15
new stories - click to show

Ondřej Nezbeda

Related to

Mýdlo mezi půlky, jako krávám. The Discomfort of Evening vypráví o dospívání na bigotním venkově

4.November » RadioWave
Letošní ocenění International Booker Prize překvapivě získala teprve devětadvacetiletá transgender spisovatelka Marieke Lucas Rijneveld za svůj román The Discomfort of Evening. Vypráví o desetileté dívce Jas vyrůstající v bigotní křesťanské rodině...

Zemřel spisovatel Juan Marsé. Držitel Cervantesovy ceny navštívil i Prahu

19.July » Bleskově.cz
„Někdy se mne lidé ptají, kdy napíšu paměti, a já odpovídám, že už jsem je napsal, jsou v mých románech,“ řekl v Praze.

O vítězi ceny Magnesia Blog roku rozhodnou čtenáři. Deset hlasujících získá knihu

10.May » Klub knihomolů
Šest nejlepších českých blogů vybrala porota složená ze spisovatelky Anny Bolavé, básníka Petra Borkovce a publicisty Ondřeje Nezbedy. Kdo se stane letošním držitelem ceny Magnesia blog roku rozhodnou samotní čtenáři. Hlasování probíhá na webu Mag...

Román Miřenky Čechové odkrývá sadistickou stránku baletu

13.February » Oko Kosmasu
Kniha Baletky přináší autentické a otevřené osobní svědectví z prostředí taneční konzervatoře a baletu. Miřenka Čechová vychází z vlastních zkušeností a deníkových zápisků z 90. let. Vzpomíná na dobu, kdy se od baletního drilu utíkalo k pražské kl...

Charta 77 unikla dírou v železné oponě do světového tisku

6.January » Paměť národa
O Chartě 77 by se nikdo nemusel dozvědět. StB by s jejími signatáři a mluvčími rychle zatočila, kdyby se nepodařilo její prohlášení propašovat do zahraničí a tady je publikovat.

Sto kilometrů od místa určení – výsadek skupiny Tungsten

21.December » Paměť národa
Je kolem půl jedenácté v noci, 21. prosince 1944 a letoun Halifax mizí do noci. „Sbohem Anglie! Už se tam nikdy nepodívám!“ říká si na padáku kapitán Rudolf Pernický, velitel paravýsadku Tungsten.

I Klaus toužil po velkém společenském románu. Liberatura zkoumá 30 let české prózy a chválí Balabána

20.November » RadioWave
Co se za třicet let demokracie odehrálo v české próze? Která kniha po listopadu 89 jako první zavoněla svobodou? A jaké prózy z poslední doby si budeme číst i v příštích dekádách? To jsme se snažili zjistit v Liberatuře s Josefem Chuchmou, Kateřin...

Setkání československých a polských disidentů na Borůvkové hoře

14.August » Paměť národa
Po setkání na Borůvkové hoře proudily přes česko-polské hranice díky kurýrům ilegální tiskoviny a technika pro tisk samizdatů.

Zakladatel firmy ETA první obětí akce Kámen

23.April » Paměť národa
Do ďábelské pasti StB padl jako první 23. dubna 1948 zakladatel firmy ETA Jan Prošvic. Jeho zatčení na falešné hranici popsal v pamětech velitel stanice SNB ve Všerubech Stanislav Liška.

Seděli v trávě na hranicích a diskutovali, jak svrhnout společného tyrana

13.February » Paměť národa
Čeští disidenti, oslněni polským protikomunistickým hnutím, iniciovali na konci 70. let setkání českých a polských disidentů na hranicích. Místa v horách, kde si disidenti vyměňovali samizdaty, dohodli tajnými kódy.

Charta 77 unikla dírou v železné oponě do světového tisku

6.February » Paměť národa
O Chartě 77 by se nikdo nemusel dozvědět. StB by s jejími signatáři a mluvčími rychle zatočila, kdyby se nepodařilo její prohlášení propašovat do zahraničí a tady je publikovat.

Tato informační stránka o Ondřej Nezbeda zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ondřej Nezbeda" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes