15
new stories - click to show

Peter Duhan Český novinář a manažer

Related to

Český rozhlas oslavil stoleté výročí koncertem v Riegrových sadech

29.May » pres.upmedia.cz
Český rozhlas oslavil svých sto let velkolepým koncertem. V pražských Riegrových sadech vystoupily přední osobnosti české hudby. K divákům promluvil také prezident a během víkendu se v rozhlase konaly dny otevřených dveří. Byl teprve druhý v Evropě,…

Generál Lorenc, který v listopadu 89 vydal StB rozkaz nezasahovat

17.November » Český rozhlas Plus
Poslední šéf komunistické Státní bezpečnosti Alojz Lorenc byl v roce 1992 postaven před soud za zneužívání pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody.

Bouřlivé Slovensko v listopadu 1989

11.November » Český rozhlas Plus
Tvrdý zásah policie proti manifestaci studentů 17. listopadu 1989 vyvolal u české i slovenské veřejnosti odmítavou reakci.

Generál Lorenc, který v listopadu 89 vydal StB rozkaz nezasahovat

28.October » Český rozhlas Plus
Poslední šéf komunistické Státní bezpečnosti Alojz Lorenc byl v roce 1992 postaven před soud za zneužívání pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody.

Poselství apokalypsy jménem Hirošima a Nagasaki

Jaké to je, když se jadernými zbraněmi nevyhrožuje, ale když se použijí? Poslechněte si úvahy autora Petera Duhana z roku 2005.

Z pamětí šéfa StB Alojze Lorence

Jedním z klíčových mužů událostí v Československu v roce 1989 byl všemocný šéf Státní bezpečnosti Alojz Lorenc. Jaká byla jeho role?

Ctnostné bestie

V dokumentárním pásmu s názvem Ctnostné bestie se v roce 2005 publicista Peter Duhan zamýšlel na tím, kdo a jací byli vrcholní nacističtí funkcionáři.

Hitlerova sebevražda v bunkru

Co znamenala pro konec druhé světové války smrt Adolfa Hitlera v bunkru pod berlínským Říšským kancléřstvím?

Zapomenuté příběhy studené války

Lze vysledovat souvislost mezi mírovou konferencí na Jaltě na konci druhé světové války a stavbou Berlínské zdi v roce 1961?

Mezinárodní mírové hnutí v době totality

Kdo byli v 70. a 80. letech stoupenci mezinárodního mírového hnutí? A proč se často objevovali po boku totalit? Odpovídá repríza dokumentárního pásma Petera Duhana.

Tato informační stránka o Peter Duhan zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Peter Duhan" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes