Václav Pižl

Vztahuje se k

Pálavu obývá žížalí obr. Postupně ale mizí

19.září » Břeclavský deník
Břeclavsko – Při procházce po Palavě návštěvníci možná netuší, že v půdě pod jejich nohama žije žížalí obr. Na jednu z největších žížal v České republice, která dorůstá i více než půlmetrové velikosti, mohou narazit na Stolové hoře.

Na jižní Moravě žije unikátní půlmetrová maxižížala: Záhada, u nás nemá žádného příbuzného

18.srpna » Blesk.cz
Allolobophora hrabei. Latinský název, který kromě odborníků nikomu nic neřekne. Přitom jde o raritu první velikosti. Hlubinnou obří žížalu, která se dožívá až pěti let. Natažená jako pravítko dosáhne v dospělosti délky až 60 centimetrů!

V pálavském podzemí žije půlmetrová žížala, pozná se podle trusu

17.srpna » iRegiony Impuls
Na vlastní oči toho tvora zahlédl jen málokdo. Přitom není žádný drobeček. Nejdelší žížala žijící na českém území - Allolobophora hrabei - může délkou přesáhnout i půl metru. Daří se jí hlavně na Břeclavsku.

Nápad z diplomové práce vedl k založení firmy a dnes pomáhá po celém světě

25.dubna » BusinessInfo.cz
Koordinace záchranářů v terénu a jejich propojení s centrálou řízení zásahu se stále více odehrává s využitím moderních technologií. Brněnská společnost se díky svému řešení prosadila jako dodavatel i pro OSN nebo Evropskou kosmickou agenturu.

Tato informační stránka o Václav Pižl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Václav Pižl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes