15
new stories - click to show

Pavel Karous

Related to

Přednášky, výstavy i místo pro setkání aneb ohlédnutí za festivalem Meeting Brno

19.August » ČRo
Letošní multižánrový festival Meeting Brno se uskutečnil v posledním červencovém týdnu. Program šestého ročníku se nesl v duchu motta Pravda vítězí?

Ve vzduchu plove jablůňka

V rámci šestého ročníku multižánrového kulturního festivalu Meeting Brno se ve středu konalo slavnostní odhalení aktualizace brněnského pomníku Marie Kudeříkové.

U Městského divadla Brno proběhlo odhalení aktualizace pomníku Marie Kudeříkové i ...

30.July » Divadlo.cz
V rámci šestého ročníku multižánrového kulturního festivalu Meeting Brno s mottem Pravda vítězí? proběhlo ve středu 28. července 2021 odhalení aktualizace

Vzpomínka na Marušku Kudeříkovou

30.July » Haló noviny
Pomník protinacistické odbojářky Marie Kudeříkové na třídě Kapitána Jaroše v Brně získal dočasně novou podobu. Bronzovou figuru, dílo Zdeňka Josefa Preclíka, doplnil sochař Pavel Karous širším podstavcem, oblékl ji do bílých šatů a kovové »kl...

Brno má opravený pomník odbojářky a komunistky Marie Kudeříkové

28.July » Brněnská Drbna
Na brněnské třídě Kapitána Jaroše je k vidění opravený pomník věnovaný Marii Kudeříkové, členky protifašistického odboje, která byla kvůli své činnosti roce 1943 popravena. Akce je součástí multižánrového festivalu Meeting Brno, který v moravské m...

Tak daleko, tak blízko: Pavel Karous

27.July » Full Moon Zine
Snad se Brňáci poučí od Pražáků, kteří svůj boj o veřejný prostor a architekturu už prohráli, říká Pavel Karous.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

25.July » Full Moon Zine
Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Komentovaná prohlídka: Vetřelci, volavky a plameňáci II.

22.June » Informuji.cz
Kdo stojí za stometrovou opěrnou zdí nuselského mostu před Kongresovým... | Praha 1 - (2021-08-24 18:00:00 - 2021-08-24 00:00:00)

Raut #1: Proč je umělcům lépe v kolektivech? Startuje nový podcast o současném umění

21.June » A2larm
Podcastová série Raut vytváří prostor pro diskuse o současném umění. Úvodní díl se dívá na skupinové a kolektivní umělecké projekty na české i slovenské umělecké scéně.

Trojitý Brežněv, dvojitý Chruščov. Kde se vzala záliba komunistů ve „francouzském“ polibku

Komunisté už se nelíbají. Kdysi dávno to ale bylo běžné a uvítací ceremoniály mezi vysoko postavenými komunistickými pohlaváry se bez soudružského polibku neobešly.

Tato informační stránka o Pavel Karous zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavel Karous" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes