15
new stories - click to show

Ladislav Dvořák

Related to

BáSnění Petra Mazance

27.February » ČRo
Básník, regionální historik a bývalý středoškolský učitel čte a komentuje texty Gerarda M. Hopkinse, Gottfrieda Benna, Ladislava Dvořáka a Zbyňka Hejdy.

Poučení z krizového vývoje – trh funguje

22.February » blog.idnes.cz
Máme za sebou rok nevídané krize, který ukázal jednu základní pravdu. Tak, jako voda teče z kopce, věci padají směrem k zemi, tržní hospodářství prostě funguje.

Dezoláti, naši lidi ….. ale co s nimi?

3.February » blog.idnes.cz
Jedni nazývají voliče poraženého prezidentského kandidáta neschopnými dezoláty, jiní mluví o 2,4 mil. zoufalých lidí, kteří volají o pomoc. Tak či tak, jsou tady ale s námi a je třeba spolu dále normálně žít.

Je 150 km/h dostatečně pravicových?

19.January » blog.idnes.cz
Ministerstvo dopravy oznámilo radostnou zvěst. Protože je třeba neukázněné řidiče, kterých je v naší zemi nepřeberně, umravnit, navýší se drasticky pokuty, a jako bonbonek nejvyšší rychlost na dálnici zvýšíme na 150 km/hod.

Legendární časopis Tvář komunisté dvakrát zakázali. Bolševickým buranům vadila svoboda, říká Bohumil Doležal

3.December » Forum24
Už deset let vytváří nezisková organizace Art for good, Nový život výstav na webovém portálu artforgood.cz prostor k zamyšlení nad důležitými událostmi především v oblasti výtvarného umění. Nyní poskytli prostor časopisu Tvář, tak, jak vycházel v le…

Zavřené vysoké školy a popravy. Události z listopadu 1939 den po dni

17.November » Český rozhlas Plus
Tehdy nacisté zavřeli české vysoké školy. Začaly popravy studentů a transport dalších do koncemtračního tábora. Dokument o událostech roku 1939 připravil Ladislav Dvořák.

Spravedlivé důchody opět na stole

19.October » blog.idnes.cz
Tak jsme se od vlády dozvěděli, že bude brzy nutné zvýšit věk pro odchod do důchodu, protože na ně nemáme. Současně vláda navrhuje snížení důchodů pro vybrané skupiny pracovníků.

Řidiči sobě i tobě

14.September » blog.idnes.cz
Před volbami se opět rozpoutal boj o myšlenkově podprůměrné občany, a tak se objevují zajímavé slogany. V Praze přišli například Řidiči sobě s heslem Metro zdarma!

Pět způsobů, jak nevyřešit energetickou krizi

5.September » blog.idnes.cz
Kdosi chytrý pravil, že na každý složitý problém existuje několik jednoduchých řešení, která jsou zaručeně chybná. V návrzích lidových myslitelů se toto rčení přesně odráží. Pojďme se podívat na pár takových možností.

BáSnění Petra Čermáčka

30.August » ČRo
Básník a výtvarník Petr Čermáček čte a komentuje texty svých oblíbených autorů – Kennetha Rexrotha, Ladislava Dvořáka, Zbyňka Hejdy a Zdeňka Volfa.

Z Mateřídoušky do ouška. Pohádky českých básníků a spisovatelů pro časopis Mateřídouška

29.August » ČRo 2 - Praha
Můžete se těšit na hravé i poetické příběhy Daisy Mrázkové, Pavla Šruta, Ludvíka Aškenazyho, Radovana Krátkého a dalších autorů.

Vláda v zajetí pravicových dogmat zahájila budování socialismu

25.August » blog.idnes.cz
Poslední vládní nápady typu učinit příjemci sociálního tarifu všechny občany, dotovat jim hypotéky a podobně vypadají opravdu hodně socialisticky.

Tato informační stránka o Ladislav Dvořák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ladislav Dvořák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes