15
new stories - click to show

Eva Hájková

Related to

Papež o homosexualitě opět cenzurován

3.November » Deník Referendum
Nedávné papežovo vyjádření k homosexuálním svazkům lze číst různě. Významné by přitom mohlo být především pro vlastní struktury církevní instituce. Česká pobočka Radio Vaticana ho však uvádí na pravou míru. Pro jistotu.

Festival Evolution v září bude! Co si nenechat ujít?

3.September » Esoterika.cz
Třetí víkend v září se na Výstavišti v Praze Holešovicích ponese v duchu zdravého životního stylu. Konat se zde totiž bude Festival Evolution, na kterém pořídíte nejen potraviny v bio kvalitě, přírodní kosmetiku a ekologické produkty, ale navíc zd...

Založil klub, aby trénoval talentované běžce. Teď křtí František Němec knihu

27.August » Břeclavský deník
Důvod k oslavám mají příznivci atletiky a především svěřenci Františka Němce, trenéra atletického oddílu v Přísnoticích. K půl století činnosti oddílu vychází i kniha s názvem 50 let atletiky v Přísnoticích.

Eva Hájková: Jak ochránit zdraví zaměstnanců v kancelářích, ve skladu a na prodejnách?

Česko trápí koronavirová epidemie, přesto firmy i nadále posílají své zaměstnance do práce. Řada firem již nařídila povinný homeoffice, ale ne vždy bylo toto opatření...

Eva Hájková: K úvahám Václava Bělohradského o „konzervativním socialismu“

23.February » Deník Referendum
Autorka komentuje úvahu Václava Bělohradského, v níž nad knihou Jeana-Claude Michéa Tajnosti levice obhajuje konzervativní pojetí socialismu. Ač mu v něčem dává zapravdu, ukazuje současně, v čem jsou limity takového přístupu.

Eva Hájková: Hlučínsko včera a dnes

12.January » Deník Referendum
Málokdo dnes zná švy, které pojí Hlučínsko se zbytkem českých zemí. Nesnadné vzájemné vztahy hlučínských „Moravců“, například zcela netknutých zdejším národním obrozením, a Čechů z Moravy a Slezska uvádí plně v soulad až členství v EU.

Eva Hájková: Ode zdi ke zdi – přemítání s Václavem Bělohradským

28.November » Deník Referendum
Eva Hájková souhlasí i polemizuje s Václavem Bělohradským a pokouší se ho interpretovat i doplnit. Kapitalismus dosud sloužil k uspokojování potřeb, jimž lidé dávali přednost před jinými. A najednou jsou tu důsledky, s nimiž si nevíme rady.

Eva Hájková: Dobré zprávě vždy předcházela špatná – a tu dnes nesou klimatičtí aktivisté

12.November » Deník Referendum
Eva Hájková se zamýšlí nad dialogem zastánců a odpůrců apokalyptického jazyka. Kdyby klima-aktivisté lidmi psychicky otřásli, splnili by tak vlastně úlohu šiřitelů špatné zprávy – a ta musela vždy v historii předcházet zprávě dobré zprávě.

Eva Hájková: Mýtus mládí

6.October » Deník Referendum
Myšlenka, že mladí lidé změní starý nefunkční svět v něco nového a lepšího, se v západní civilizaci objevovala zejména v souvislosti s hnutími, která usilovala o radikální změnu společnosti. Nakolik idea vešla ve skutečnost?

Zuzana Švédová: Sedm pozoruhodných knih věnovaných výživě

9.September » Ve hvězdách TV
Do mé poradny chodívají velmi často dotazy týkající se nejrůznějších publikací, které by smysluplně doplnily vaše nutriční obzory a zcela jistě stály za přečtení. Ruku na srdce, ač sama jsem neúnavný čtenář, málokdy mohu opatřit knihu nálepkou Zda...

Eva Hájková: Odpustit Jidášovi

Postava Jidáše byla v dějinách křesťanství vždy předmětem sporů a dohadování. Zosobňuje totiž v sobě ne vždy vyjasněnou představu o tom, jak vypadá skutečné odpuštění.

Tato informační stránka o Eva Hájková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Hájková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes