15
new stories - click to show

Jan Mikulička

Related to

Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku

Za zajímavými místy lze vyrazit i za hranice kraje. Jedním z takových je Marschnerova louka, která leží asi kilometr severně od Dolní Chřibské pod samotou Liščí Bělidlo.

Lokálka Šenovka křísí minulost. Zahrála si i ve slavném Svěrákově filmu

28.November » libereckénovinky.cz
Přírodní památka Panská skála, nejstarší sklářská škola v Evropě či staletá tradice výroby svítidel. To jsou zajímavosti, kterými se proslavilo město Kamenický Šenov.

Lokální trať Šenovka. Vznikla díky sklářům a blýskla se v Tmavomodrém světě

27.November » Liberecká Drbna
Kamenický Šenov má veřejnost spojený nejčastěji s Panskou skálou a natáčením Pyšné princezny. Město na úpatí Lužických hor toho nabízí ale mnohem víc, z pohledu turistického i filmařského. Za zmínku stojí například lokálka Šenovka.

Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

26.November » prvnizpravy.cz
Jedním z kouzelných míst regionu je chráněná krajinná oblast Český ráj. Ačkoliv proslula především skalními městy v kopcovitém terénu, nabízí ale i možnost výletů pro méně pohyblivé turisty.

Věž kostela v Jítravě dostává nová okna a okenice

24.November » prvnizpravy.cz
Rekonstrukci řady památek podpořil letos prostřednictvím dotačního fondu a individuálních dotací Liberecký kraj. Jednou z památek je kostel svatého Pankráce v Jítravě.

Okolo Severočeské transverzálky: Cyklostezka i vápencový lom

23.November » prvnizpravy.cz
Jednou z nejromantičtějších tratí v Libereckém kraji je nejmladší část takzvané Severočeské transverzálky – úsek z České Lípy do Liberce.

Ze Sedmihorek na Hrubou Skálu: výlet i pro kočárky a vozíčkáře

22.November » prvnizpravy.cz
Také hendikepovaní a rodiny s malými dětmi mohou objevovat krásy Libereckého kraje – například oblast Českého ráje. Trasa ze Sedmihorek na Valdštejn a na Hrubou Skálu představuje pro lidi na vozíku nebo pro výletníky s kočárky hezkou a nenáročnou ...

Riedlova hrobka se obnovuje i díky dotaci z kraje. Věnoval 150 tisíc

21.November » libereckénovinky.cz
Více než deseti miliony korun přispěl letos ze svého dotačního fondu na obnovu památek Liberecký kraj. Jednou z památek, které se dočkaly podpory, je Riedlova hrobka v Desné.

Cenný secesní závěs se po století vrátil do Turnova

18.November » prvnizpravy.cz
Více než 100 let starý secesní závěs s opály, perlami a syntetickými drahokamy získalo do svých sbírek Muzeum Českého ráje v Turnově. Vznikl počátkem minulého století v turnovské šperkařské škole a do města svého zrodu se vrátil oklikou přes zámoří.

Soutěž Kraje pro bezpečný internet se vrací

16.November » libereckénovinky.cz
Až do 28.února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Libereckém kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát pozoruhodné ceny.

Pozdravy z minulosti: malebné roubenky uprostřed drsných Jizerek

16.November » libereckénovinky.cz
Jizerské hory. Drsný kraj plný půvabných roubených stavení, rozházených od údolí vysoko do strání až po okraje horských lesů. Připomínají těžký život lidí, kteří tu dříve žili a nacházeli obživu v nepříliš úrodném kraji.

Vlaky zásobovaly sklárny dřevem a uhlím, dnes vozí turisty

16.November » prvnizpravy.cz
Lužické hory. Region odnepaměti spojený se sklářskou výrobou, jejíž kořeny sahají až do 13. století.

Tato informační stránka o Jan Mikulička zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Mikulička" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes