15
new stories - click to show

Ivan Hartman

Related to

Až po uši v Řece. Tým kolem zpěvačky Lenky Dusilové vytvořil cyklus "symfonických básní" pro 21. století

20.November » Kultura.iHNed.cz
Na světě existují dvě jistoty, které se pravidelně opakují: že každé ráno vyjde slunce, a že když Lenka Dusilová vydá nové album, získá Anděla. K této ceně nejspíš zpěvačka a skladatelka směřuje také s novinkou Řeka.

Malíř Mikuláš Medek v člověku uklidí. Na nynější pražské výstavě z hlavy vymete balast

18.September » ego!
Podle existenciálního obrazu Nahý v trní se jmenuje retrospektivní výstava Mikuláše Medka, kterou zahájila Národní galerie. Dílo malíře, jenž je už 46 let po smrti, ukazuje ve třech budovách v co největším možném celku.

Bývali jednou z nejžádanějších skupin. Poutníci dvěma koncerty oslaví 50 let

6.September » Bleskově.cz
Koncem 80. let kapela Poutníci hrála přes 200 koncertů ročně před vyprodanými sály. V prosinci si vystoupeními v Brně a Praze připomene 50 let existen

Slyšte, lidé! – Deset hudebních tváří Vladimíra Mišíka

2.August » Rádio Proglas
Vladimír Mišík získal za své album Jednou tě potkám z roku 2019 šest cen Anděl. Na tento obrovský úspěch reagujeme pořadem, ve kterém si tuto legendu české hudby představíme v deseti různých nahrávkách: od raných záznamů se skupinami Matadors, Blu...

10 ohlédnutí za hudbou roku 2019: Mišíkova přesná trefa, Cohenova posmrtná deska i návrat Dunaje

31.December » Kultura.iHNed.cz
Byla to hlavní tuzemská kulturní událost roku 2019 napříč žánry, ačkoliv nejvíc připomínala absurdní divadlo. Jmenovat by se mohla Odvolávání ministra kultury Antonína Staňka. Stačil pouhý rok ve funkci, aby tento politik stáhl svěřený úřad na...

Nekrolog: Romek Hanzlík v sobě nesl svobodomyslného ducha euforických 90. let

2.June » Aktuálně.cz
"Můžeme polemizovat, jestli po smrti opravdu přichází temné nic, či co je vlastně na konci tunelu.“ Teď polemiky končí. Romek Hanzlík si to vyjasnil.

Pavlíčkovo dunění otřásá Hradem. Slavný kytarista posílá lidem havlovské srdce

9.May » Aktuálně.cz
Kdyby měli čeští rockeři svůj Hrad, nejspíš by si zvolili Michala Pavlíčka. Jeho nová deska je přesvědčivým volebním programem.

Pavlíčkovo dunění otřásá Hradem. Slavný kytarista posílá lidem havlovské srdce

1.May » Aktuálně.cz
Kdyby měli čeští rockeři svůj Hrad, nejspíš by si zvolili Michala Pavlíčka. Jeho nová deska je přesvědčivým volebním programem.

Recenze: Karel Plíhal zpíval v Semaforu. Padl tam do otcova náručí

21.January » Aktuálně.cz
Vystoupení Karla Plíhala stálo pevně na slově, aniž by hudbu odsunulo do pozadí. Koncert se proměňoval ve slovník českých novotvarů.

Česká filharmonie založila komorní orchestr, řekli si o něj sami hudebníci

Na festivalu Concentus Moraviae dnes bude mít premiéru Komorní orchestr České filharmonie. "Není to iniciativa vedení, spíš potřeba hráčů, sami si o to říkali," říká ředitel filharmoniků David Mareček. Komorní orchestr by měl ale širší uplatnění n...

Tato informační stránka o Ivan Hartman zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Hartman" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes