Kateřina Hoferková

Vztahuje se k

Srazí se jednou Tesla se Zemí? Webová stránka sleduje cestu Muskova Roadsteru

18.února » Svět hardware
První start Muskovy rakety Falcon Heavy byl úspěšný i přes problém s přistáváním centrálního stupně. Červená Tesla, kterou raketa při prvním letu do vesmíru nesla, si nyní pluje kosmem. Její přibližnou polohu a další údaje je stále možné sledovat.

Video: Roboti SpotMini od Boston Dynamics si hravě poradí i s otevíráním dveří

13.února » Svět hardware
Společnost Boston Dynamics se ráda ve svých videích pochlubí tím, co už její roboti zvládnou. Nyní přišla řada na párek malých čtyřnohých robotů. Když jeden z nich nemohl otevřít dveře, na pomoc mu hned přispěchal lépe vybavený kamarád.

Falcon Heavy vzlétla, sci-fi se pod rukama Elona Muska stává skutečností

6.února » Svět hardware
Elon Musk se konečně dočkal prvního letu těžké rakety Falcon Heavy od SpaceX. Po dlouhém napínání před startem se ukázalo, že obavy ohledně startu jsou zbytečné. Falcon Heavy úspěšně vzlétla a dnešní den se díky tomu zapsal do historie kosmonautiky.

Taxík budoucnosti v podobě dronu od Airbusu zvládl první let

4.února » Svět hardware
Společnost Airbus vidí svou budoucnost i v autonomních letounech pro jednu osobu, ty by měly za úkol přepravovat pasažéry jako taxíky. Jeden z dronů, které by v budoucnu měly tvořit celou přepravní síť, zvládl svůj první let.

Vědci zkoumají využití výměšků astronautů pro výrobu jídla ve vesmíru

31.ledna » Svět hardware
Jak vyrobit ve vesmíru při dlouhých letech jídlo pro astronauty? Podle skupiny vědců z Pensylvánské státní univerzity by to šlo pomocí bakterií přímo z lidského odpadu, který budou produkovat obyvatelé kosmické lodě.

Raketa Falcon Heavy by mohla poprvé vzlétnout 6. února

27.ledna » Svět hardware
Už dlouhou dobu se spousta lidí těší na okamžik, kdy SpaceX nechá vzlétnout svou raketu Falcon Heavy. Z nejrůznějších důvodů se start mnohokrát odkládal. Tento týden ale proběhl statický zážeh a samotného startu bychom se mohli dočkat 6. února.

Houslista se rozhodl vyrobit si housle na 3D tiskárně

26.ledna » Svět hardware
Technologie 3D tisku se zalíbila mladému americkému houslistovi, když přemýšlel, jakým způsobem by mohl získat housle se šesti strunami pro zahrání speciální skladby. Se dvěma pomocníky se rozhodl projekt realizovat.

Umělá inteligence z IBM dokáže předpovídat vznik duševních onemocnění

25.ledna » Svět hardware
Umělá inteligence se může naučit v projevu různých osob hledat klíčové věci, které pomohou určit, jestli se u člověka objeví psychóza či nikoliv. Právě takový systém, který by byl schopný předpovědí, vyvíjí tým výzkumníků z IBM.

Australský záchranářský dron pomohl plavcům v nesnázích

19.ledna » Svět hardware
Dron Little Ripper, který má za úkol ve vlnách identifikovat žraloky, provedl i úspěšnou záchrannou akci nad oceánem, když se mu povedlo pomoct dvěma mladým plavcům, kteří se ocitli v nesnázích v nebezpečných vodách.

Model Měsíce vyrobený 3D tiskem je možné prohlížet v rozšířené realitě

16.ledna » Svět hardware
Rozšířená realita může být dobrým nástrojem pro vzdělávání. Na předávání znalostí o Měsíci se zaměřuje aplikace od AstroReality, která je součástí projektu LUNAR. Malý model Měsíce vyrobený 3D tiskem je díky ní možné prohlížet v rozšířené realitě.

Elon Musk vysvětlil, proč Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster

25.prosince » Svět hardware
U Elona Muska překvapí jen máloco. Přesto byli lidé šokovaní, když oznámil, že Falcon Heavy ponese do vesmíru červený Tesla Roadster. Na Instagramu už i vysvětlil, proč se takto rozhodl.

Blue Origin by mohlo už příští rok vypravit raketu s lidskou posádkou

21.prosince » Svět hardware
Společnost Blue Origin vidí svou budoucnost i v zajišťování turistických letů do vesmíru. K tomu ale nejdřív potřebuje provést ještě spoustu zkoušek svých systémů. Věří však, že první let s lidskou posádkou by mohl proběhnout už i v příštím roce.
Elon Musk - Americký podnikatel
San Francisco - Město v USA v Kalifornii
Google - Vyhledávač a internetová reklamní agentura

Tato informační stránka o Kateřina Hoferková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kateřina Hoferková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes