15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Rosie Ruiz

Největší skandál v historii běhu? Rosie Ruiz zvítězila v Bostonském maratonu, když naskočila do závodu 2 kilometry před cílem,

20.dubna » G.cz
Dne 21. dubna roku 1980 se odehrál takzvaný „sportovní podvod století“, když šestadvacetiletá běžkyně Rosie Ruiz skončila první v ženské divizi Bostonského maratonu s časem 2:31:56. Byla odměněna medailí, vavřínovým věncem a stříbrnou mísou. O osm d…

Václav Havel potkal dvě osudové ženy. Své zemi vybojoval svobodu a rovnost

22.října » Seznam Médium
Přes dva roky vládl dvěma zemím, přes 10 let byl prezidentem České republiky. Během svého života bojoval za svobodu, mír a demokracii. Od jeho narození uplynulo tento rok 87 let.

Rosie Ruiz: Maratonská podvodnice vyběhla jako poslední a vyhrála. Slávu si užívala pouhých 9 dnů

20.října » Seznam Médium
Každý by chtěl být úspěšný. A stejné přání měla i pohledná kubánská běžkyně Rosie Ruiz. Ta se ale rozhodla, že si své závody o něco ulehčí. Z počátku vše vypadalo dobře až do okamžiku, kdy ji zatkla policie.

Vše pro úspěch a medaile aneb 10 největších podvodů v dějinách sportu

7.dubna » SportRevue.cz
Na sportovištích po celém světě se nepíšou jen příběhy hrdinů a vítězů. Historie pamatuje také na nepoctivce, které zaslepila vidina slávy a úspěchu tak, že zvysoka naplival na pravidla fair-play.

Maratonská podvodnice: Na tra vyběhla a® před koncem, pak obchodovala s drogami

21.dubna » Extralife.cz
Šestadvacetiletá Rosie Ruiz vyhrála 21. dubna 1980 Bostonský maraton v kategorii žen. Z medaile se ale těšila jenom 8 dní. Pak to s ní šlo už jenom z kopce.