globe24.cz

Popis:

Zprávy z domova

URL:

http://globe24.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

21,3 položek/den

Režisér Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, je v umělém spánku

22:02
Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do pražských Střešovic, kde leží v umělém spánku po náročné operaci. Jeho zdravotní stav se dramaticky zhoršil po návratu z dovolené.

Článek o roku 1968 Zemana rozhořčil, v Rusku se proti němu ohradí

22:02
Moskva - Článek na webu ruské armádní televize, podle něhož by Československo mělo být vděčno za sovětskou intervenci z roku 1968 rozzlobil vedle celé řady českých politiků i prezidenta Miloše Zemana, který je právě na návštěvě Ruska.

Politici se ohradili proti ruskému článku o roce 1968. Farský chce, aby se Zeman vrátil z Ruska

21:02
Praha – Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce, aby se na jednáních prezidenta Miloše Zemana v Rusku mluvilo o překroucených informacích k srpnu 1968, které se před návštěvou českého prezidenta objevily na webu ruské armádní televize Zvezda. Text ostře odsoudila celá řada českých politiků.

Česká potravinářská komora podpořila rušení protiruských sankcí

21:02
Praha – Česká potravinářská komora dnes zopakovala, že je pro ukončení sankcí EU proti Rusku. Podle komory by pak mohla Moskva zrušit embargo na dovoz potravin, které v roce 2014 zavedla.

Policie nepochybila. Inspekce uzavírá nehodu sportovního BMW i8

17:02
Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uzavřela vyšetřování květnové nehody policejního sportovního BMW i8 v Brně, při které se zranil zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš.

Praha není pro EU dost dobrá? Úřad EBA bude sídlit v Paříži

17:02
Praha - V pondělí země EU rozhodly, že Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) se po brexitu přestěhuje z Londýna do Paříže. Ve hře byla i Praha. Od počátku ale Praha příliš šancí neměla, shodli se analytici.

Boxer Plachetka se stále brání nařčením ze znásilnění. Žádá obnovu procesu

17:02
Brno - Krajský soud v Brně dnes znovu odročil jednání, v němž se zabývá žádostí bývalého boxera Ľudovíta Plachetky o obnovu procesu. Trojnásobný mistr republiky byl v roce 2012 odsouzen na osm let za znásilnění sestry své družky.

O post šéfa imunitního výboru se utkají Grospič a Gazdík, usednou v něm i Kalousek či Benda

16:02
Praha - Poslanci Stanislav Grospič (KSČM) a Petr Gazdík (STAN) se utkají o funkci předsedy sněmovního mandátového a imunitního výboru. Kluby do výboru nominovaly také Miroslava Kalouska (TOP 09), Marka Bendu (ODS) a Miroslava Roznera (SPD).

Porucha ADHD se netýká jen dětí. Ztrácení věcí a nepozornost mohou být příznak duševní poruchy

16:02
Praha - Poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) může trpět dvě až pět procent dospělých. Projevuje se častým zapomínáním či ztrácením věcí, nepozorností a chaotičností. Léčba je podle psychiatrů kombinací psychoterapie a léků, které působí ve srovnání s jinými duševními poruchami překvapivě dobře.

Před soudem stanul útočný sadista. V minulosti opakovaně znásilňoval, hrozí mu až 20 let

16:02
Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít čtyřicetiletou ženu, má bohatý trestní rejstřík. Kromě podvodu, loupeže a násilí vůči úřední osobě byl už také třikrát odsouzen za znásilnění. V souhrnu dostal v minulosti za znásilnění 15,5 roku vězení. Nyní mu hrozí 15 až 20 let.

Mladí Češi neumí abstinovat, roste nová generace alkoholiků

15:02
Praha - Říjnový průzkum agentury Ipsos pro likérku Stock Plzeň Božkov ukázal, že mezi lidmi od 18 do 30 let jsou jen čtyři procenta abstinentů, zatímco 90 procent mladých Čechů pije alkohol minimálně jednou měsíčně.

Uchazeč o Hrad se chce soudit, ukradli mu prý 75 tisíc podpisů

15:02
Praha - Prezidentský kandidát Josef Toman se chce bránit žalobou proti svému nezařazení do voleb hlavy státu. Tvrdí, že nasbíral téměř 75.000 podpisů občanů, podle ministerstva vnitra jich ale dodal jen 11.

Všemocný Babiš? Makám 20 hodin denně. Odmakáme to i za ostatní, tvrdí

14:02
Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš prý nerozumí tomu, když o něm někdo prohlašuje, že nepracuje. Podle svých slov "maká 20 hodin denně" a to u o víkendu. Svým kritikům poslal jasný vzkaz, okomentoval i spory o církevní restituce a vznik Demokratického bloku.

Černý pátek: Slevy i dopravci, autosalony či operátoři. Nenechejte se ale nachytat

14:01
Praha - Do slevových akcí na tzv. Černý pátek se letos zapojí více kamenných obchodů, poprvé také autosalony, mobilní operátoři a autobusoví dopravci. Obchodníci často slibují slevy v desítkách procent, realita ale může být jiná.

Bude Babiš vydán? Značná část poslanců je pro, důležité budou hlasy SPD

13:02
Praha - Lidovci podpoří vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli financování farmy Čapí hnízdo. Pro opětovné vydání obou poslanců jsou i poslanci ODS, ČSSD a Pirátů.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes