Štěpán Sedláček

Vztahuje se k

Nastanou extrémní sucha, tvrdí vědci. Zpráva je ústředním motivem klimatického summitu v Polsku

15.prosince » Radiožurnál
Extrémní sucha, vymírání živočišných druhů nebo rychlejší tání ledovců. I to patří mezi důsledky globálního oteplení o dalšího půl stupně Celsia, které ještě svět může omezit za cenu velkých změn.

Polsko dostalo anticenu ‚fosílie roku‘. Na klimatické konferenci v Katovicích propaguje uhlí

14.prosince » Radiožurnál
V Polsku podle Světové zdravotnické organizace vlivem znečištěného ovzduší ročně zemře na 50 tisíc lidí. Kvůli polskému smogu umírají lidé i na území Česka.

‚Nikdo nedělá nic, aby zachránil budoucnost.‘ Školačka vyzývá světové lídry k boji se změnou klimatu

4.prosince » Radiožurnál
Na světové konference o klimatu v polských Katovicích vystoupila před světovými lídry i patnáctiletá Švédka Greta Thunbergová. „Proč prostě nemůžeme snížit a zastavit emise. Je to tak těžké?" řekla.

Bez lídrů Ruska, USA nebo Německa. V polských Katovicích startuje 24. klimatická konference OSN

2.prosince » Radiožurnál
V polských Katovicích začíná světová klimatická konference. Asi 190 zemí bude jednat o pravidlech, která mají zajistit plnění cílů Pařížské dohody.

Brexit – zlomový okamžik

27.listopadu » Rádio Praha
Neuvědomovali jsme si, že prožíváme nejlepší období v evropských dějinách, říká český právník a filozof Jiří Přibáň působící na univerzitě v Cardiffu. Štěpán Sedláček se v rozhovoru pro Český rozhlas ptal uznávaného profesora na dopady brexitu jak...

Babiš nedělá dobrou práci, už jako ministr byl ve střetu zájmů, říká europoslankyně hlídající dotace EU

14.listopadu » iROZHLAS
Kolem Čapího hnízda se v Česku děje něco velmi špatného. Radiožurnálu a některým dalším českým médiím to ve Štrasburku řekla německé europoslankyně Ingeborg Grässleová. Ta stojí v čele Výboru pro rozpočtovou kontrolu, který dohlíží na hospodaření ...

Češi žijící ve Spojených státech si připomínají vznik Československa, na oslavu přiletěl i Hamáček

28.září » iROZHLAS
Přesně za měsíc uplyne sto let od vzniku Československa. Mnozí čeští krajané a jejich potomci ve Spojených státech ale oslaví toto výročí dříve. Setkají se už na pátečním galavečeru v americkém Chicagu, kde kdysi žila druhá největší populace Čechů...

Není to trest, hájila před hlasováním poslankyně ANO Charanzová sankční řízení s Maďarskem

14.září » iROZHLAS
„Situace v Maďarsku je znepokojivá, tento krok musíme udělat.“ Krátce před středečním hlasováním Evropského parlamentu o řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot unie to v rozhovoru pro Radiožurnál řekla europoslankyně za ANO Dita Charanzová. Ruku pro...

Švédsko před volbami bojuje s dezinformacemi. ‚Úřady a média musí lži aktivně vyvracet,‘ říká expert

2.září » Radiožurnál
Dezinformace do vojenské taktiky patřily už ve starověku. Díky pokročilým technologiím ale nabývají nové formy, rychle se šíří a někdy je čím dál složitější falešné zprávy poznat.

Kongo se potýká s novou vlnou eboly. Zdravotníci očkují experimentální vakcínou

17.srpna » Radiožurnál
Světová zdravotnická organizace ve středu vyzvala znepřátelené strany v Demokratické republice Kongo k ukončení bojů, aby mohli zdravotníci zastavit šíření eboly.

Tři stovky amerických novin vydaly úvodníky na podporu svobody tisku. Vadí jim útoky Trumpa

16.srpna » Radiožurnál
Víc než tři sta větších i regionálních novin z různých končin Spojených států otisklo úvodníky na podporu svobody tisku.

V Dánsku začal platit zákaz zahalování obličeje. Platí pro nikáby i lyžařské kukly

1.srpna » Radiožurnál
Od středy v Dánsku platí zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Opatření míří zejména na nikáby a burky, které nosí konzervativní muslimky. Týká se ale například i kukel nebo falešných vousů.
Anna Geislerová - Česká herečka
Janek Kroupa - Český investigativní novinář

Tato informační stránka o Štěpán Sedláček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Štěpán Sedláček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes