15
new stories - click to show

i-Senior.cz

Description:

Aktuální čtení 7 dní v týdnu nejen pro seniory

URL:

http://www.i-senior.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

6 items/month

Nevycházíte s penězi? Poradíme, jak ušetřit za teplo, vodu, elektřinu i jídlo

1.December
Drahota v Česku trápí čím dál více lidí. Patříte-li i vy k těm, ktrerým aktuálně peníze nestačí, zaveďte si doma pár změn, které vám pomohou vyjít s důchodem.

Ceny energií dál rostou. Co dělat, aby na elektřinu a plyn nepadl celý důchod?

27.November
Po nástupu další vlny covidu se zvedají ceny energií a zasáhnou naprosto všechno. Nové zálohy jsou pro mnoho domácností až likvidační a nikdo neví, co by se mělo dít dál.

Antibiotická rezistence představuje stále větší problém

15.November
Antibiotická rezistence neboli odolnost bakterií na účinky antibiotik představuje stále větší problém. Příčinou je nesprávné a nadměrné užívání antibiotik.

Nemocnice v Olomouckém kraji ruší plánované operace. Kapacity rychle plní covidoví pacienti

12.November
Zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení v Olomouckém kraji.

Připomínáme si Den veteránů: Seznamte se s jeho historií

11.November
Jedenáctého listopadu si připomínáme Den veteránů, který je v České republice uznáván od roku 2001. Připomeňme si historii Dne veteránů neboli také Dne příměří.

V Pardubické nemocnici začal pacientům sloužit nový pavilon psychiatrie

4.November
Tři roky příprav a další dva roky výstavby trvala realizace nového pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici, který začíná sloužit pacientům s duševními onemocněními a psychickými problémy.

Zdraví žen v sendvičové generaci bývá zanedbáváno. Osteoporóza trápí každou třetí ženu nad 50 let

29.October
Osteoporóza, onemocnění, které se projevuje snížením kvality a množství kostního minerálu neboli „řídnutím kostí“. Následkem jsou závažné zlomeniny kostí.

Krajka je nesmrtelná. Jaké poklady ukrývají naše skříně?

21.October
Sbírám a vystavuji mnoho ukázek ručních prací. Snad proto, že jsem sama leccos zkoušela, ale mistrovství jsem nikdy nedosáhla.

Krach skupiny Bohemia Energy nasměruje zákazníky k dodavateli poslední instance

15.October
Kdo bude dodávat spotřebitelům energie po krachu energetické skupiny Bohemia Energy? A jaké mají spotřebitelé možnosti?

Učitelka jako slabý kus. Seriál Ochránce přináší příběhy ze života

14.October
Zase jsem se jednou podívala na televizi. Seriál, ať jsem přesná. První díl Ochránce, který běžel na České televizi před několika týdny, ať jsem ještě přesnější. Jak jsem zjistila, je dost lidí, co se na české věci (stejně jako já) moc nekoukají, ale tohle mne zajímalo. Bohužel jsem stále čekala na nějaký zázrak, ale ono […]

O antibiotika aktivně požádalo 40 % Čechů. I proto přestávají být účinná.

30.September
Vlivem nadužívání léků ztrácí antibiotika svou účinnost. Bakterie se totiž stávají rezistentní vůči antibiotikům a léčiva ztrácí svou funkci.

Prestižní vědec a básník Josef Tomáš připomíná báseň Svatý Václav napsanou v exilu

28.September
Přinášíme báseň, profesora Josefa Tomáše, který od roku 1967 žije v Austrálii, kde se věnoval akademické profesi na Royal Melbourne Institute of Technology. Kromě akademické působnosti se profesor Josef Tomáš od roku 1980 věnuje také poezii. V roce 1983 náhle, po smrti své maminky, přestal profesor Tomáš s aktivním psaním. Až do roku 1994 nenapsal jedinou českou […]

Psycholožka radí, jak se vypořádat s osamělostí

27.September
Osamělost zažil někdy asi každý z nás. Problém nastává ve chvíli, kdy se osamělost stane chronickou. Psycholožka radí, jak se s osamělostí vypořádat.

Digitální technologie si přeje využívat přes 80 % seniorů

17.September
Přes polovina seniorů nemá přístup k internetu.Na druhou stranu 80 % seniorů si přeje digitální technologie a internet více využívat.

Sendvičovou generaci trápí vyhoření a nedostatek volného času

14.September
Staráte se o své děti i o staré rodiče? Pak patříte k sendvičové generaci. Ke generaci, která je zavalená starostmi a povinnostmi. Jak vše zvládnout?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes