15
new stories - click to show

Lubomír Světnička

Related to

Summit NATO potvrdí odstrašení vůči Rusku, českou delegaci vede Zeman

14.June » iDNES.cz
Má to být klíčový moment pro spojence 30 zemí. Lídři NATO na pondělním summitu v Bruselu přijmou balík opatření, který má zajistit schopnosti čelit hrozbám a výzvám nejméně na další dekádu. Kromě odstrašení Ruska, reakce na vzestup Číny, zvyšování...

Biden pokračuje v Trumpově zákazu investic do čínských firem

4.June » NATO aktual.cz
Americký prezident Joe Biden podepsal exekutivní příkaz zakazující americkým firmám investování do čínských společností s vazbami na čínskou armádu a zpravodajské služby.

Superstíhačka poprvé v Česku. F-35 bude tahákem Dnů NATO v Ostravě

4.June » iDNES.cz
Bude to exkluzivní premiéra bojového letounu 5. generace pro veřejnost nejen v České republice, ale v celém regionu střední Evropy. V současnosti nejmodernější letoun F-35 Lightning II, zaváděný do služby v několika zemích, představí na zářijových...

Obrana má příští rok dostat o 4,5 miliardy méně, než s kolika počítala

2.June » iDNES.cz
Ministerstvo obrany by příští rok mělo dostat o téměř 4,5 miliardy korun méně, než s kolika počítalo. Místo 95,2 miliardy to má být jen 90,7 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, který připravilo ministerstvo financí. Obrana věří,...

Účet za Vrbětice. Ruská akce způsobila škody jako největší teroristické útoky

30.May » iDNES.cz
Škoda za výbuchy muničních skladů ve Vrběticích se může vyšplhat až na miliardu korun. V tomto ohledu subverzivní či sabotážní akce ruských agentů GRU na českém území snese srovnání i s největšími teroristickými útoky v Evropě za několik desetiletí.

Za kolik? Výrobci obrněnců mají měsíc na podání finálních nabídek

27.May » NATO aktual.cz
Ministerstvo obrany vyzvalo výrobce pásových bojových vozidel pěchoty (BVP), aby do 1. července předložili finální nabídky na dodávky 210 obrněnců. Cena bude rozhodující a neměla by přesáhnout 51,6 miliardy korun.

Za kolik? Výrobci obrněnců mají měsíc na podání finálních nabídek

27.May » iDNES.cz
Ministerstvo obrany vyzvalo výrobce pásových bojových vozidel pěchoty (BVP), aby do 1. července předložili finální nabídky na dodávky 210 obrněnců. Cena bude rozhodující.

NATO bude i po stažení z Afghánistánu financovat letiště Kábul

26.May » NATO aktual.cz
Severoatlantická aliance bude i po svém stažení z Afghánistánu poskytovat tamní vládě finance na chod letiště v Kábulu a bude pomáhat s výcvikem afghánských vojáků, oznámil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německo pokračuje v reformě bundeswehru

26.May » NATO aktual.cz
Německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauer a náčelník generálního štábu Eberhard Zorn představili dokument s reformami německých ozbrojených sil.

Kapitán Amerika a hrdinové Marvelu? Ne, ale schopnosti máme, říkají vojáci

23.May » iDNES.cz
První z konvojů americké armády projíždí Českem na cvičení NATO do Maďarska. V Rančířově na Jihlavsku si po mnohahodinové jízdě dopřáli vojáci spánek v připraveném stanovém městečku, který pro ně postavila česká armáda. Další zastávku budou pak mí...
Zdeněk Škarvada - Generál ve výslužbě

Tato informační stránka o Lubomír Světnička zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lubomír Světnička" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes