Milan Šurkala

Related to

Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější

Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.

Nečekaný důsledek sdílení aut a spolujízd: deratizátoři štěnic mají žně

Sdílení aut a spolujízda přináší několik pozitivních, ale i negativních věcí. Vedle nejrůznějších forem napadení se v USA ukazuje i jiný problém. Nemálo spolucestujících si do auta přinese i štěnice, které je pak potřeba odstraňovat.

Elektromobil Polestar Precept využije recyklovaných materiálů a Android

Volvo v rámci své značky Polestar ukázalo ekologický koncept Precept. Tento elektromobil je vyroben z mnoha recyklovaných materiálů včetně použitých rybářských sítí nebo PET lahví, najdeme tu i lněná vlákna.

AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl

Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.

Ohebný Huawei Mate Xs přináší vylepšený pant a cenu 2499 EUR

25.February » Svět mobilně
Huawei přináší druhou generaci svého ohebného telefonu Mate Xs. Novinka přináší vyšší výkon díky procesoru Kirin 990 s 5G modemem, má mít také vylepšený pant, které zlepší ohýbání přístroje.

Sony Xperia 1 II: vlajková loď s 5G, 3,5mm jackem a 12MPx fotoaparáty

24.February » Svět mobilně
Zatímco s low-endovou Xperií L4 Sony asi nikoho nenadchlo, nová vlajková loď Xperia 1 II vypadá mnohem slibněji. Máme tu 3,5mm jack, moderní 5G připojení, dokonce i dopředu směřující reproduktory.

AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV

24.February » Svět hardware
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.

Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou

23.February » Svět hardware
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.

Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš

23.February » Svět hardware
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.

Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají

23.February » Svět hardware
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.

Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu

22.February » Svět mobilně
Autonomní řízení vozů se nyní zkouší u další kategorie vozidel. Automobilka Mercedes-Benz takto zkouší provoz autonomních silničářských nákladních vozidel pro odklízení napadaného sněhu v Immendingenu.

Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB

22.February » Svět hardware
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Kevin Feige - Americký filmový producent
Taylor Swift - Americká country-popová zpěvačka
Elon Musk - Americký podnikatel
San Francisco - Město v USA v Kalifornii

Tato informační stránka o Milan Šurkala zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Šurkala" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes