15
new stories - click to show

Eva Bosáková

Related to

Krutý osud legendární Věry Čáslavské: Vražda v rodině a deprese

30.August » eXtra.cz
Čas letí jako voda. Dnes je tomu už pět let, kdy tento svět opustila jedna z nejslavnějších českých sportovkyň všech dob Věra Čáslavská. Ta prohrála svůj boj s rakovinou slinivky, hodně si však vytrpěla i předtím.

Gymnastka Eva Bosáková (†59) získala zlato na olympiádě, dvakrát byla mistryní světa!

13.May » Ahaonline.cz
Její salto nazad se zapsalo do sportovní historie Eva Bosáková (†59) byla naší nezapomenutelnou gymnastickou hvězdou. Jeden úspěch za druhým sbírala hlavně díky svojí průbojné a ctižádostivé povaze. A jak se nenechala odradit od těch nejkrkolomněj...

Sportovní ikona Věra Čáslavská. Bojovala se soupeřkami, režimem, manželem i rakovinou

3.May » Sport.cz
Byla globální superhvězdou, s jedenácti medailemi z olympijských her je dodnes nejúspěšnější českou sportovkyní v historii republiky. Skutky Věry Čáslavské však dalece přesáhly hranice sportu, a možná právě proto byl její život jeden velký boj.

Litování z duše nesnášela. Osudové ženy: Věra Čáslavská

6.March » ČRo 2 - Praha
Nejúspěšnější česká sportovkyně, národní symbol odvahy a svého času druhá nejznámější žena planety. V životě ale čelila překážkám, které ji téměř srazily na kolena.

Nejstatečnější. Věra Čáslavská protestovala proti sovětské okupaci na stupních vítězů

20.October » Paměť národa
Gymnastka Věra Čáslavská dala najevo nesouhlas s okupací Československa před milióny diváků na celém světě, když na olympiádě v Mexiku odvrátila hlavu při sovětské hymně.

Za úspěch ji čekal zákaz. Proč po konci kariéry spolupracovala s STB? Osudové ženy: Eva Bosáková

11.July » ČRo 2 - Praha
Byla symbolem úspěchu naší gymnastiky ještě před Čáslavskou. Sportovní kariéru i osobní život jí však komplikoval její nezkrotný temperament.

Osudy socialistických sportovců: Za jejich smrt mohl virus HIV, vážná vleklá nemoc i mrtvice

16.November » Lifee.cz
Sport se provozoval vždy a všude. Nic na tom nezměnily ani války, spory nebo hladomory. I za socialismu jsme měli pár ojedinělých sportovních es, avšak jejich osudy už tak veselé nebyly. Připomeňme si úspěchy, neúspěchy a také životní příběhy česk...

Fragmenty z Hradce 2019 (No. 6)

28.September » Divadelní noviny
Sprint s časem má vždy pouze jednoho vítěze. A člověk to není. Budiž mi proto omluvou, že se s poslední reflexí vracím k 25. ročníku DER až ve chvíli, kdy se stal uzavřenou historií.

Před třemi lety zemřela Věra Čáslavská: Legendární sportovkyni bil a psychicky týral manžel

30.August » Lifee.cz
Věra Čáslavská se narodila 3. května 1942 v Praze a zemřela 30. srpna 2016. Naše nejslavnější česká gymnastka se celý život chovala hrdinně. Ať už se jedná o rok 1968, nebo její hrůzostrašné manželství, které její psychiku ovlivnilo ve velké míře.

České gymnastice se blýská na nové olympijské časy: 9. září se otevře špičková hala SK Hradčany

29.August » Novinky.cz
Znovu oživit dobu, kdy byla gymnastika v Česku na vrcholu. Jako za časů Věry Čáslavské nebo Evy Bosákové. To je cílem nově vybudované gymnastické haly Odysea73 při SK Hradčany Praha, která bude slavnostně otevřena 9. září společně se zrekonstruova...

Olympijský triumf byl mstou za okupaci. Po návratu Čáslavskou obklopili donašeči StB

13.June » Aktuálně.cz
Boj s okupanty a normalizátory začala slavná gymnastka protestem proti sovětské vojenské intervenci už při udělení olympijského zlata v Mexiku 1968.

Osudy socialistických sportovců: Za jejich smrt mohl virus HIV, vážná vleklá nemoc i mrtvice

20.May » Lifee.cz
Sport se provozoval vždy a všude. Nic na tom nezměnily ani války, spory nebo hladomory. I za socialismu jsme měli pár ojedinělých sportovních es, avšak jejich osudy už tak veselé nebyly. Připomeňme si úspěchy, neúspěchy a také životní příběhy česk...
Laďka Kozderková - Česká zpěvačka a herečka
Vladimír Dryml - Politik za ČSSD

Tato informační stránka o Eva Bosáková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Bosáková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes