ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

40,5 položek/den

Politikům vzrostou příští rok platy. Poslanci dostanou 75 900 korun

16:45
Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o sedm procent. Jejich zvýšení bude přibližně o procentní bod nižší než letos. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se měla zvýšit podle výpočtu ČTK ze zveřejněného sdělení ministerstva práce a sociálních věcí o platové základně o 4 900 korun na 75 900 korun hrubého.

Bělobrádek přemýšlí co dál. Ve vrcholné politice by se mohl udržet do roku 2024

16:45
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek uvažuje, co bude dělat dál. Po letošních volbách skončil v pozici vicepremiéra pro vědu a výzkum. Nahradil ho sám předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Ve hře je prý i nápad, který by Bělobrádka udržel v nejvyšších patrech politiky do roku 2024.

Stát rozdělil potravinářům 400 milionů, čtvrtinu dostal Agrofert z Babišova svěřenského fondu

15:03
Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z toho více než čtvrtinu firmám z holdingu Agrofert. Holding, jehož majitelem byl někdejší ministr financí a nynější premiér Andrej Babiš (ANO), tak žebříček příjemců dotací vede. Dnes to uvedl deník Hospodářské noviny (HN). Babiš v únoru kvůli zákonu o střetu zájmů vložil akcie Agrofertu a firmy SynBiol do s...

Babiš začne hledat podporu pro svou vládu. Sněmovní kolečko zřejmě odstartuje u lidovců

15:03
První jednání o možné podpoře menšinové vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše nad programovým prohlášením se patrně odehraje s lidovci. Domluvenou schůzku v úterý dopoledne ČTK potvrdil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Migrace stlačená na nulu! Co nebylo řečeno o jednání v Bruselu. A návrh, který tam určitě nepadl

15:03
Evropa se musí začít bránit migraci, nebo skončí jako Byzantská říše, píše v textu pro ParlamentníListy.cz ekonom a publicista Martin Kunštek. Ve světle jednání Evropské rady v Bruselu nabízí jasné slovo: „Řešením by bylo vyslat na geostacionární oběžnou dráhu několik špionážních satelitů, které by hlídaly kritická místa hranic. Dnes lze za přibližně 1 miliardu dolarů (asi 21 miliard Kč) koupit...

Babiš dnes uvedl do úřadu zbývající čtyři ministry své vlády

14:28
Premiér Andrej Babiš (ANO) před dnešním druhým zasedáním svého menšinového kabinetu uvedl do funkcí zbývající čtyři ministry, s kterými nestačil úřady navštívit bezprostředně po středečním jmenování vlády, napsala ČTK.

Vedení Prahy chce získat místo ve správní radě VZP

14:28
Pražský magistrát by rád získal místo ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Novinářům to dnes řekl pražský radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO).

Odbory žádají Babiše: Nechte obchody o svátcích zavřené

14:28
Omezení prodeje ve velkých obchodech, které nyní platí o sedmi státních svátcích, by se mělo rozšířit na všech 13 svátků. Zákon o prodejní době v obchodech se po roce účinnosti osvědčil. Novinářům to dnes řekla předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) obchodu Renáta Burianová. Zprávu přinesla ČTK.

Na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR došlo k personální změně

13:54
Novou náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí se stala bývalá generální ředitelka úřadu práce Marie Bílková. Na svém webu o tom dnes informovalo ministerstvo. Jméno Bílkové zveřejnilo v přehledu organizační struktury mezi politickými náměstky. Dva dosavadní političtí náměstci – Gabriela Nekolová (ČSSD) a Tomáš Petříček – podle informací z internetových stránek úřad opouštějí. Zprávu přine...

Politikům věří Češi méně než youtuberům, ukázal průzkum. Neslavně končí i novináři

13:54
Tuzemským politikům věří Češi ještě méně než youtuberům či blogerům. Vyplývá to z říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Vyjádřením politiků k situaci v Česku věří jen asi šestina lidí, oproti loňsku tak důvěra značně klesla. Vyšší důvěru než politici mají herci, sportovci nebo novináři. Nejvíce lidé věří vědcům. Zprávu přinesla ČTK.

Fedor Gál, Cemper, Pospíšil. Čtěte, jak o akci Okamury a Le Penové píší noviny, které nesnáší Donald Trump

13:54
Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, na sociální síti twitter informuje o tom, jak se ve Spojených státech dívají na pražské protesty proti setkání Tomia Okamury (SPD) s dalšími radikálními evropskými politiky – s neúspěšnou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou, s nizozemským politikem Geertem Wildersem a s dalšími.

Je to podvodník! Fantom Tomáše Halíka znovu udeřil

13:19
Člen akademické obce Karlovy univerzity Otakar Jelínek se ve svém textu opřel do vzdělání a titulů Tomáše Halíka. „Co do akademických podvodů, je to výkon jistě hodný obdivu,“ sdělil Jelínek.

Vídeň: Kurzova vláda hotova, ale strhlo se peklo. Máme VIDEO

13:19
Rakouská vláda hned ve svůj první „úřední den“ poznala, že to nebude mít v tomto volebním období jednoduché. Ve Vídni se dnes koná hned devět demonstrací, jejichž účastníci spílají Kurzovi a spol. do fašistů a populistů.

„Nepotáhneme jako ovce na porážku.“ Miloš Zeman brutálně praštil do mezinárodní situace

12:45
Prezident Miloš Zeman je v Izraeli známou a uznávanou osobností. Možná bychom mohli říci celebritou. Svědčí o tom zájem o českou hlavu státu ze strany izraelských politiků i novinářů. Tamní noviny o výrocích Zemana týkající se izraelských záležitostí informují pravidelně. Teď dokonce prezident republiky poskytl rozhovor nejčtenějším izraelským novinám. Přinášíme jeho plné znění.

Mluvili jsme s britskou poslankyní a přítelkyní Okamury, kterou fyzicky napadli jeho odpůrci. Popsala celý incident i řadu dalš

12:45
ROZHOVOR Britská nezávislá europoslankyně Janice Atkinsonová z frakce Evropa národů a svobody popsala, jak byla napadena levicovými aktivisty cestou na konferenci v pražském Top hotelu. Popsala též, že britská premiérka Mayová brzdí brexit a že premíérka chce, aby Británie byla co nejvíce spoutána institucemi EU. Atkinsonová též hovořila o islamizaci Velké Británie a o konci svobody slova a dem...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes