15
new stories - click to show

Martin Ježek

Related to

Místo doplňků stačí pestrá strava. Jak velkou roli hrají vitaminy?

21.November » Lidovky.cz
„Jíme-li pestře, nemusíme užívat vitaminové přípravky,“ říká mluvčí České lékárnické komory Michaela Bažantová.

Zdraví je důležitější než věk. Jak vzdorovat nemocem?

20.November » Lidovky.cz
Jste nemocní? Máte oslabenou imunitu. To slýcháváme často. Co jsme ale udělali špatně? Můžeme si za to sami? Mohli jsme vzdorovat a zvítězit nad chorobou bez pomoci?

Vitaminem D proti covidu. Pro imunitu je nepostradatelný

19.November » Lidovky.cz
Vitaminy jsou pro zdraví člověka velice důležité. Hrají významnou roli v naší imunitě. V souvislosti s nemocí covid-19 se často hovoří o nedostatku „déčka“ v našem organismu.

Olej v roušce zpříjemní dýchání. Co při jejím nošení vadí a jak se o ni starat?

10.November » Lidovky.cz
Pleť je pod rouškou zakrytá, na což stále nejsme zvyklí. Za chvíli nás svědí nos nebo jiná zakrytá místa obličeje. Co nám pomůže? Rouška nás chrání, ale také omezuje a začíná nás zajímat, co jsme dříve vůbec neřešili. Dýcháme totiž také to, co jsm...

Kdy máte nárok na náhradní volno?

4.November » Finance.cz
Občas se stane, že potřebujeme během pracovní doby z práce odejít k lékaři nebo vyřídit jiné důležité soukromé záležitosti. Víte, kdy si můžete vzít placené náhradní volno?

Neřešme, co nemůžeme změnit. Izolace je stresová, ale musíme ji zvládnout, radí odbornice

31.October » Lidovky.cz
Profesorka Julie Dobrovolná pracuje v Centru pro výzkum toxinů v životním prostředí Recetox na Masarykově univerzitě. Zkoumá molekulární metabolismus a chronická onemocnění. Ve svém bádání se zaměřuje na stres. Zeptali jsme se, jak vzniká, projevu...

Špinavá klimatizace nahrává viru. Do prostoru se může dostat infekce

29.October » Lidovky.cz
Klimatizaci oceníme jako formu chlazení, větrání i topení. Může ale být také nebezpečná. Jejím prostřednictvím se mohou dostat do klimatizovaného prostoru infekce.

Viru vadí čerstvý vzduch. Roušky nevyřeší všechno, ale pomáhají

28.October » Lidovky.cz
Větrání snižuje riziko koronavirové nákazy. Klimatizace je prospěšná. Zajišťuje výměnu vzduchu v místnosti. Musí však být správně udržovaná a nastavená. Roušky nevyřeší všechno.

Ergoterapeut může pomoci i psychicky, říká odbornice

24.October » Lidovky.cz
Časná rehabilitace po cévní mozkové příhodě je důležitá. Dokáže zmírnit mnoho tělesných omezení. Některá mohou úplně vymizet, říká Ladislava Chanovická, ergoterapeutka z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Životospráva je klíčová. Co dělat, abychom se vyhnuli mozkové mrtvici?

22.October » Lidovky.cz
Cigarety, nedostatek pohybu, ale i vysoký tlak, špatná životospráva a obezita. To jsou jen některé z faktorů, jež nám mohou přivodit mozkovou mrtvici. Co dělat, abychom se jí vyhnuli?

U mrtvice rozhoduje čas. Příliš se o ní nemluví, ale každý den na ni jen v Česku umírají desítky lidí

20.October » Lidovky.cz
Lidé se nejvíce bojí infarktu. V mediální hitparádě nemocí je na samém vrcholu. Ale ten lékaři dokážou velmi úspěšně zvládnout. Mozková mrtvice je minimálně stejně nebezpečná.

Marihuana je dobrý sluha, ale moc zlý pán. Hrozí pomalé spermie i zhoršení paměti

3.October » Lidovky.cz
Konopí používané pod dohledem lékaře jako lék nám může posloužit, ale dlouhodobé kouření marihuany, které si „ordinujeme“ sami, je spojeno s riziky. Patří mezi ně mimo jiné zhoršení paměti, schopnosti učení, zpomalení reflexů, snížení reprodukční ...

Tato informační stránka o Martin Ježek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Ježek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes