G.cz

Popis:

Vše o všem, co Vás bere

URL:

http://g.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

9,6 položek/den

11 fotek v živých barvách z tábora smrti v Dachau: dostavěn byl před 85 lety

11:45
Dnes, 21. března 2018, je to 85 let, co byl dostavěn koncentrační tábor v Dachau, 16 kilometrů jižně od Mnichova.

V brněnských kanálech jede slušná párty: v odpadních vodách mají podle výzkumu hromadu kokainu, Prahu naštěstí nikdo nezkoumal

10:26
Na začátku března Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka z odpadních vod zjistil, že v Česku nejvíc jede pervitin a nikoho to nepřekvapilo. Co je ovšem šokující, je fakt, že Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti objevilo v brněnských kanálech značné stopy kokainu. Fakt se mají v moravské metropoli takhle dobře?

Premiér a ministr dopravy podepsali petici za zrychlení výstavby obchvatu. Tím je obchvat vyřešený

9:07
Minulý týden poslal píár tým Andreje Babiše vystavovat se do Nového Boru, aby bylo vidět, jak premiér v demisi maká, protože objíždět města a nechat se tam fotit je hlavním úkolem premiéra. Andrej si k sobě přizval ještě Richarda Brabce, ministra životního prostředí, protože… no prostě to tak bude vypadat dobře na fotkách.

10 věcí, které se člověku odehrávají v hlavě bezprostředně po tom, co mu někdo řekne, že přibral

9:07
Každý dobře víme, že není příliš taktní někomu říci, že přibral. Nicméně svět není dokonalý a pokud opravdu přiberete, tak se může stát, že to někdo přinejmenším naznačí nebo vám to neomaleně vmete do tváře.

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se postavil za práva zvířat, navrhuje zpřísnění trestů pro tyrany

16:18
Pachatelé trestného činu týrání zvířat by měli být nově přísněji postihováni. Novelu trestního zákoníku, která zvyšuje sankce za týrání zvířat, dnes představila TOP 09. Nově by bylo možné přísněji stíhat majitele a provozovatele takzvaných množíren, kteří v nevyhovujících podmínkách chovají pro zisk větší množství psů nebo koček.

McDonald´s je v Česku už 26 let: tady je 16 zajímavostí o populárním fastfoodovém řetězci

16:18
Možná, že oficiálně ho nenávidíte, stejně tam ale tajně chodíte - minimálně tehdy když táhnete z hospody a přepadne vás alkohlad. V březnu roku 1992 McDonald´s otevřel první českou pobočku, a to v pražské Vodičkově ulici. Přinášíme vám 16 zajímavostí, které o populárním fast foodu možná nevíte.

Film s tematikou islámu budí emoce ještě před svým vznikem

14:57
Konfrontace dvou odlišných kultur – téma, které začala rozpracovávat Lucia Klein Svoboda ve spolupráci s evropskými profesory orientalistiky již před pěti lety. Herečka, scénáristka a režisérka s doktorátem ze sociálních věd mapuje ve svém připravovaném filmu Jako v ráji mozaiku příběhů křesťansko-muslimského soužití v prostředí zemí Visegrádské čtyřky. Scénář vyhrál loni v Karlových Varech hla...

Další průměrný americký herec se řítí do politiky: Miranda ze Sexu ve městě chce být guvernérkou New Yorku

13:47
Ronald Reagan, Shirley Temple, Arnold Schwarzenegger, vlastně i ten Donald Trump... Průměrným americkým hercům občas hrábne, pověsí umění na hřebík a rozhodnou se jít do politiky. Dalším takovým v dlouhé řadě je Cynthia Nixon aka Miranda ze Sexu ve městě. Zrzavá herečka oznámila, že hodlá kandidovat na post guvernérky New Yorku.

Babiš se přestal ovládat a nechal odvolat Mourinha

13:47
Premiér v demisi Andrej Babiš pokračuje v čistce státní správy a bez důvěry sněmovny odvolává vysoké pracovníky na klíčových postech.

ČEZ zvýšil zisk o třetinu, ale filmový festival ve Varech má smůlu. Kdo se stane novým generálním sponzorem? Adeptů je několik

12:25
Podle oficiální tiskové zprávy Skupiny ČEZ čistý zisk tohoto největšího českého výrobce elektřiny a dodavatele energií vzrostl o třetinu, tedy na 19 miliard korun, které poputují do kapsy akcionářů. Za vším stojí primárně nárůst výroby v jaderných elektrárnách a prodej akcií MOL. Lidé na sociálních sítích jsou touto zprávou pobouřeni, jelikož se ČEZ minulý týden vzdal generálního partnerství s ...

Bývalého francouzského prezidenta Sarkozyho zadržela policie v souvislosti s financováním jeho předvolební kampaně

12:25
Kdo platil předvolební kampaň Nicolase Sarkozyho v roce 2007? Podle policie režim někdejšího libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Podezření na nezákonnost financování kampaně francouzského exprezidenta se objevilo už v roce 2012, Sarkozy to ale vždy popíral. Nyní byla bývalá hlava kohoutího státu zadržena a je vyslýchána.

TRAGÉDIE! V Polsku se zřítil důl na bitcoiny. Desítky mrtvých zavalených horníků, přes sto z nich se pohřešuje

20.března
Polsko zasáhla v úterních ranních hodinách veliká tragédie. Důl na bitcoiny nedaleko města Sopoty se z ničeho nic zřítil. Většina horníků zůstala zavalených. Záchranářům se zatím povedlo vyprostit přes třicet mrtvých těl. Dalších více jak sto horníků je pohřešováno.

Nový český komiks Svatá Barbora pojednává o kuřimské kauze: připomeňte si šokující příběh "Aničky" a týraných chlapců

20.března
Držitel Magnesie Litery Marek Šindelka, Vojtěch Mašek a Marek Pokorný pracovali šest let na náročném díle. Rozhodli se vytvořit komiks s názvem Svatá Barbora, který se věnuje krimi případu, co před lety šokoval Česko - tzv. kuřimské kauze. Připomeňte si, jak to s Barborou Škrlovou aka falešnou "Aničkou", týranými chlapci, jejich matkou Klárou Mauerovou a dalšími aktéry tehdy vlastně bylo.

5 českých interpretů, jejichž hity nikdy nepouštějte na oslavě vaší babičky

20.března
V případě, že plánujete organizovat narozeninovou oslavu pro vaši babičku, tak byste se měli zaměřit i na vhodnou hudební produkci, která by měla být nedílnou součástí každé kvalitní párty. Existují však zakázané kapely a interpreti, kteří by na takových mejdanech zaznít neměli, jelikož by jejich hudba mohla znesvětit pozitivní atmosféru. Zde je 5 českých interpretů, které na babiččiných osmdes...

15 typických situací, které zažívá snad každá holka, co nemá kluka

20.března
Být single má sice své nesporné výhody, jenže ty člověk docení až teprve ve chvíli, když (mnohokrát po dlouhé a úporné snaze) už single není a hned tak znovu nebude.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes