rodičů. Pohled na život v opojení luxusu však, zdá se, mnohé fascinuje.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes