15
new stories - click to show

Ladislav Kolačkovský

Related to

Princ Charles se věnuje biofarmaření desítky let

25.October » blog.idnes.cz
Britský korunní princ Charles vyzval v září ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní důsledky pandemie covidu-19.

Nová socha Marie Terezie si zasloužila mít svou tvář

25.October » blog.idnes.cz
Nová socha Marie Terezie ve stejnojmenném parku na Praze 6 ve mně nevzbudila tolik příznivý dojem jako nedávná instalace pomníku Žofie z Hohenbergu (roz. Chotkové) u Písecké brány ve stejné pražské čtvrti.

Památka na posledního rektora a jezuity na Smíchově – socha sv. Aji

18.October » blog.idnes.cz
Na Smíchově v ulici Nádražní 1573 je velmi zajímavá původně barokní památka na přítomnost jezuitů, tj řádu Tovaryšstva Ježíšova na zdejších pozemcích. Socha sv. Aji.

Novošlechtic a rytíř na křivoklátském hřbitově – střípky ze starého mocnářství

17.October » blog.idnes.cz
Křivoklát každoročně navštíví mnoho návštěvníků od nás i z dalekých zemí. Je to krásný mohutný hrad, ale v okolí najdeme i menší památky, které stojí za povšimnutí. Jako křivoklátský hřbitov.

Sir David Suchet byl povýšen do rytířského stavu

17.October » blog.idnes.cz
Sir David Suchet dosáhl jedné z nejvyšších poct, jaké může občan britského společenství dosáhnout, a to povýšení do šlechtického stavu – obdržel z rukou JV Královny titul (rank) rytíře ( knight bachelor).

Marradasova Boží muka u Hluboké – pomník španělského řeholníka, vojáka a milovníka

5.October » blog.idnes.cz
Boží muka zvaná marradasky se nacházejí na severním okraji zámeckého parku Hluboká nad Vltavou, při cestě do Staré obory. Jsou památkou na Dona Baltasara Marradase, Vich, Pallás y Manrique. Velmi zajímavé pobělohorské osobnosti.

Dělostřelecký hřbitov na pražském Pohořelci v „novém“

17.August » blog.idnes.cz
Nedávno postavený park Maxe van der Stoela a vykácení náletových porostů i odstranění zahrádkářské kolonie odhalily zbytky bývalého rozsáhlého hřbitova pražské dělostřelecké posádky (přesněji pražské vojenské posádky)

Svatba princezny Beatrice z hlediska královské titulatury

22.July » blog.idnes.cz
Nejrůznější bulvární i méně bulvární média informovala o svatbě JKV princezny Beatrice z Yorku a pana Alexe Mapelli-Mozzi, ale skoro vždy zanedbala stránku správné titulatury. Podívejme se na tuto problematiku blíže.

Erb Vodáků z Rosenpachu v Karlově ulici 16 - od renesančních patricijů k autorovi známek

14.June » blog.idnes.cz
Na domě číslo 16 v Karlově ulici v Praze je nenápadný kamenný erb. Je spojený s našim autorem známek p. Karlem Vodákem a patricijským rodem Vodáků z Rosenpachu, z něhož pan Vodák pocházel. Podívejme se na dům a rod blíže.
Kristýna Kočí - Politik - nezařazení
Věra Jourová - Česká politička, podnikatelka, právnička
Iveta Bartošová - Česká zpěvačka
Věci veřejné - Politická strana

Tato informační stránka o Ladislav Kolačkovský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ladislav Kolačkovský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes