15
new stories - click to show

Aleš Vrzák

Related to

Olga Tokarczuková: Ostrov

19:09 » ČRo 3 Vltava
Třídílná četba z prózy současné polské spisovatelky. Z překladu Ivety Mikešové připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Ladislav Mrkvička. Režie Aleš Vrzák. Natočeno v roce 2005.

Olga Tokarczuková: Ostrov. Polská nobelistka vypráví příběh novodobého Robinsona

18:55 » ČRo
Olga Tokarczuková, jedna z nejvýraznějších osobností polské literatury, předloňská laureátka Nobelovy ceny za literaturu, oslaví na konci ledna 60. narozeniny. Na Vltavě k této příležitosti uvádíme několik repríz i premiér pořadů natočených podle ...

Adalbert Stifter: Vítek

16.December » ČRo 3 Vltava
Četba na pokračování z románu rakouského spisovatele. Z překladu Jitky Fučíkové připravil Miroslav Stuchl. Účinkuje Otakar Brousek. V roce 2005 natočil režisér Aleš Vrzák.

Vítek. Přemyslovská hra o trůny z pera šumavského rodáka Adalberta Stiftera

16.December » ČRo
Odvážný rytíř Vítek se po Soběslavově smrti stává věrným poddaným krále Vladislava I. a v jeho službách usiluje o nastolení práva a spravedlnosti. Otakar Brousek čte z historického románu Adalberta Stiftera, rakouského spisovatele českého původu. ...

David Drábek: Vykřičené domy. Sólo pro ženu, muže, moderního vypravěče a spoustu předmětů

21.November » ČRo
Původní rozhlasová hra vypráví příběh dvou životních outsiderů. Poslouchejte s Davidem Novotným, Tatianou Vilhelmovou, Igorem Barešem a dalšími herci.

Vegard Steiro Amundsen: Made in Norway

7.November » ČRo 3 Vltava
Původní norský dramatický seriál. Přeložila Petra Mertinová. Dramaturgie Klára Novotná. Režie Aleš Vrzák. Účinkují Petra Bučková, Jan Dolanský, Jiří Vyorálek a další.

Zbraně Made in Norway v rukou teroristů. Napínavý příběh s Petrou Bučkovou v hlavní roli

7.November » ČRo
Kapitánka Oda Skarová – vyslaná armádou na zahraniční misi – se ocitá před zásadním rozhodnutím. Co dělat, když zbraně, které zabíjely v rukou iráckých teroristů, pocházejí z jejího rodného města, z továrny, která zaměstnává i její vlastní rodinu?...

Stefano Massini: Dynastie – Lehman Brothers: Nesmrtelný

31.October » ČRo 3 Vltava
Přeložila Irena Novotná. Rozhlasová úprava a dramaturgie Marina Feltlová. Hudba Jan Jirucha. Režie Aleš Vrzák. Účinkují Jiří Vyorálek, Jan Meduna, Ivana Uhlířová a další.

Stefano Massini: Dynastie – Lehman Brothers: Otcové a synové

24.October » ČRo 3 Vltava
Přeložila Irena Novotná. Rozhlasová úprava a dramaturgie Marina Feltlová. Hudba Jan Jirucha. Režie Aleš Vrzák. Účinkují Jiří Vyorálek, Jan Meduna, Ivana Uhlířová a další.

V divadle se přistihuji, že sedím se zavřenýma očima a poslouchám, přiznává rozhlasový režisér Aleš Vrzák

21.October » Rádiožurnál
Režisér umělecké tvorby Českého rozhlasu Aleš Vrzák věří, že při poslechu rozhlasových her prožíváme stejně silné emoce jako v běžném životě. Vnímá zvuk jinak než ostatní?

Černá voda smývá předsudky, ovšem jen na jedinou noc. Současné drama nastavuje posluchači zrcadlo

21.October » ČRo
Třetí poslechový den festivalu zahájily pochmurné pozouny. Hra o pravdě a svědomí otevřela rozhlasovou přehlídku v kategorii drama.

Abys mi věřila, že jsem byl také živ. Z básnického díla Jiřího Gruši

18.October » ČRo 3 Vltava
Hra s jazykem a jazyky jako prostředek uchování identity v česko-německých básních Jiřího Gruši. Účinkují Miloslav König, Ladislav Frej a Aleš Vrzák.

Tato informační stránka o Aleš Vrzák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Aleš Vrzák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes