24.dubna » SvětFormule.cz
Italský tým oznámil, že navázal novou dlouholetou spolupráci se společností Hewlett Packard (HP). Tohoto nového titulárního sponzorova uvidíme na vozech Ferrari již od Velké ceny Miami.

Verstappen, Norris, Pérez o závodě v Číně

21.dubna » SvětFormule.cz
Hlavní závod Velké ceny Číny ovládl s třináctisekundovým náskokem Max Verstappen. Druhý se se umístil Lando Norris na McLarenu a třetí skončil Sergio Pérez. Jak si první tři užili dnešní závod?

Lando Norris: Mé vlastní chyby mě stály více bodů

20.dubna » SvětFormule.cz
Landu Norrisovi se sprint na čínském okruhu nepovedl tak jak si představoval a uvedl, že několik chyb z jeho strany ho stálo místo. Po startu z pole position dokončil závod na šestém místě, což je pro něj zklamáním.

Hamilton: Norris se měl v první zatáčce raději vzdát

Pilot Mercedesu, Lewis Hamilton, si myslí, že se Lando Norris měl při sprintu v Číně v souboji v první zatáčce vzdát své pozice, protože měl dobrou rychlost na pozdější předjíždění.

Verstappen, Hamilton a Pérez o sprintu v Číně

Vítězem závodu na devatenáct kol se stal Max Verstappen. Na druhém místě se umístil Lewis Hamilton a třetí skončil Sergio Pérez na Red Bullu. Co řekli o úvodním sprintu první tři?

První letošní sprint vyhrál Max Verstappen

První sprint letošní sezóny v Číně vyhrál ze čtvrtého místa Max Verstappen. Na druhém místě se umístil Lewis Hamilton a třetí příčku obsadil Sergio Pérez. Fernando Alonso musel před koncem závodu po několika incidentech odstoupit. Kvalifikace na zít…

Fernando Alonso prodloužil smlouvu s Aston Martinem

11.dubna » SvětFormule.cz
Fernando Alonso bude závodit ve formuli 1 minimálně do konce roku 2026. Španělský závodník prodloužil s týmem Aston Martin smlouvu a bude za ně závodit i nadále.

Mercedes stále bojuje s nastavením svého vozu

8.dubna » SvětFormule.cz
Mercedes se stále potýká se správným nastavením svého vozu W15. I přesto, že učinili nějaké změny, které by měly přinést lepší výsledky, neprokazují se tak, jak by podle simulací a srovnání z minulých let měly.

V závěrečném tréninku byl nejrychlejší Max Verstappen

6.dubna » SvětFormule.cz
Ve třetím tréninku na japonské Suzuce zajel nejrychlejší kolo Max Verstappen. Na druhém místě se umístil jeho týmový kolega, Sergio Pérez, a třetí skončil Mercedes George Russella. Kvalifikace na VC Japonska startuje v 8 hodin.

Steiner: Haas udělal chybu, když snížil svá očekávání

31.března » SvětFormule.cz
Bývalý šéf amerického týmu Haas, Guenther Steiner, se domnívá, že nebylo „správným rozhodnutím“, když stáj zmírnila své očekávání ohledně svých vyhlídek na sezónu 2024.

Wolff: Mercedes musí experimentovat v každém závodě

Šéf německého týmu Mercedes, Toto Wolff, přiznal, že Stříbrné šípy musí experimentovat v každém závodě, aby překonaly problémy, které se objevily na letošním monopostu.

Symonds: Rozpočtový strop je pro F1 zásadní