15
new stories - click to show

Vojtěch Jasný

Related to

Všichni dobří rodáci: Herci byli vybráni podle horoskopů Heleny Růžičkové

14.November » Kafe.cz
Dvacet let trvalo režiséru Vojtěchu Jasnému než nashromáždil materiál na legendární film Všichni dobří rodáci. Životní osudy obyvatel z valašské vesnice Kelč, kde vyrůstal, byly pro něj tak důležité, že do příprav zapojil nejen svou matku, ale tak...

Žďárské vrchy a okolí s foťákem od jara do jara a nikdy jinak.

2.November » blog.idnes.cz
Tato Chráněná krajinná oblast je na klid, pohodu a focení jako dělaná. Můžete jen tak courat přírodou, obdivovat panoramata, navštívit na Veselém kopci skanzen lidové architektury, památku UNESCO na Zelené hoře, můžete toho hodně.

Mučení nebolelo Němce méně než Čechy. Slámův film vypráví o tom, co vytěsňujeme

10.September » Aktuálně.cz
Snímek o poválečném odsunu Němců předvádí praktickou nemožnost stát mimo, do ničeho se nenamočit. Dobro se tu vždy nějak špiní zlem.

10 osobností z historie, které měly (údajně) černošské předky

18.August » ExtraStory.cz
První pohled někdy klame. Přečtěte si, které slavné osobnosti měly černošské předky, nebo o kterých se to aspoň říká.

Netflix: Novinky a tipy na srpen 2020

18.August » Kinobox.cz
České filmové klasiky, originální horory, kultovní komedie, oscarová kriminálka či revoluční sci-fi. Je jen na vás, čemu dáte v srpnu na Netflixu přednost!

Všichni dobří rodáci možná napodobí sousedy. Roste v Bystrém Strom roku?

20.July » ČRo Pardubice
Loňský triumf Chudobínské borovice inspiroval nedaleké Bystré u Poličky. To chce v celostátní anketě prorazit se svou dřevinou. Už je mezi nejlepšími dvanácti. Spoléhá hlavně na příběh dřevěného herce. Vojtěch Jasný ho obsadil hned do několika filmů.

Čeští režiséři v zahraničí: Kteří filmaři udělali za socialismu díru do světa?

21.June » CNN Prima NEWS
Úspěšných českých režisérů, kteří byli nuceni tvořit v zahraničí, byla celá řada. Kteří z nich se do dějin kinematografie zapsali nejvýrazněji?

Nejnebezpečnější filmy, které chtěl socialismus zničit. V trezoru neskončilo dílo provokativní režisérky

16.June » ČtiDoma.cz
Že do trezoru patří jenom peníze, šperky a cenné papíry? Za minulého režimu tomu tak rozhodně nebylo. Daleko od zraků diváků se... Kultura

Letní kino – Všichni dobří rodáci

2.June » Praha 14
Lidé si po válce oddychli, přichází ale rok 1948 a společnost se rozděluje na dva nesmiřitelné tábory. Legendární film Všichni dobří rodáci režiséra Vojtěcha Jasného patří k těm nejkrásnějším a myšlenkově nejhlubším snímkům, které v Československu...

Klaus: Imunitní systém liberální společnosti je slabý

24.March » Echo24.cz
Již šesté pokračování mého vybírání myšlenek z mé četby před mnoha lety začíná u velké liberální osobnosti v podstatě neliberální Francie, kterou byl zcela originální myslitel Anthony de Jasay. Byl, protože zemřel před rokem, v lednu 2019. Vznikla...

Z filmového archivu: Vy neznáte Alberta?

19.March » i60.cz
Co dělat v karanténě? Pustťe si film! Na tomto místě vám nyní každý den nabídneme český snímek z Národního filmového archivu. Dnes to bude film "Vy neznáte Alberta?" s Jarou Kohoutem v hlavní roli.

Tato informační stránka o Vojtěch Jasný zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vojtěch Jasný" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes