15
new stories - click to show

Viry.cz

Description:

Poslední události z virového a antivirového světa.

URL:

http://www.viry.cz

Catalog:

Tech → Bezpečnost

Publishes:

3 items/month

Ransomware, který šifruje rychle, ale blbě

17.January
Avast informuje o takové pozitivní anomálii, související s ransomwarem, šifrováním a dekryptorem… Pokud se někdo stane obětí útoku ransomwaru, kdy dojde k zašifrování dat a tahle havěť následně žádá výkupné, existují tato řešení situace: a) zaplatit výkupné a doufat, že … Read more › The post Ransomware, který šifruje rychle, ale blbě appeared first on VIRY.CZ .

Hyundai, Kia, Toyota, Nissan, Jaguar, Mercedes, BMW, Ford, Ferrari, Porsche, …

10.January
V roce 2015 jsem informoval o hacknutí automobilu Jeep Cherokee, kdy se dvěma etickým hackerům podařilo poslat na dálku onoho “džípa” i s řidičem do příkopu. Tento útok bylo přitom možné vést na jakýkoliv Jeep, který byl zrovna v provozu, … Read more › The post Hyundai, Kia, Toyota, Nissan, Jaguar, Mercedes, BMW, Ford, Ferrari, Porsche, … appeared first on VIRY.CZ .

I útočníci mají (občas) svědomí

3.January
Nemocnice SickKids v Torontu, která poskytuje pomoc nemocným dětem, se stala terčem útoku ransomwaru z rodiny LockBit. Po tomto nemilém předvánočním dárečku následoval další, poněkud milejší a překvapivě opět od stejných útočníků*. Ještě 18. prosince to vypadalo hodně špatně, neboť … Read more › The post I útočníci mají (občas) svědomí appeared first on VIRY.CZ .

První inzerát na bazaru, první reakce a první podvod

21.June
Každou chvilku se lze dočíst o podvodech na internetových bazarech, kdy místo toho, aby inzerent peníze získal, tak o ně paradoxně příjde. Jedinou útěchou budiž to, že mu fyzicky zůstane věc, kterou původně prodával. I když… pokud se snažíte prodat … Read more › The post První inzerát na bazaru, první reakce a první podvod appeared first on VIRY.CZ .

I textový soubor CSV může představovat hrozbu!

8.March
Vždycky se říkalo, že textový dokument nemůže obsahovat virus a je tudíž naprosto bezpečný. Textový soubor prostě nejde spustit, tudíž principiálně nemůže být spuštěn ani škodlivý kód. Pak ale přišel Microsoft Word, s ním i makrojazyk a zavedenou poučku v … Read more › The post I textový soubor CSV může představovat hrozbu! appeared first on VIRY.CZ .

Ransomware, hack serveru přes CTRL+V, video zátah na gang REvil

1.February
Výstavba a stěhování do nového domu způsobilo, že jsem na dlouhou dobu zmizel a neměl čas tuhle one-man-show živit žádným obsahem. Věřím, že nyní to bude o něco lepší, nicméně pro jistotu doporučuji odebírat novinky například tak, že v pravé … Read more › The post Ransomware, hack serveru přes CTRL+V, video zátah na gang REvil appeared first on VIRY.CZ .

Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”!

21.September
Občas se stane zázrak a autoři havěti z kategorie ransomware, zveřejní šifrovací klíče pro obnovu znehodnocených dat svých obětí. Patrně v momentě, kdy už na výkupném vydělali dostatečně množství bitcoinů a nebo je začne trápit svědomí. A pak se stávají … Read more › The post Obnova škod po ransomwaru REvil / Sodinokibi “zdarma”! appeared first on VIRY.CZ .

Hrozba v rozkroku

5.May
IOT (Internet of Things) zařízení, tedy ta, která lze nějakým způsobem připojit do internetu, postupují do všech odvětví. Dokonce i mezi erotické pomůcky. A jelikož je situace kolem zabezpečení některých IOT zařízení “veselá”, může tak být “veselo” i v rozkroku. … Read more › The post Hrozba v rozkroku appeared first on VIRY.CZ .

Ransomware: jedna špatná a druhá úsměvná zpráva

2.April
V předchozí novince jsem krátce pohovořil o ransomware z rodiny Ziggy, kdy se jeho autor rozhodl ukončit jeho další provoz, neboť začal trpět pocitem viny za své činy. Též se zalekl úspěšného policejního zásahu proti zločincům provozujících botnet Emotet. Nyní … Read more › The post Ransomware: jedna špatná a druhá úsměvná zpráva appeared first on VIRY.CZ .

O hloupém Honzovi, ransomwaru, Cyberpunku, …

1.March
Od poslední novinky uběhl měsíc, takže si tentokrát dovolím takový souhrnný přehled toho, co se událo a především toho, co mě zaujalo. Fonix končí, teď bude zachraňovat svět Zlikvidování gangu okolo botnetu Emotet patrně vyvolalo strach a činnost tak samo … Read more › The post O hloupém Honzovi, ransomwaru, Cyberpunku, … appeared first on VIRY.CZ .
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes