15
new stories - click to show

Oldřich Šebesta

Related to

Invaze komárů pisklavých! Co s tím? A proč jich je letos tolik?

17.August » Ahaonline.cz
Jejich revírem jsou stojaté vody, jejich aktivita je vysoká, jejich protivníky jsou lidé, a především ti s chutnou krví. Komáři se rozmnožují ve velkém. Tentokrát podle odborníků hojně útočí ve městech a aktivní jsou i po ránu. Proč?

Na Česko se snesla mračna komárů

20.July » Novinky.cz
Bouřky, časté deště a vysoké teploty s sebou přinášejí i další trápení, na které jsou sice Češi zvyklí, ale letos je boj s nimi o to tužší. Komáři. Kolem vod a v lesích se jim nelze vyhnout, v těchto dnech ale útočí i ve městech, kde nebývají čast...

Za 60 let můžou tropické choroby trápit 89 % lidí. Důkazy vidíme i v Evropě

9.July » Seznam Zprávy
Už roky vědci pozorují rozšiřování tropických druhů komárů, kteří mohou přenášet nebezpečné nemoci do nových oblastí. Nová studie odhaduje, že malárie a horečka dengue může kvůli oteplování do 60 let být problém pro 89 % populace.

Jak vypadá komáří kalamita? „Přes 700 kusů na osobu za minutu,“ říká expert

24.June » Seznam Zprávy
„Na zmírnění komáří kalamity máme vždy jen několik málo dní a nikdy se to nepovede úplně, říká odborník na komáry RNDr. Oldřich Šebesta. Seznam Zprávám mimo jiné ozřejmil i okolnosti šíření tropických nemocí komáry v Česku.

Jižní Morava na prahu komáří kalamity: Na boj už je pozdě!

21.June » Blesk.cz
Aktivita samiček kalamitních druhů komárů dosahuje na jižní Moravě vrcholu. Na některých místech má už charakter lokální kalamity! Podle epidemiologů jsou před námi rozhodující dny, které určí, jak moc nám komáři znepříjemní léto.

Komárolog: Na odražení kalamity máte pár dní. Tygří druh přivážejí i dovolenkáři

17.June » Deník.cz
Štípanců od komárů utržil nespočet, někdy se z odchytu vracel opuchlý k nepoznání. Jako přední odborník každoročně na bodavý hmyz líčí pasti. Oldřich Šebesta i v penzi pomáhá jihomoravským hygienikům s monitoringem výskytu komárů především v klíčo...

Host Dne na Moravě: Oldřich Šebesta

26.May » ČRo Brno
V lužních lesích na jihu Moravy tento týden začali lesníci s postřiky proti komárům. Chtějí tak předejít případné komáří kalamitě.

Druhá vlna komářího běsnění: Nemoc ze štípnutí? Stejné projevy jako koronavirus

20.August » Břeclavský deník
/ANKETA/ Tisíc kilogramů v hodnotě 2,23 milionu korun. Takové množství přípravku VectoBac má aktuálně k dispozici kraj k hubení larev komárů.

Druhá vlna komářího běsnění: Nemoc ze štípnutí? Stejné projevy jako koronavirus

12.August » Blanenský deník
/ANKETA/ Tisíc kilogramů v hodnotě 2,23 milionu korun. Takové množství přípravku VectoBac má aktuálně k dispozici kraj k hubení larev komárů.

Jih Moravy čeká nová komáří kalamita

11.August » Novinky.cz
Přijet na výlet na bicyklu na soutok Moravy a Dyje, položit se do trávy a kochat lužní krajinou? Nemyslitelné. Pouhá zastávka na cestě znamená pro cyklisty ocitnout se na jídelníčku komárů. A bude hůř. Na vině jsou zvýšené průtoky v Dyji v minulém...

Lužní lesy ovládli krvežízniví komáři

17.July » Novinky.cz
Bez repelentu ani ránu. Kdo chce na jihu Moravy vyrazit do přírody, bez prostředku na odpuzování komárů je ztracený. A nestačí se nastříkat před cestou, ošetření je nutné opakovat. Některé přípravky mají dokonce jen mizivý efekt.

Tato informační stránka o Oldřich Šebesta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Oldřich Šebesta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes