15
new stories - click to show

Jiřina Šiklová

Related to

Ageismus: Jak se díváme na seniory?

1.October » mojezdravi.cz
Jak se chová dnešní společnost ke starším lidem? Na tuto otázku není jednoduchá odpověď. Lidé ve věku nad 65 let budou ve vyspělých zemích brzy tvořit čtvrtinu populace. Počítá se s touto realitou v dnešní společnosti?

Zemřela doktorka Charty 77 Milena Černá. Poslechněte si její Osudy

16.September » ČRo
Ve věku 79 let zemřela lékařka a dlouholetá ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Milena Černá. Disidenti a přátelé o ní mluvili jako o doktorce Charty 77. Proč opustila lékařské povolání, co se jí podařilo, čeho litovala a co už nemoh...

Silná, morálně pevná, inspirativní, plná energie. Jiřina Šiklová v novém podcastu Zrcadlo

5.September » ČRo 2 - Praha
Jak ji ovlivnila smrt Jana Palacha? Proč se nebála výslechů a věznění? Co pro ni znamenala angažovanost a co by přála české společnosti?

Silná, morálně pevná, inspirativní, plná energie. Jiřina Šiklová v Zrcadle

3.September » ČRo 2 - Praha
Jak ji ovlivnila smrt Jana Palacha? Proč se nebála výslechů a věznění? Co pro ni znamenala angažovanost a co by přála české společnosti?

Pečujeme doma letos počtvrté

27.August » Helpnet.cz
Čerstvé číslo novin, které vydává Moravskoslezský kruh, přináší na titulní straně rozhovor Ladislavy Chateau se socioložkou Hanou Janečkovou s názvem Vzpomínky nám pomáhají žít.

Čtení pro přátele: Rozhovor s Jiřinou Šiklovou

27.August » Divadelní noviny
Od čtenáře -- Když jsem někdy zklamaná ze svých přátel, opakuji si Čechovovu větu: "Orel někdy níž než kura sletí, slepice však oblak nikdy nedoletí."... Vzpomínka na Jiřinu Šiklovou.

Seriál Nezapomenutelné Češky: Jiřina Šiklová byla za šíření zakázaných textů vězněna

17.August » Žena-in.cz
Letos v květnu odešla ve věku 85 let socioložka a signatářka Charty 77 Jiřina Šiklová, která se zasloužila o rozšiřování zakázaných textů do Československa, za což byla i krátce vězněna. Patřila ke klíčovým hlasům Pražského jara a byla známá také ...

Tipy na vybrané tuzemské a evropské hudební festivaly

28.July » ProtiŠedi.cz
Situace s kulturními akcemi se může ještě mnohokrát změnit, nicméně: aktuální situace na hudební scéně dává šanci vidět i letos zajímavé koncerty. Přinášíme několik vybraných tipů na léto a podzim plus pár zahraničních bonusů. Než vyrazíte, ověřte...

Jiřina Šiklová: Omlouvám se za svou nepřítomnost

26.July » ČRo 3 Vltava
Výběr z dopisů, které Jiřina Šiklová psala své rodině a blízkým z vazební věznice v Ruzyni od května 1981 do března 1982. Účinkuje Zuzana Stivínová. Režie Petr Mančal.

Jiřina Šiklová: Omlouvám se za svou nepřítomnost. Dopisy z Ruzyně 1981–1982

26.July » ČRo
Odvaha, pevná vůle i morální síla nepodlehnout zvůli totalitního režimu. Vybíráme z dopisů, které Jiřina Šiklová psala své rodině a blízkým z vazební věznice v Ruzyni od května 1981 do března 1982. Každý díl poslouchejte on-line vždy po dobu jedno...

Tato informační stránka o Jiřina Šiklová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiřina Šiklová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes