15
new stories - click to show

Zdenek Wasserbauer

Related to

Vloni jsme bojovali v lesích, letos je největší nápor na zdravotní a sociální služby

19.November » cirkev.cz
Církev v ČR samostatně hospodaří od roku 2013. Kromě hlavní činnosti - duchovních služeb, péče o kostely i další objekty a hospodaření v lesích, se věnuje řadě společensky prospěšných aktivit, zejména vzdělávání a zdravotní a sociální péči. Jednot...

Biskup Zdenek Wasserbauer o modlitbě růžence

6.October » cirkev.cz
Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, se obrací na všechny v předvečer památky Panny Marie Růžencové, připomíná některé souvislosti modlitby růžence a vyzývá nás, abychom se v měsíci říjnu modlili růženec za ukončení koronaviru.

Výročí smrti svaté Ludmily připomenou nejrůznější akce

2.October » Rádio Proglas
Na půdě Senátu ČR byl 1. října oficiálně zahájen Rok svaté Ludmily. Ten formou výstav, koncertů a také mezinárodní konference připomene předpokládaných 1100 let od zavraždění přemyslovské světice na hradišti Tetín u Berouna.

Rok svaté Ludmily bude dnes zahájen v Senátu Parlamentu ČR

1.October » cirkev.cz
Dnes 1. října od 17.00 proběhne ve venkovních prostorách Senátu Parlamentu ČR slavnostní zahájení Roku svaté Ludmily. Ten byl vyhlášen na rok 2021, jelikož si budeme připomínat již 1100 let od úmrtí této světice. Slavnostního zahájení se zúčastní ...

Slavnostní otevření Bartolomějského návrší

21.September » Kolín
Přinášíme fotogalerii ze slavnostního otevření tři roky rekonstruovaného Bartolomějského návrší v Kolíně. To proběhlo v neděli 20. září 2020. Místu požehnal Mons. Zdeněk Wasserbauer, pomocný biskup pražský.

Kolín otevírá areál sv. Bartoloměje

15.September » Katolický týdeník
Tuto sobotu 20. září se po dvouleté rekonstrukci otevře významný gotický areál s chrámem sv. Bartoloměje v Kolíně. Návrší požehná v 16 hodin biskup Zdenek Wasserbauer, chystají se prohlídky a koncerty.

Bratr Jan Andil: Z lékárníka řeholníkem a mistrem marmelád

Za zdi kláštera se veřejnost dostane jen málokdy. Mnozí se proto domnívají, že řeholníci se oddávají pouze modlitbám a rozjímání a případně pomáhají potřebným. O tom, že jsou ale i soběstační a dokonce mají mezi sebou lidi s podnikavým duchem, tuš...

Eucharistie: Zamyšlení pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera

8.June » cirkev.cz
Přinášíme vám text pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera, který se zamýšlí nad významem svátosti eucharistie v souvislosti s blížící se slavností Těla a Krve Páně.

Nové obsazení komisí a rad ČBK

5.May » cirkev.cz
Čeští a moravští biskupové 28. dubna na 122. plenárním zasedání v Olomouci řešili novou strukturu komisí a rad a volili jejich nové obsazení. Níže přinášíme aktualizovaný přehled.

Změny ve vedení české katolické církve: ČBK zveřejnila nové obsazení komisí

Kromě nového předsedy České biskupské konference, kterým se po 10 letech opět stal arcibiskup Jan Graubner, prodělala ČBK i další změny. Biskupové totiž volili i nové předsedy komisí a delegáty zodpovědné za daná témata. V agendě například nově př...
Jan Vokál - Český římskokatolický biskup
Jan Baxant - Český katolický duchovní
Vojtěch Pikal - Český politik a programátor

Tato informační stránka o Zdenek Wasserbauer zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdenek Wasserbauer" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes