15
new stories - click to show

Roman Karpaš

Related to

Liberec ocenil čtveřici významných občanů města

29.April » Liberec
Statutární město Liberec ocenilo další významné Liberečany. Medaili města převzala z rukou primátora Jaroslava Zámečníka 26. dubna v obřadní síni radnice čtveřice osobností - knihovnice a emeritní ředitelka KVK v Liberci Blanka Konvalinková, bývalý …

Před 83 lety Němci obsadili Československo. V Liberci lidé slavili

15.March » Liberecký deník
Osmdesát tři let uplynulo dnes, 15. března, od obsazení Československa Němci. Zatímco jinde byli lidé zděšeni, Liberec jásal a lidé slavili.

Kritizovaný šéf liberecké galerie zůstává, bude ale pod drobnohledem kraje

10.January » iRegiony Impuls
Kritizovaný ředitel Oblastní galerie v Liberci Pavel Hlubuček zůstane v jejím čele. Bude však pod drobnohledem zřizovatele, tedy Libereckého kraje. Potvrdila to krajská náměstkyně Květa Vinklátová.

Pavel Hlubuček zůstává i přes kritiku šéfem liberecké galerie. Kraj ho podržel

5.January » Liberecký deník
Více než třicítka osobností z umělecké oblasti si koncem loňského roku stěžovala na nového ředitele Oblastní galerie v Liberci. Kritici se obávali budoucího vývoje galerie a řediteli Pavlu Hlubučkovi vytýkali personální politiku a špatnou komunikaci…

Čtvrtá návštěva u Smerďakova

V pořadí pátá v řadě „divadelních novel“ vychází opět s ilustracemi Romana Karpaše. Zavede nás do jednoho divadla, které řeší krizi původní divadelní tvorby dramatizacemi slavných děl světové prózy. Tentokrát se má převést do jevištního tvaru román …

TIP NA DÁREK: Dvanáct knih o našem kraji z Fryčova knihkupectví

9.December » Liberecká Drbna
Liberecký kraj má řadu mimořádných autorů a vydavatelů a nabídka knih o Jizerských horách, Českém ráji, Liberci, Jablonci a dalších místech je tradičně velmi pestrá a většinou i velmi kvalitní. Letošní podzim byl však mimořádný i vzhledem k tomuto v…

Roman Karpaš: Šuplíky zůstaly po listopadu 89 prázdné, udělal jsem první krok

21.November » Liberecký deník
/ROZHOVOR/ Nakladatel a spisovatel Roman Karpaš patří ke stálicím regionální literatury. Čtenářské obci se poprvé představil Knihou o Liberci, uceleným dílem o dějinách krajského města, nad jehož rozsahem a zpracováním se tají dech.

Město podpoří unikátní mapu z konce druhé světové války

10.November » Liberec
Město Liberec podpoří unikátní mapu z konce 2. světové války spisovatele Ivana Rouse a nakladatele Romana Karpaše.

Tanvaldské mašinky i Krakonošův rok. Regionální literatura přichází novinkami

7.October » Liberecký deník
S novým počinem v oblasti regionální literatury přichází v těchto dnech liberecké nakladatelství Romana Karpaše. Vydává knihu Krakonošův rok – rok na krkonošských horách v lidové poudačce, pořekadle a písni.

Severočeská sbírka

26.May » Informuji.cz
Výstava představuje zajímavou kolekci výtvarného umění, které můžeme... | Jičín - (2020-05-12 00:00:00 - 2020-06-20 00:00:00)

Petra Laurin sepsala kuchařku Němců z Jizerských hor. Vařili honosná jídla

3.February » Liberecký deník
Petra Laurin působící v Domě česko-německého porozumění obohatila regionální literaturu dalším titulem. Tentokrát se jedná o kuchařku Recepty Němců z Jizerských hor.

Tato informační stránka o Roman Karpaš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Roman Karpaš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes