Ivan Dejmal

Related to

V Jizerských horách vybudují 60 přehrážek a vysadí 14.100 dřevin

10:54 » Agris
V Jizerských horách začaly práce na evropském projektu, jehož cílem je vrátit do oblasti Jizerské smrčiny původní dřeviny a pomoci se zadržováním vody v rašeliništích. Do tří let ochránci přírody vysadí 14.100 dřevin a vybudují 60 přehrážek.

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

17.November » Naše Jablonecko
Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana D...

Desítky přehrážek ochrání vzácná rašeliniště Jizerské smrčiny

16.November » Ekolist
Do Jizerských hor se v následujících třech letech vysadí 14 100 sazenic původních smrků ztepilých, jedlí a listnatých dřevin. A spolu s tím se vybuduje na 60 přehrážek, které mají pomoci ochránit místní rašeliniště. Na projektu Obnova evropsky výz...

Lesy v Jizerských horách se stále vzpamatovávají ze své klinické smrti za socialismu

9.November » Aktuálně.cz
Liberecká Nadace Ivana Dejmala a Jizersko-ještědský horský spolek získaly na obnovu místních lesů z eurofondů desítky miliony korun.

Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám

8.November » Naše Jablonecko
Benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky spatřil světlo světa již podeváté. Vydává ho Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a výtěžek z jeho prodeje věnuje na projekty pomáhající Jizerským horám. Fotografie do něj vybírala odborná porota ze sním...

Za socialismu příroda trpěla i v Libereckém kraji. Už se mátoří

3.November » Liberecký deník
Kyselé deště, těžká technika a smrky. Jizerské hory se z ekologické katastrofy budou uzdravovat ještě hodně dlouho.

Nové byty pro puštíky

3.November » adam.cz
Ochránci přírody z Plzeňska instalovali ve spolupráci s lesníky speciální budky pro naše nejvzácnější sovy...

Lesy v Jizerských horách se stále vzpamatovávají ze své klinické smrti za socialismu

29.October » Aktuálně.cz
Liberecká Nadace Ivana Dejmala a Jizersko-ještědský horský spolek získaly na obnovu místních lesů z eurofondů desítky miliony korun.

Jizerky potřebují pomoc. Dědictví normalizace překonávají lesy díky milionům z EU

29.October » Aktuálně.cz
Jizersko-ještěský horský spolek a liberecká Nadace Ivana Dejmala na ochranu přírody získaly z EU na obnovu Jizerek nemalé peníze.

Jak se stát pánem vod? Koukat na déšť s lopatou v ruce

22.October » Příbramský deník
/FOTOGALERIE/ Uznání za jedinečnou práci s vodou v krajině, která navíc nevyžaduje velké finanční náklady, převzal v neděli 20. října v Kosově Hoře nedaleko Sedlčan arborista a ornitolog Lubor Křížek, jenž tam žije na samotě v bývalé hájovně.

Křížové výpravy J. P. Kříže (No. 5)

21.October » Divadelní noviny
Od čtenáře -- "Nutné" násilí stíhalo a stíhá násilí, ale "nový" řád bez násilí nikde. Zato chorobného neřádu přibývá.... O inscenaci Martina Glasera hry Douga Wrighta Pera markýze de Sade v Národním divadle Brno.

V Lužických horách se podařilo vysadit přes dva tisíce vzácných tisů červených

16.October » Ekolist
Do Lužických hor se pomalu vrací vzácný strom našich lesů, tis červený. Za vysazováním nových semenáčků stojí lidé z Českého svazu ochránců přírody, kteří sbírají plody dochovaných stromů a ve vlastní školce z nich pěstují nové sazenice. Ty pak na...

Tato informační stránka o Ivan Dejmal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Dejmal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes