15
new stories - click to show

Petr Roubal

Related to

Spartakiády, nejdražší rituály režimu. Komunistická přehlídka měla nahradit všesokolské slety

Prvomájové průvody, oslavy VŘSR a spartakiády byly asi nejdůležitějšími rituály komunistického režimu v Československu, do kterých se zapojovaly široké masy obyvatel.

Trojitý Brežněv, dvojitý Chruščov. Kde se vzala záliba komunistů ve „francouzském“ polibku

Komunisté už se nelíbají. Kdysi dávno to ale bylo běžné a uvítací ceremoniály mezi vysoko postavenými komunistickými pohlaváry se bez soudružského polibku neobešly.

Spartakiády byly politickým rituálem, většina lidí na nich ale cvičila ráda, shodují se odborníci

31.July » RadioWave
Už je tomu 35 let od doby, kdy Praha hostila poslední spartakiádu. Nejmasovější a nejorganizovanější sportovní akce v českých dějinách na největším stadionu na světě – pražském Strahově – dodnes vyvolává kontroverzní reakce. Šlo pouze o sportovní ...

Jak v politice začali Zeman, Benda či Bursík. Do parlamentu před 30 lety přímo z ulice

5.February » HlidaciPes.org
Navzdory svému věku 51 let je Marek Benda (ODS) nejdéle sloužícím českým poslancem. Členem sněmovny, dříve České národní rady, se stal už 6. února 1990; od té doby s výjimkou let 2002 – 2004 „poslancuje“ nepřetržitě. Nyní svolává ostatní žijící ko...

Československo na cestě od socialistického technokratismu k neoliberalismu

7.October » A2larm
Dvě nové publikace českých historiků zkoumají expertní skupiny v době socialismu a poukazují na jejich významný podíl na porevoluční transformaci Československa.

Tato informační stránka o Petr Roubal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Roubal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes