15
new stories - click to show

Aleš Homola

Related to

Další rána pro Brno. K zemi má jít textilka „moravského Manchesteru“

V Brně mizí cenné historické budovy. Teď se rozhoduje o budoucnosti bývalého areálu Mosilany. Politici se přou o rozsah památkových zón, které by developerům nastavily mantinely.

Brno roky řeší, jak zachránit stovky památek. Sami politici přitom žádají o bourání

7.March » iROZHLAS
Památkáři nesouhlasí s bouráním secesní stavby v městské památkové rezervaci. Nájemní dům číslo 11 v ulici Veveří patří politikům z ODS, která v Brně vládne. Ještě loni byl památkově chráněný, stejně jako asi čtrnáct stovek budov, které kvůli admi...

Soumrak historie Brna? Začíná ve velkém bourat své vily a zámečky! Investoři kašlou na zákony

6.March » Blesk.cz
Brno ve velkém bourá řadu cenných prvorepublikových vilek, císařských činžáků, a dokonce i jeden zámeček. Ve městě, které se světu chlubí vilou Tugendhat a unikátní architekturou, totiž ztratilo památkovou ochranu na 1 400 domů.

Brno roky řeší, jak zachránit stovky památek. Sami politici přitom žádají o bourání

5.March » ČRo Brno
Památkáři v Brně nesouhlasí s bouráním secesní stavby v městské památkové rezervaci. Nájemní dům číslo 11 v ulici Veveří patří politikům z ODS, která v Brně vládne.

O ochranu přišlo 1400 památek, o bourání jedné z nich žádají politici z ODS

5.March » iRegiony Impuls
Brno se snaží chránit domy, jež v lednu definitivně pozbyly status památek. Vedení Brna tvrdí, že hledá řešení, jak tomuto bourání zabránit. Špičky poslanec Pavel Blažek a náměstek brněnské primátorky Robert Kerndl (oba ODS) přitom požádaly u jedn...

Slavná pošta u brněnského nádraží skončí, budova už příliš zchátrala

5.February » iRegiony Impuls
Už desítky let sem zástupy lidí chodí vyřizovat dopisy, balíky i složenky. Pošta vedle hlavního vlakového nádraží, která před pandemií obsloužila na 50 tisíc zákazníků měsíčně, se za tu dobu stala jedním z neodmyslitelných symbolů Brna. Jenže v po...

Brno chystá masivní ochranu památek, zóny vyrostou na tisících hektarech

25.August » iRegiony Impuls
Brno je po třiceti letech nejblíže vyhlášení nových památkových zón. Ochrání obří území o rozloze tisíc hektarů, stupně ochrany se různí.

Dům spjatý s Tugendhaty jde k zemi. Brno ztrácí svou tvář

8.February » Seznam Zprávy
Brno má podle ministerstva kultury nejslabší plošnou ochranu památek v Česku. Tristní stav může vyřešit největší památková zóna v zemi. Její zřízení se ale vleče.

Brno na ministerstvu kultury neuspělo. Fuchsově dvojvile hrozí poškození, bojí se památkáři

21.January » iROZHLAS
Rodinný dům významného architekta Bohuslava Fuchse může nenávratně přijít o svůj vzhled, který si fotí turisté z celého světa. Meziválečná vila v brněnských Žabovřeskách je památkově chráněná jen ze dvou třetin.

Památkáři zpřísní v nové zóně v centru Brna dohled

17.January » Brněnský deník
Podnikatel Dan Mádr vlastní už řadu let část domu ve Smetanově ulici v centru Brna. Zamýšlené vyhlášení památkové zóny, které bude znamenat přísnější dohled památkářů, mu nevadí. „Měl by to ale být rozumný kompromis mezi památkově chráněnými objek...

Z bývalého zámečku ve vojenském prostoru Březina zmizel erb

14.January » Blanenský deník
/FOTO/ Bývalý lovecký zámeček Ferdinandsko ve vojenském újezdu Březina na Vyškovsku je památkově chráněný. Podle památkářů je však ve velmi špatném stavu a patří mezi ohrožené památky. Vojenská policie nyní řeší případ, kdy neznámý pachatel poniči...

Brno chce příští rok vyhlásit památkovou zónu, ochrání stovky objektů

19.December » iRegiony Impuls
Ještě letos v březnu to vypadalo na patovou situaci. Přesto památkáři a město našli společnou řeč. Novou památkovou zónu, která v Brně ochrání stovky historicky cenných objektů, chtějí vyhlásit už v příštím roce.

Tato informační stránka o Aleš Homola zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Aleš Homola" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes