15
new stories - click to show

Jiří Linhart

Related to

Kde se vzaly na Sokolovsku kameny se znakem kotvy? Mohou za to Nosticové

3.January » iDNES.cz
Snad každý, kdo se vydá na toulky do okolí Sokolova, musí dříve či později narazit na „záhadný“ patník, který má na jednom nebo obou bocích vyrytou kotvu. Většina lidí při prvním takovém setkání znejistí a ptá se, kde se ten symbol bere právě tady...

Výhra v Holicích. A teď karlovarští nohejbalisté zaútočí na špičku

8.September » iDNES.cz
Skvělý návrat po přestávce. Karlovarští nohejbalisté porazili v 6. kole nejvyšší soutěže Sokol Holice 6:2. „Doufám, že ve dvojutkání se Vsetínem a Modřicemi na předvedený výkon navážeme,“ říká Jan Vanke, hrající trenér Karlových Varů.

Krudum láká tisíce turistů, bájnou horu zdobí pomník císařských zeměměřičů

5.September » iRegiony Impuls
K oblastem, které si kvůli koronavirové krizi nemohou stěžovat na nezájem turistů, patří i donedávna poněkud opomíjené pohoří Slavkovský les a zejména mnoha pověstmi a legendami opředená hora Krudum.

Špičkový nohejbal. Z výhry se ale v Kalových Varech radovaly Modřice

31.August » iDNES.cz
Po více než dvou měsících, naposledy se tu hrálo 13. června se Vsetínem, se fandové nohejbalu vydali do areálu SK Liapor Witte „na extraligu“. V 5. kole Divize 1 Ligového poháru, který v letošní „koronavirové“ sezoně supluje nejvyšší republikovou ...

Mariánská pouť vede k místu, kde komunisté nechali odstřelit klášter

29.August » iRegiony Impuls
Už nejspíš jen málo lidí pamatuje, jak vypadal kapucínský klášter na Mariánské. Barokní areál se dvěma kostely v pondělí 31. května 1965 srovnalo se zemí 1300 náloží trhaviny. Naprosté zkáze unikly jen varhany, přenesené do bývalého kapucínského k...

Pouť po stopách Židů v regionu vede přes hřbitovy

22.August » iRegiony Impuls
Židé na Karlovarsku žili déle než šest století, nejstarší doklad o jejich přítomnosti v kraji pochází z roku 1310, kdy byli zaznamenáni v Bečově.

Po stopách hraničních kamenů: Od Napoleonova skaliska ke kameni v míse

16.August » iRegiony Impuls
Západní hranici Karlovarského kraje tvoří zhruba sedmdesátikilometrový úsek státní hranice České republiky s největší německou spolkovou zemí, Svobodným státem Bavorsko. Klikatá „čára na mapě“ od Trojmezí v Ašském výběžku až k hraničnímu přechodu ...

Po stopách hraničních kamenů, které zdobí barevné dobové znaky i symboly

8.August » iRegiony Impuls
Že severní hranici Karlovarského kraje tvoří státní hranice s německou spolkovou zemí Saskem, ví asi kdekdo. Zdaleka ne každý ale ví, že právě tato hranice patří k nejstarším dohodou vymezeným hraničním liniím v Evropě.

Dělostřelci zlikvidovali všechny domy i zámek. Tak zanikla Krásná Lípa

1.August » iRegiony Impuls
Po stopách ztracené civilizace se tentokrát vydáme do místa, kde komunisté experimentovali s životy lidí. Do místa, kde ještě před 75 lety stávala obec Krásná Lípa.

Po Ptačí zůstaly jen zarostlé zídky, po válce se obec nepodařilo dosídlit

25.July » iDNES.cz
Na stopy ztracené civilizace lze narazit na mnoha místech Karlovarska, nejčastěji v horských oblastech Slavkovského lesa a Krušnohoří. Jedním takovým je místo, kde ještě před 75 lety stávala obec Ptačí.

Tady kdysi stával Smrkovec. Obec zlikvidovala armáda

18.July » iRegiony Impuls
Vydat se po stopách ztracených civilizací nemusí vždy a za každou cenu znamenat cestu přes půl zeměkoule do velehor Jižní Ameriky nebo do pouštních oblastí Orientu.

Morové sloupy ve městech navždy připomínají dávné epidemie

12.May » iDNES.cz
Celý civilizovaný svět ochromující nákaza nemocí se záhadným názvem covid19 vyvolává ze společenské paměti vzpomínky na epidemie, které lidstvo sužovaly v dávných časech.

Tato informační stránka o Jiří Linhart zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Linhart" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes