Viry.cz

Description:

Poslední události z virového a antivirového světa.

URL:

http://www.viry.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

3 items/month

Když si šťoural koupí auto

18.July
„Ajťák“ Sam Curry si koupil auto, resp. elektromobil Tesla Model 3. Kromě toho, že s ním jezdil, vysedával i dlouhé hodiny v garáži a hledal chyby v jeho elektronice… Zrychlení pod 6 sekund a má to internetový prohlížeč Připomeňme, … Read more › The post Když si šťoural koupí auto appeared first on VIRY.CZ .

Někdo platí, někdo zálohuje

28.June
Města na Floridě zaplatila v poslední době útočníkům přes 1 milion dolarů. Stalo se tak po útocích ransomwaru. Zaplacení výkupného bylo evidentně poslední nadějí, jak se vrátit k informacím ve stavu před jejich zašifrováním. Jestli ono není jednodušší zálohovat… Kolaps … Read more › The post Někdo platí, někdo zálohuje appeared first on VIRY.CZ .

Už žádné výkupné! Ransomware GandCrab skončil.

21.June
Odhaduje se, že si havěť GandCrab našla 1,5 milionů obětí, kterým zašifrovala důležité soubory a požadovala od nich výkupné. Platit výkupné není vhodné a nyní ani nutné. K dispozici je totiž nový dekryptor, kterým se lze k originálním / nepoškozeným … Read more › The post Už žádné výkupné! Ransomware GandCrab skončil. appeared first on VIRY.CZ .

Co si to takhle odložit třebas k Britney Spears?

12.June
Pro úspěch některé havěti je stěžejní komunikace s command & control (C&C) servery, přes které vede komunikaci se svým „páníčkem“ – útočníkem. Útočník zasílá havěti skrze C&C instrukce a ta je pak vykonává. Příkladem mohou být odkazy na další součásti … Read more › The post Co si to takhle odložit třebas k Britney Spears? appeared first on VIRY.CZ .

Ransomware GandCrab končí, prý už útočníkům vydělal dost

5.June
Po roce a půl končí „projekt“ GandCrab. Útočníci vypnou celou platformu a partnery žádají o ukončení distribuce ransomwaru GandCrab, tedy havěti, která zašifruje soubory uživatelů a pak po nich požaduje výkupné… GandCrab se začal promovat v lednu 2018 jako Ransomware … Read more › The post Ransomware GandCrab končí, prý už útočníkům vydělal dost appeared first on VIRY.CZ .

Uživatel rozumný, PC v pořádku, přesto zavirovanej

30.May
Existuje několik cest, jak dostat havěť do počítače, který je zabezpečen a používá ho rozumný uživatel. „Botu“ totiž mohl udělat výrobce aplikace, kterou používá… Není to nic osobního proti společnosti ASUS, ale pár novinek dozadu jsem informoval o problému s … Read more › The post Uživatel rozumný, PC v pořádku, přesto zavirovanej appeared first on VIRY.CZ .

Tehdy EternalBlue s WannaCry, teď BlueKeep s ?

28.May
Přibližně před 2 roky vypukla jedna z největších epidemií, kdy se začal masivně šířit ransomware WannaCry. Výsledkem bylo, že se na monitoru z ničeho nic zobrazilo okno vyžadující výpalné za zašifrované soubory. Ke spuštění havěti přitom došlo bez součinnosti uživatele … Read more › The post Tehdy EternalBlue s WannaCry, teď BlueKeep s ? appeared first on VIRY.CZ .

LightNeuron, havěť jak z akčního filmu!

16.May
LightNeuron je název nové havěti APT od hackerské skupiny Turla a je dokonalou ukázkou „zašívání“: na zavirovaném serveru se nachází tam, kde ho nikdo nečekal (všechno je jednou poprvé) a příkazy k vzdálenému ovládání i vynášená data maskuje do souborů … Read more › The post LightNeuron, havěť jak z akčního filmu! appeared first on VIRY.CZ .

Útok z hlubin počítače

13.April
Poslední týdny přinesly i dvě zajímavé novinky, o kterých bych se rád zmínil. Figurují v nich pojmy WinRAR a ASUS… Přesněji řečeno budu hovořit o dvou aplikacích. První je legendární WinRAR pro komprimaci souborů. Kdo někdy viděl soubory s příponou … Read more › The post Útok z hlubin počítače appeared first on VIRY.CZ .

Pozor na nové vyděračské e-maily!

4.April
Dejte si pozor na nové vyděračské zprávy, které se od rána objevují v e-mailových schránkách uživatelů! Útočník v nich tvrdí, že o uživateli nashromáždil řadu citlivých a kompromitujících informací, včetně záznamu z jeho web kamery. A to v době, kdy … Read more › The post Pozor na nové vyděračské e-maily! appeared first on VIRY.CZ .
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes