15
new stories - click to show

Viry.cz

Description:

Poslední události z virového a antivirového světa.

URL:

http://www.viry.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

3 items/month

Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”!

21.September
Občas se stane zázrak a autoři havěti z kategorie ransomware, zveřejní šifrovací klíče pro obnovu znehodnocených dat svých obětí. Patrně v momentě, kdy už na výkupném vydělali dostatečně množství bitcoinů a nebo je začne trápit svědomí. A pak se stávají … Read more › The post Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”! appeared first on VIRY.CZ .

Hrozba v rozkroku

5.May
IOT (Internet of Things) zařízení, tedy ta, která lze nějakým způsobem připojit do internetu, postupují do všech odvětví. Dokonce i mezi erotické pomůcky. A jelikož je situace kolem zabezpečení některých IOT zařízení “veselá”, může tak být “veselo” i v rozkroku. … Read more › The post Hrozba v rozkroku appeared first on VIRY.CZ .

Ransomware: jedna špatná a druhá úsměvná zpráva

2.April
V předchozí novince jsem krátce pohovořil o ransomware z rodiny Ziggy, kdy se jeho autor rozhodl ukončit jeho další provoz, neboť začal trpět pocitem viny za své činy. Též se zalekl úspěšného policejního zásahu proti zločincům provozujících botnet Emotet. Nyní … Read more › The post Ransomware: jedna špatná a druhá úsměvná zpráva appeared first on VIRY.CZ .

O hloupém Honzovi, ransomwaru, Cyberpunku, …

1.March
Od poslední novinky uběhl měsíc, takže si tentokrát dovolím takový souhrnný přehled toho, co se událo a především toho, co mě zaujalo. Fonix končí, teď bude zachraňovat svět Zlikvidování gangu okolo botnetu Emotet patrně vyvolalo strach a činnost tak samo … Read more › The post O hloupém Honzovi, ransomwaru, Cyberpunku, … appeared first on VIRY.CZ .

Botnet Emotet končí a sám se zničí!

29.January
I ve světě IT bezpečnosti se občas objeví něco pozitivního! Teď například Europol ve spolupráci s řadou dalších institucí (včetně FBI), “rozprášil” botnet Emotet, který měl prsty v řadě velkých útoků. Je to skoro jako scénář z Terminátora. Stanoven je … Read more › The post Botnet Emotet končí a sám se zničí! appeared first on VIRY.CZ .

SolarWinds je další z mnoha, písnička ale stále stejná: Supply Chain Attack

18.December
V posledních dnech se objevila spousta článků o sofistikovaných hackerských útocích na společnosti jako FireEye či SolarWinds a v návaznosti na to i o útoku na americká ministerstva. Všechno pak spojuje pojem “Supply Chain Attack“, tedy způsob, jakým byl útok … Read more › The post SolarWinds je další z mnoha, písnička ale stále stejná: Supply Chain Attack appeared first on VIRY.CZ .

V osobní péči útočníků

8.December
Stále větší množství útoků, při kterých jsou od obětí vyžadovány peníze, se děje s režimu “osobní péče útočníků”. Útoků se tak aktivně účastní lidé / hackeři na druhé straně barikády. Způsobené je to patrně tím, že běžný útok ransomware, který … Read more › The post V osobní péči útočníků appeared first on VIRY.CZ .

Tisíce českých webů je nutné záplatovat!

21.October
Titulek zní trošku bulvárně, ale plyne to z nástroje DNS crawler, který periodicky prochází domény druhé úrovně pod TLD .cz, sbírá data z DNS, webových a mailových serverů a umožňuje získaná data analyzovat. A právě z těchto dat plyne, že … Read more › The post Tisíce českých webů je nutné záplatovat! appeared first on VIRY.CZ .

Kam s heslama?

30.September
Nedávná diskuze v hospodě mě přesvědčila o tom, že se dlouhodobě v podstatě nic nezměnilo. Hesla po papírech, jedno heslo na všechno, … Jde to i na omítku! Zároveň mě to připomnělo opravdu starou historku a originální způsob “správy” hesel. … Read more › The post Kam s heslama? appeared first on VIRY.CZ .

Havěť Try2Cry: stojí za prd, ale je originální

14.August
Ransomware z rodiny Try2Cry stojí z pohledu útočníka celkem za prd. Zašifrované soubory lze totiž zachránit bez toho, aby oběť zaplatila výkupné. Klíč pro dešifrování si totiž nese havěť s sebou, což už dávno není běžná praxe. Pokud by se … Read more › The post Havěť Try2Cry: stojí za prd, ale je originální appeared first on VIRY.CZ .
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes