15
new stories - click to show

Martin Trdla

Related to

Plastika slavných umělců skončila ve sklepě, teď ji Jablonec vrací rodině

5.January » iRegiony Impuls
Dříve si pod ní své ano říkali novomanželé, po přestavbě obřadní síně jablonecké radnice v devadesátých letech však zmizela do sklepa. Nyní skleněnou mozaiku a plastiku od dvojice slavných výtvarníků Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové zís...

Pojďme už Huascarán vrátit Peruáncům, říká autor knihy o neštěstí v Andách

4.January » iDNES.cz
Zastavení po padesáti letech se jmenuje kniha, kterou vytvořil Lubomír Vejražka společně s fotografem Jiřím Hladíkem. Různými úhly pohledu nahlíží nejenom na tragédii expedice československých horolezců v Peru, od které v uplynulém roce uběhlo půl...

Už umíme také anglicky, vzkazuje Liberecký kraj turistům

3.January » iDNES.cz
Až to půjde, přijeďte k nám.Takovýto vzkaz jako by vypustil Liberecký kraj směrem k turistům. Chce být připraven na jejich návrat, a proto pro ně upravil webovou prezentaci na stránkách kraje.

Altán po předcích už nehyzdí graffiti, Jablonec ho nechal opravit

24.December » iRegiony Impuls
V roce 1913 ho daroval občan Jablonce Franc Brath městu, aby se v něm mohly konat hudební koncerty. Stavbu na pomezí secese a art deca vévodící Tyršovu parku však hyzdilo graffiti a ani její nátěr nebyl v kondici. Město proto nechalo altán opravit.

Křehtíky, štědrovnice, medvědí převleky. I dřív byly Vánoce hektické

19.December » iDNES.cz
Nekonečné fronty v obchodních domech, pečení desítek druhů cukroví, předhánění se v nejkrásnější výzdobě. I když by adventní čas měl patřit klidu a míru, dnes je spíše dobou stresu a shonu. Jenže dny před Vánoci bývaly hektické i pro naše předky ž...

Jabloně a třešně rostly i vysoko v horách, teď je lidé do Krkonoš vracejí

16.December » iDNES.cz
Někteří lidé se mohou domnívat, že v drsné krajině a podnebí nejvyšších českých hor se daří nanejvýš borovici kleči. Mylně. V minulosti se v Krkonoších dobře vedlo též jabloním, hrušním či třešním. Těch však v současnosti velmi ubývá.

Vandal poškodil mladou březovou alej, pěti stromům odřízl koruny

14.December » iDNES.cz
Jen necelé tři roky vydržela podél zrekonstruované cesty nedaleko krytého plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou vysazená březová alej. Během minulého týdne pět stromů ze sedmi zatím neznámý vandal zásadně poničil, odstranil jim koruny.

Zeleň mají v Jablonci nahradit byty. Sídliště tu nechceme, protestují lidé

7.December » iDNES.cz
Park a zeleň v centru Jablonce nad Nisou se možná změní na bytový komplex. Místní si to nepřejí a proti stavbě protestují.

Jablonec řeší MHD. Má přitom vlastní podnik, do kterého pumpuje statisíce

26.November » iDNES.cz
Na společnost Jablonecká dopravní se snáší kritika. „K čemu vlastně je Jablonci jeho vlastní dopravní podnik?“ ptá se radniční opozice.

Mladý a nepřipoutaný řidič riskantně předjížděl a vyletěl z auta na silnici

13.November » iDNES.cz
Riskantní a nesmyslné předjíždění na plné čáře se málem stalo osudným mladému řidiči v Lučanech nad Nisou. Při smyku doslova vylétl nepřipoutaný z auta na silnici.

Tendr na nového dopravce nesmíte podepsat, vzkazuje Jablonci soud

12.November » iDNES.cz
Zádrhel musí řešit vedení jablonecké radnice. Krajský soud v Liberci vydal předběžné opatření, kterým městu zakazuje, aby uzavřelo dvouletý kontrakt s firmou Umbrella Coaches & Buses na zajištění autobusové dopravy od února příštího roku. Město se...

Konec strachu v Tyršových sadech, v domku po správci budou strážníci

18.October » iRegiony Impuls
Tyršovy sady a přilehlou Saskovu ulici považují strážníci za jedno z nejméně bezpečných míst v Jablonci. Jen loni tu provedli téměř tisíc kontrol. Vymýtit rvačky, opilství i braní drog má teď pomoci nové stanoviště městské policie, které vzniklo r...

Tato informační stránka o Martin Trdla zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Trdla" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes