Viry.cz

Description:

Poslední události z virového a antivirového světa.

URL:

http://www.viry.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

3 items/month

Havěť Try2Cry: stojí za prd, ale je originální

14.August
Ransomware z rodiny Try2Cry stojí z pohledu útočníka celkem za prd. Zašifrované soubory lze totiž zachránit bez toho, aby oběť zaplatila výkupné. Klíč pro dešifrování si totiž nese havěť s sebou, což už dávno není běžná praxe. Pokud by se … Read more › The post Havěť Try2Cry: stojí za prd, ale je originální appeared first on VIRY.CZ .

Ransomware v Garminu: výkupné bylo 10 milionů dolarů. Zaplatili ho?

2.August
Ze společnosti Garmin prosakují informace, že minimálně u části infrastruktury nedošlo ke „klasickému“ postupu, kdy se zašifrované stroje kompletně smažou, přeinstalují a data obnoví ze záloh. Společnost Garmin měla patrně již od 25.7. dešifrovací klíč pro ransomware WastedLocker… Jak se … Read more › The post Ransomware v Garminu: výkupné bylo 10 milionů dolarů. Zaplatili ho? appeared first on...

Garmin & útok Ransomware

29.July
Ve zkratce: Společnost Garmin postihl útok ransomware. Kdo používá služby jako Garmin Connect, Strava, může doteď pozorovat jejich výpadky a omezenou funkčnost. Pěkný rozhovor na toto téma lze najít na DVTV s Martinem Hallerem. Současné rozpoložení služeb je sepsáno na … Read more › The post Garmin & útok Ransomware appeared first on VIRY.CZ .

Havěť co se brání pitvě

21.July
Havěť se zcela běžně brání „pitvě“, tedy bližšímu zkoumání. A dalo by se říci, že se brání ve dvou rovinách… Analytikům antivirových společností díky přítomnosti různých ochranných „slupek“ okolo stěžejního programového kódu havěti, díky čemuž lze pak hůře popsat chování … Read more › The post Havěť co se brání pitvě appeared first on VIRY.CZ .

Mrtvé schránky @seznam.cz ožily

18.June
V úterý jsem byl z několika nezávislých zdrojů informován, že se děje něco zajímavého se schránkami na doméně @seznam.cz. Některé, třeba i dlouho „mrtvé“, začaly odpovídat… V mém případě jsem dostal odpověď na e-mail, který jsem opravdu zaslal přibližně před … Read more › The post Mrtvé schránky @seznam.cz ožily appeared first on VIRY.CZ .

Elon Musk, SpaceX, Tesla, proč si na tom „nenamastit“ kapsu?

11.June
Podvodné aktivity na internetu se vždy motají okolo čtyřech věcí: peníze, sex, zdraví a Elon Musk. Úspěšný start nosné rakety Falcon9 s pilotovanou lodí Crew Dragon sledovaly miliony lidí po celém světě. Událost to je tak veliká, že i když … Read more › The post Elon Musk, SpaceX, Tesla, proč si na tom „nenamastit“ kapsu? appeared first on VIRY.CZ .

Vývoj nezastavíš

26.May
V tomto článku hovořím o vývoji havěti typu ransomware, která zašifruje fotografie, dokumenty a další soubory a následně požaduje po uživateli zaplacení výkupné až ve výši několika stovek tisíc Kč za jejich obnovu. Novější kousky ale dělají ještě zákeřnější věci! … Read more › The post Vývoj nezastavíš appeared first on VIRY.CZ .

Havěť CoViper „zneužívá“ Covid19

21.April
Jako by toho nebylo málo, nemocnice čelí i útokům z internetu, konkrétně havěti CoViper. Z médií a některých prohlášení by mohl člověk nabýt dojmů, že jde o sofistikovaný útok. Ve skutečnosti nejde o nic nového a po technické stránce to … Read more › The post Havěť CoViper „zneužívá“ Covid19 appeared first on VIRY.CZ .

Koronavirus, homeoffice, vzdálený přístup, RDP, …

11.March
Šíření koronaviru přináší do některých firem třeba i do té doby nemyslitelnou věc: zavádění homeoffice, tedy práci zaměstnanců z domova. V této souvislosti bych rád varoval před unáhleným rozhodnutím při výběru technického řešení pro takový režim práce. Aby „žně“ pak … Read more › The post Koronavirus, homeoffice, vzdálený přístup, RDP, … appeared first on VIRY.CZ .

Klasický i atypický způsob, jak dostat uživatele do potíží…

29.February
Hromadné a necílené útoky bych dnes rozdělil do dvou kategorií. Buď jde o útok s „hlubším příběhem“, kdy například dorazí e-mail s lákavým textem a přílohou, v níž je Wordovský dokument. Ten obsahuje další instrukce jak postupovat. Pokud vše uživatel … Read more › The post Klasický i atypický způsob, jak dostat uživatele do potíží… appeared first on VIRY.CZ .
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes