15
new stories - click to show

Vladimír Just

Related to

Světlana Witowská neunesla kritiku. Hádka a vyhazov v přímém přenosu!

14:52 » Blesk.cz
Výroční ceny Trilobit na ČT Art v jednu chvíli připomínaly dsikuzní pořad Kotel! Moderátorka večera Světlana Witowská (49) neunesla, že Česká televize získala anticenu Citron za plán hrané seriálové tvorby na letošek.

Hlavní cenu Trilobit 2022 získali tvůrci filmu Nezanechat stopy. Ocenění získal i seriál Ochránce

Hlavní cenu Trilobit 2022 získali tvůrci dramatu Nezanechat stopy, které vzniklo v koprodukci Polska, Francie a Česka. Film vypráví příběh z Polska 80. let, porota jej ocenila pro skvěle umělecky uchopené zobrazení praktik totalitní moci. Za celož...

Hlavní cenu Trilobit 2022 získali tvůrci filmu Nezanechat stopy

22.January » ČeskéNoviny.cz
Dolní Břežany (Praha-západ) - Hlavní cenu Trilobit 2022 dnes získali tvůrci dramatu Nezanechat stopy, které vzniklo v koprodukci Polska, Francie a ČR. Film vypráví příběh z komunistického...

Hlavní cenu Trilobit získalo koprodukční drama Nezanechat stopy

22.January » Novinky.cz
Hlavní cenu letošního ročníku festivalu audiovizuální tvorby Trilobit získali tvůrci koprodukčního snímku Nezanechat stopy. Na filmu se podíleli tvůrci z Polska, ČR a Francie. Cenu Vladislava Vančury za celoživotní dílo získal skladatel Jan Klusák.

Vladimír Just: Pomník jedné řeči?

14.January » ČRo 3 Vltava
Domácí násilí se neděje na tělech a na duších, ale i na jazyce. Vidíme a slyšíme to dnes a denně. Nedávno jsem se v historické literatuře setkával s překvapivou mezerou.

Že je politik směšný, ještě není politická satira, míní komentátor Jindřich Šídlo

31.December » Český rozhlas
Jak těžké je v současné České republice dělat politickou satiru, když mnohé výstupy vrcholných politiků leckomu mohou připomínat parodii už v originále? Přesně na to se ptá silvestrovské Téma dne na Českém rozhlasu Plus. „Politici se parodují sami...

Jindřich Šídlo: Že je politik směšný, ještě není politická satira

31.December » Český rozhlas Plus
Jak těžké je dělat politickou satiru, když mnohé výstupy vrcholných politiků leckomu mohou připomínat parodii už v originále, ptá se silvestrovské Téma dne.

Vladimír Just: Byl to náš život?

30.December » ČRo
Čím jsem starší, tím víc vidím, že člověk vlastně žije dva životy. Jeden skutečný, se skutečnou rodinou, ženou, dětmi, rodiči, přáteli, se skutečnými radostmi i průšvihy, společně sdílenými kulturními zážitky. V mém profesním životě byly těmito sd...

Nejhloupějším slovním spojením roku 2021 je „Chceme se posunout“. Na druhém místě zůstává floskule „Za mě“

28.December » eFotbal.cz
Boulevard > Po určitém čase jsme tu opět s nejhloupějšími módními výroky a floskulemi, které výrazně pronikly i do světa sportu a fotbalu. Za nejpitomější a nejužívanější v roce 2021 považuji „chceme se posunout“. Kdo se v Česku neposunuje, jako b...

Na jeviště z pošty. Marvan šel z role do role, proti Burianovi zřejmě intrikoval

11.December » Kultura Deník.cz
Účinkoval ve 212 filmech a stal se tak jedním z nejobsazovanějších českých herců vůbec. Nic tomu přitom nenasvědčovalo. Jaroslav Marvan měl původně být po otcově vzoru pošťákem. Dnes od jeho narození uplyne 120 let.

Prezident v krabici a kandidáti u výslechu? Jsme evropští kabaretiéři číslo jedna, tvrdí teatrolog Just

7.December » Český rozhlas Plus
Teatrolog Vladimír Just vidí mezi politikou a divadlem četné paralely. Jak vidí právě probíhající prezidentovy pohovory s možnými budoucími ministry?

Vladimír Just: Režiséři chytřejší autorů?

6.December » ČRo 3 Vltava
Donedávna jsem si myslel, že nelze hrát Hamleta bez Hamleta a Fausta bez Mefista. A taky Sen noci svatojánské bez poctivé šmíry řemeslníků.

Tato informační stránka o Vladimír Just zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vladimír Just" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes