ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

52.9 items/day

Tomáš Halík dosvědčuje na svou čest: Herman se mi svěřil, že mu Zeman vyhrožoval

17:42
Ve sporu ministra kultury Daniela Hermana s Hradem se na ministrovu stranu postavil Tomáš Halík. Tvrdí, že mu politik prezidentův nátlak a výhrůžky kvůli setkání s dalajlámou po schůzce s Milošem Zemanem popsal. Upozornil na to server Echo24.

Lidé už pochopili, že opět žijí v totalitě. Apatie, strach. Sociolog Hampl nabízí řešení, jak z toho ven

17:08
ROZHOVOR Senátní a krajské volby z letošního podzimu ukázaly především apatii veřejnosti, možná trochu kříženou dokonce se strachem. Jinak řečeno „zvyklosti z normalizační doby“. Sociolog Petr Hampl, který v nich sám neúspěšně kandidoval, pro ParlamentníListy.cz rozebírá podivnosti současné doby.

Tahle země je naše, vezmem si ji zpátky. Tomu kolaborantovi zbyde jen závislost na alkoholu. Jakub Janda drží sobotní šichtu u

17:08
Hned několikrát se v posledních hodinách vyjádřil Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty ke kauze přijetí dalajlámy ministrem Danielem Hermanem a následného prohlášení čtyř ústavních činitelů.

Atentát, myslel si tým Hillary Clintonové, když mu dorazila podivná zásilka. Nakonec to ale bylo jinak

16:34
Kvůli zásilce s podezřelým bílým práškem bylo v pátek večer místního času evakuováno newyorské ústředí kampaně demokratické kandidátky na úřad prezidenta USA Hillary Clintonové. Následně provedená analýza ale podle policie ukázala, že látka není škodlivá. Dnes o tom informovala zpravodajská stanice ABC.

Autogramiáda Kláry Samkové za velmi podivných okolností. Policisté, zaclánějící popeláři, nekompromisní muži snědé pleti. Máme

15:26
V pátek odpoledne měla proběhnout v jednom brněnském knihkupectví autogramiáda advokátky Kláry Samkové, a to v souvislosti s vydáním její knihy „ Proč nesmí islám do Česka“. Příslušné knihkupectví ji ale z ne zcela jasných důvodů zrušilo. Samková ale byla na místě a v čase, ve kterém mělo k autogramiádě dojít, přítomna. Vyplývá to z informací na facebookovém profilu Kláry Samkové.

Lidovec premiérem. Přijde to prý dříve, než se nadějeme

15:26
Nad tím, v čem spočívá přitažlivost lidovců, se zamýšlí server Reflex.cz. „Vždyť například kompetence a vládní post Pavla Bělobrádka řada lidí považuje jen tak do počtu,“ podivuje se autor zamyšlení.

Olomoucký rektor navrhl Hermanovu strýci Bradymu udělit vyznamenání univerzity

14:51
Olomoucký rektor Jaroslav Miller navrhl udělit Jiřímu Bradymu, který prošel Terezínem i Osvětimí a celý život píše a přednáší o hrůzách holokaustu, vyznamenání Univerzity Palackého. Jde o reakci na krok Hradu, který jej údajně ze seznamu oceněných vyškrtl po setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlámou.

Bojkot Zemanových oslav na Hradě. Gazdík, Horáček, Pithart a další organizují konkurenční akci. Zeman je zlý, podlý a záludný,

14:18
Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) kvůli chování Hradu kolem vyznamenání Jiřího Bradyho zorganizuje alternativní akci na připomenutí státního svátku 28. října. Informoval o tom na facebooku a svou iniciativu potvrdil ČTK. K ignoranci hradního ceremoniálu vyzývá například i kněz Tomáš Halík.

Šrouby svobody se utahují. Bude nám Jakub Janda přes státní úřad přikazovat, co si myslet? Ve stínu tancovačky kolem dalajlámy

14:18
TÝDEN V MÉDIÍCH Nad absurdní tancovačkou, kterou ztropili kolem dalajlámovy návštěvy v Praze někteří politici i novináři, se ve svém pravidelném ohlédnutí za médii uplynulého týdne zamýšlí Petr Žantovský. Všechny ty řeči o duchovním vůdci Tibeťanů považuje za zástupné, protože šlo o to zaútočit na prezidenta Miloše Zemana, který je vnímán jako člověk, jenž otevírá dveře čínským investicím. Dopo...

Píšeme kapitolu knihy české hanby. Za Havla ani za Klause by si toto Číňané nedovolili, soudí Ondřej Neff

13:43
Publicista Ondřej Neff je podle všeho znechucen, a to jak počínáním Číny okolo návštěvy dalajlámy v Česku, tak kroky prezidenta Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a předsedy Senátu Milana Štěcha (všichni tři ČSSD). V těchto dnech prý píšeme jednu velkou kapitolu v knize české hanby.

Sobotka řečnil na konferenci u Fica. Tentokrát lákal k ČSSD seniory a zaměstnance

13:43
V současné Evropě podle českého premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky sílí hnutí, která vystupují proti evropské integraci a proti tradičnímu politickému systému. Sociální demokracie musí zareagovat na obavy občanů z budoucnosti, řekl dnes Sobotka v projevu na programové konferenci slovenských sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. Zprávu přinesla ČTK.

Kauza "medaile pro strýce" pronikla i do světového tisku. Cituje ministra Hermana

12:35
Možnosti, že český prezident Miloš Zeman údajně neudělí státní vyznamenání Jiřímu Bradymu za to, že se jeho synovec a ministr kultury Daniel Herman setkal s tibetským duchovním vůdcem, už si všiml i světový tisk. O tom, že muž, jenž přežil holocaust, nedostane státní vyznamenání, ačkoli ho původně zřejmě měl dostat, píše agentura Reuters i deník New York Times.

Ze zprávy ministerstva vnitra: Pravicoví extremisté jsou rozhádaní. Konvičkovy akce jim škodí

12:01
Ministerstvo vnitra vydalo zprávu o činnosti levicových a pravicových extremistů v posledních několika týdnech. Především pravicoví radikálové prý před krajskými volbami zintenzivnili svou činnost. Oslabila je však vzájemná rozhádanost. Odborníci z Ministerstva vnitra upozorňují, že protiislámským extremistům akce Martina Konvičky spíše škodí.

Herman není připodělaný a populistický, podpořil svého kolegu lidovec Jurečka. A dalajlámu prý klidně podpoří i před Číňany

11:26
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) je jedním z politiků, kteří se zapojili do slovní bitvy mezi Hradem a lidoveckým ministrem kultury Danielem Hermanem, jenž se sešel s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Jurečka u Hermana ocenil, že není „připodělaný a populistický“. Deníku Právo navíc prozradil, že se chystá na cestu do Číny a klidně tam své názory zopakuje.

Zajímavá spekulace Romana Jocha: Trumpa možná přemluvil ke kandidatuře Bill Clinton. Nikoho jiného by totiž Hillary neporazila

10:52
Ředitel Občanského institutu Roman Joch se dívá za velkou louži a hodnotí nadcházející americké prezidentské volby. Dospívá k závěru, že proti sobě stojí dva tak nepopulární kandidáti, protože kdokoli jiný by jak Donalda Trumpa, tak Hillary Clintonovou dávno převálcoval. Po vyhodnocení neoblíbenosti obou kandidátů přichází se zvláštní myšlenkou. Trumpa ke kandidatuře možná přesvědčil Bill Clinton.
© 2000-2016 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes